anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjecia do dekoracji szkolnej - portrety

Rain-----
Początkujący

Zdjecia do dekoracji szkolnej - portrety

Witam :c37
Jak widac jestem tu nowy, trafilem na forum przypadkiem ;)

Noo i mam problem...
Zostalem wyznaczony do zrobienia zdjec portretowych, ktore zostana wydrukowane za zwyklej drukarce laserowej HP (bez koloru).
Zdjecia maja byc przypiete jako dekoracja podczas akademii szkolnej.
I teraz rodzi sie pytanie...
Jak?

W programie "Piriorytet przyslony" z f5.6 i ogniskowa 55mm?
Po prostu nie wiem jak sie do tego zabrac.
Od razu mowie, ze bede robil bez statywu, poniewaz chwilowo nie posiadam.

Jak ustawic "modela"? Robic z lampa czy bez? (zdjecia bede robil w duzej sali z wieloma oknami. Osobe mam zamiar ustawic pod sciana (tak aby duzo swiatla padalo na fotografowana osobe)
Za tlo posluzy chyba jasno-zielony brystol - mozna zmienic.
Czy dodatkowo uzyc wbudowanej lampy?

Zdjecia bede robil A500 + Sony DT 3.5-5.6/18-55.

Bardzo was prosze o porady :c22

35 ODPOW. 35
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Myślę, że kadry wykonane bardziej "z góry" były by ciekawsze.

Rain-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Myślę, że kadry wykonane bardziej "z góry" były by ciekawsze.


Haa! :D A ja specjalnie sie wyginalem do niektorych tak, aby byc w miare na rowni z osoba fotografowana :o

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Rain napisał(a):


Haa! :D A ja specjalnie sie wyginalem do niektorych tak, aby byc w miare na rowni z osoba fotografowana :o


I dzięki temu pięknie widać dziurki w nosie i niefajnie wychodzi szyja.... :?

Patrz na owal twarzy, na układ nosa, ust, uszu, itp - analizuj i próbuj nawet kilku ujęć.

Rain-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Patrz na owal twarzy, na układ nosa, ust, uszu, itp - analizuj i próbuj nawet kilku ujęć.


Te slowa powinni gdzies zapisac :smileythumbsup:
Dzieki, nastepnym razem bede zwracal uwage na rzeczy, o ktorych wczesniej nie pomyslalem. ;)
Caly czas uswiadamiamy sobie jak bardzo obszerna dziedzina jest fotografia

Skoczek
Początkujący

I pamiętaj, przy 55mm jeszcze krok do tyłu... Ale ogólnie moim zdaniem nie wyszło tak źle, a Ty co sądzisz o swoich zdjęciach? Dużo się nauczyłeś dzięki praktyce prawda? :)

Rain-----
Początkujący

Skoczek napisał(a):

I pamiętaj, przy 55mm jeszcze krok do tyłu... Ale ogólnie moim zdaniem nie wyszło tak źle, a Ty co sądzisz o swoich zdjęciach? Dużo się nauczyłeś dzięki praktyce prawda? :)


Bede pamietal Jutro mam dokonczyc robienie zdjec.
Mysle ze moglo byc lepiej, teraz zauwazam dopiero niedoskonalosci, niektorzy modele nie byli zbyt chetni do zdjec i juz po jednym ucielaki, nie mialem nawet jak strzelic drugiego, poniewaz lampa dluzej sie ladowala i przez to na niektorych ujeciach powstaly widoczne cienie, odciete uszy, glupie miny... :c7

Tak, dokladnie - praktyka wiele uczy.
Gdzies na forum w jednym z watkow ktos potrzebowal inspiracji do robienia zdjec - znal teorie ale brakowalo mu praktyki... Mysle ze praktyka jest bardzo wazna ;)