anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zdjęcie choinki

werwa-----
Początkujący

zdjęcie choinki

Witam !
Chciałabym , żeby ktoś mną pokierował ...
chodzi o to ,że chce zrobić zdjęcie choinki ,,tak żeby lampki ,które świecą ładnie wyglądały chyba mnie rozumiecie....

do tej pory eksperymentowałam i wyszło co wyszło...
co jest źle?

dodam ,że nie posiadam statywu...

28 ODPOW. 28
oldguest
Początkujący

Dziękuje za wytłumaczenie zaraz idę i zobacze jak mi wyjdzie.

oldguest
Początkujący

No i mi nie wyszło na takich ustawieniach.Na trybie A i przesłonie 7.1 mój aparat daje czas naświetlania na"5,a przy zmianie trybu na M i podanych ustawieniach wyszło mi tak-załącznik

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

może wystarczy troszkę rozjaśnic:

oldguest
Początkujący

Tak tylko mi chodzi o taki efekt jak kolega wyzej otrzymał i przy ustawieniach takich jak on.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Moncia napisał(a):

Tak tylko mi chodzi o taki efekt jak kolega wyzej otrzymał i przy ustawieniach takich jak on.


Ale przecież On ma inną choinkę - inne światła, więc i ustawienia będą inne :c31

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Moncia napisał(a):

Tak tylko mi chodzi o taki efekt jak kolega wyzej otrzymał i przy ustawieniach takich jak on.


Ale u kolegi w pokoju raczej na pewno panowały inne warunki oświetleniowe. Kopiowanie tych ustawień przyniesie zapewne inne rezultaty niż na zdjęciu Pawła.
Parametry ekspozycji musisz dobrac sama lub polegac na automatyce aparatu.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Takie szybkie 3 pstryki o różnych parametrach:
1. pełny automat, program zdięcia nocne
2. program A
3. program M (ale tylko jeden pstryk - dla pełnej satysfakcji należałoby jeszcze skorygować naświetlanie, że o kadrze nie wspomnę):
Jak widać najlepiej użyć trybu M i tak ustawić czas i przysłonę, żeby uzyskać zadowalający efekt (w tym trybie mamy pełną kontrolę - można też skorzystać z niedocenianego bracketingu ;)).

Edit. jednak to ostatnie jest złym przykładem, bo zmniejszając podciągnąłem kontrast i wyszło... zupełnie inaczej niż miało - dla dobrego efektu winienem, bez zmiany pozostałych parametrów, zwiększyć przysłonę do ok. f/8 (albo pomiędzy f/5,6 a f/8), względnie skrócić czas naświetlania do ok. 10-15s, ale rodzina zażądała światła i musiałem się wynieść ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Moncia napisał(a):

Tak tylko mi chodzi o taki efekt jak kolega wyzej otrzymał i przy ustawieniach takich jak on.



Oj, Moncia, Moncia. Ty chyba nie chcesz powiedziec ze fotografowalas u Pawla? U niego i u Ciebie choinka wyglada inaczej, jest inaczej oswietlona, panuja inne warunki. Nie mozna powielac nastaw fotografujac inny obiekt w innym miejscu (dlatego uwazam, ze dolaczanie EXIF-ow nie ma racji bytu, jezeli nie znamy warunkow jakie panowaly podczas robienia zdjecia,
co najwyzej mozemy zobaczyc, czy byla lampa w uzyciu). Ty mialas zupelnie inne warunki naswietlania. Powinnas zastosowac swoje wartosci. Chcesz uzyskac efekt gwiazdek na lampkach (poniewaz ogladam Wasze zdjecia na 3" ekraniku nie bardzo wiem o jaki efekt chodzi)? Efekt taki uzyskasz mocno przymykajac przyslone. Moja rada jest taka: wez aparat, ustaw w priorytet przyslony (A), ustaw przyslone w granicach f:11, f:16, pomiar przelacz na punktowy, zmierz tak swiatlo zaroweczki. Zobacz jaki wyszedl Ci czas naswietlania. Przelacz aparat w tryb manualny, ustaw te wartosci i teraz dodaj 2EV do czasu naswietlania. Skadruj odpowiednio obraz, ustaw ostrosc i zrob zdjecie (cala operacja mozna wykonac od poczatku w trybie M ustawiajac zadana przyslone i korzystajac z drabinki naswietlania ustawic czas na wartosc naswietlania +2EV). Wlacz podglad i zobacz, czy to jest ten efekt, o ktory Ci chodzilo. Mozesz zobaczyc rowniez, korzystajac z histogramu czy i ile masz zapasu w strone przeswietlenia.
Zwroc jeszcze uwage na kadr. U Pawla (a powtarzam, opieram sie na efekcie widocznym w 3" ekraniku) choinka jest ubrana bardzo gesto, kadr jest fajnie wypelniony, duzo elementow swiecacych i odbijajacych swiatlo.

Edit: Widzę, że znowu się spóźniłem, już koledzy dali Ci rady poparte przykładami.

oldguest
Początkujący

Dziekuje wszystkim za rady napewno jutro będę ćwiczyć aż mi wyjdzie tak jak mam byc.