anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

4K/60Hz Update do HDMI 2.0 serii X9 (55, 65)(84 przez serwis)

ROZWIĄZANE
GmeruHD
Użytkownik

4K/60Hz Update do HDMI 2.0 serii X9 (55, 65)(84 przez serwis)

Od paru dni dostępny jest bardzo ważny update dla posiadaczy telewizorów 4K serii X9. Ma on oznaczenie PKG4.000 i zamienia jedno złącze HDMI 1.4 na wersję 2.0. Kto nie wie o co chodzi - polecam poczytać stosowny poradnik: http://hdtvpolska.com/topic/31226-konferencja-hdmi-20-baza-wiedzy-o-nowym-zlaczu/

 

Ma to w tej chwili szczególne znaczenie dla posiadaczy PC, którzy grają na telewizorach X9 a chcą uzyskać więcej niż 30 klatek ze swoich maszyn. W ogóle komfort pracy wzrasta o lata świetlne.

 

Fajnie, że Sony dotrzymało słowa i już teraz możemy cieszyć się 4K w 60Hz! I to bez kupowania nowego modelu TV :)))))

 

ps. Jeżeli jest ktoś na forum kto kupić 84" :DDDDD to w tym przypadku niezbędny będzie serwis, który wymieni co trzeba.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
GmeruHD
Użytkownik
24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

Zastanawiałem się ostatnio czy nie kupić sobie x9005, ale czuje sie dziwnie wydając tyle kasy i wiedząc, że i tak ktoś na mnie dziaduje. Poza tym według mnie to model przejściowy. Reszty dopełniła totalna olewka aktualizacji HX850. Pas.




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
GmeruHD
Użytkownik

Wiesz... zawsze można mówić, że to model przejściowy. Za rok też będzie model przejściowy itd. Seria X9 jest dla totalnych maniaków. Jak ktoś decyduje się teraz na 4K to wie po co to robi. Ma źródła 4K (np PC), potrafi wykorzystać potencjał. Albo chce mieć po prostu zarąbisty telewizor : > bo na ścianie robi wrażenie :slight_smile: Z PS4 jak znalazł : )

profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

To niezły TV, ale mocno przeceniony przez Sony, bo koszty nie są aż tyle wyższe niż przy produkcji FHD. Choć akurat miałbym na niego niezłą cenę, ale to i tak sporo drożej niż za TV 1080. Efekt psuje ubogie wykonanie/materiały jak na takie pieniądze. Przyciąga za to wyczesany dźwięk :slight_smile:

 

Napisałem przejściowy, bo odnoszę wrażenie, iż Sony niespecjalnie przyłożyło się do interpolacji obrazu do 4K. Zmodyfikowali tylko trochę poprzednie procki, które i tak są tip-top, ale oczekiwania rosną. No i to jedno HDMI 2.0. Tylko jedno. Co bardziej niepokoi to naprawdę bardzo słabe wsparcie softwareowe Sony ich segmentu TV. Nie mogę do tej pory zrozumieć, dlaczego nie dodali MKV dla linii HX, bo to tylko kontener, który uwzględnia formaty audio video, które TV juz sam w sobie czyta. A skoro Sony zapomina o danej serii w najgorszym wypadku już po pół roku, a materiałów 4K jak na lekarstwo, bo te to kwestia raczej dalszej przyszłości, to trudno mówić, że to "inwestycja" na lata. Na pewno bardzo ryzykowna. Zresztą czego tu oczekiwać, oni nawet GUI nie potrafią zrobić na miarę jakości obrazu ich topowych modeli. Bo na tym polu trudno dużo zarzucic Sony :).




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
GmeruHD
Użytkownik

Wiesz, widać, że nie miałeś do czynienia z tym ekranem dłużej niż minutę w sklepie. Ja miałem już ten telewizor trzy razy w domu z czego jeden przez miesiąc więc przetrzepałem go na wylot ( :wink: ). Mam też teraz WT600 więc tym bardziej skala porównawcza jest wystarczajaca. 

 

1. Nie wiem co znaczy ubogie wykonanie. Telewizor jest wykonany doskonale. Nic nie odstaje, nic nie trzeszczy > wszystko jest na najwyższym poziomie. Na ścianie wygląda rewelacyjnie. Serio nie mogę zrozumieć jak piszesz, że taki wypas jest słabo wykonany :slight_smile:

 

2. Skalowanie 4K jest mega dobre (tylko Philips tutaj może konkurować z serią 9000 4K). Lepsze niż np. w S790. Ostro to testowaliśmy więc tutaj nie ma nawet o czym mówić. 

 

3. Jedno HDMI 2.0 to póki co standard (pomijam, że dostępne na rynku TV 4K w ogóle nie mają HDMI 2.0 tylko same 1.4 oprócz WT600) i takie są początki bycia betatesterem. Kiedyś TV miały tylko jedno HDMI. 

 

Myślę, że bez testów dokładnych nie ma co wydawać takich opinii. Telewizor jest doskonały i dla freaków nowości i mających źródła 4K bardzo dobrym wyborem. 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

To i ja się przyłączę do dyskusji :D.W dużej mierze zgadam się z batumi bo my Gmeru mamy na stałe doczynienia z SONY i ich "wsparciem" Ty pewnie masz ciągłość testowania telewizorów tych otrzymywanych do testów my mamy jeden model kupiony za dużą kasę .Firma zawsze wypuszcza nowe modele a potem leje na klientów spróbuj zadać tu pytanie dlaczego seria HX nie może dostać wsparcia dla mkv i NTFS to od razu jakby nikogo z SONY tu nie było nigdy to jest temat tabu ! Co do 9005 to jest wszystko fajnie tylko co daje 4k z odległości np 4 metrów przy 55".Wiem na co kogo stać można sobie kupić 65". I to co batumi napisał dzisiaj pieją nad tym modelem za pół roku wejdzie nowy ten totalnie oleją jak i tych ,którzy go kupili.A spróbuj dodać jakieś sugestie po prostu nie ma z kim gadać co ich interesuje co by chciał klient ! Jak już Cię złapią to się bujaj sam !

profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

@GmeruHD 

To nie tak. Ja naprawdę uważam ten model za fajny :). Pewnie nie spędziłem z nim tyle czasu ile Ty, ale było to znacznie dłużej niż kilka minut, zresztą robiłem kilka podejść, a trafiłem na cierpliwą obsługe ;).

 

W temacie wykonania chodziło mi o to, że biorąc pod uwagę iż myślałem o 65 calach, bo bez sensu brać coć mniejszego, a to juz konkretne pieniądze, za te pieniądze można wymagac dużo więcej. Widziałem kilka modeli, które miały krzywo przycięte szkło wokół głośników. Piloty może nie są złe, ale można oczekiwać lepszych materiałów np. alu, podświetlenia. Pasywne 3D też nie do końca do mnie przemawia, choć pasywne 3d w 1080 to już coś. Podstawa z tandetnego plastiku też jakoś nie zachęca. Brak dwóch tunerów też dziwi i pewnie wciąż nie ma WIFI 5GHz. Displayport też mogli dorzucić, zresztą czytałem Twoją notkę na hdtv o nowej wersji displayport, zaraz okaże się, że hdmi 2.0 jest już przestarzałe :). I co potem?

 

Skalowanie owszem, robi swoje. FHD w 4K naprawdę nieźle, nawet SD nie wygląda źle, pod warunkiem, że to dobry sygnał SD, ale i tak odnoszę wrażenie, że nie do końca są to dedykowane chipy dla 4K. Zawsze można lepiej i więcej.

 

Bycie beta testerem nie jest złe, pod warunkiem, że czujesz, iż firma o Tobie nie zapomina i dba, a dla potencjalnego klienta Sony to jazda bez trzymanki.




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


zbygaaj napisali:

 spróbuj zadać tu pytanie dlaczego seria HX nie może dostać wsparcia dla mkv i NTFS to od razu jakby nikogo z SONY tu nie było nigdy to jest temat tabu ! 


Dla Twojej informacji - to forum jest stworzone dla Użytkowników produktów Sony.
Nie jest oficjalny kanał komunikacji między Klientem a Sony. 

 

Wasze uwagi i zgłoszenia dotyczące problemów ze sprzętem są przekazywane do supportu natomiast proszę wziąć pod uwagę fakt, iż rozwiązanie danego problemu wymaga odpowiedniej ilości czasu, a czasem zwyczajnie nie ma możliwości wprowadzić postulowanych zmian. 

Sam jestem użytkownikiem Bravii z serii HX i z przyjemnością powitałbym nowe funkcjonalności w swoim TV, jednak przy zakupie tego odbiornika wiedziałem o jego ograniczeniach i nie nastawiałem się na to, że to się zmieni. Dla mnie liczyła się dobra jakość obrazu, a nie funkcje multimedialne czy formaty odtwarzania...ale ja jestem raczej z tych co lubią grzebać się w kablach, a filmy odtwarzać z płyt BR. 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Lajam wszystko to rzeczy oczywiste co piszesz wszyscy wiedzą i ja również ,że to forum ale znalazła się osoba ,która obiecała się sprawą zająć i dlatego te pytania tu padły a cały czas piszemy o podejściu firmy do klienta myślisz ,że te pytania nie zostały zadane firmie bezpośrednio sam takie zadawałem w grudniu 2012 i dostałem osobiście odpowiedź ,że zostanie to rozwiązane w lutowej aktualizacji 2013 minął już prawie rok wyszły nowe modele i w nich zostało to dodane.I konkretnie chodzi o mkv i NTFS i jak pisałem wcześniej nikt mi nie powie ,że takiej możliwości technicznej nie ma konkretnie w tym modelu co do ilości czasu no tak wystarczy w dobrej woli pewnie funkcję odfajkować w 7 sekund.No i na koniec widać SONY zrozumiało ,że minęły te czasy kiedy to oni decydowali co chce mieć klient teraz jest dokładnie odwrotnie.Też wybrałem świadomie ten TV znając jego wszystkie funkcje.

GmeruHD
Użytkownik

Witajcie,

 

Muszę przyznać, że moje powyższe posty były trochę bezpośrednie. Oczywiście daleko mi do tego by wytykać tutaj, że ktoś czegoś nie wie czy się nie zna. Jeżeli tak to zabrzmiało to: przepraszam. Oczywiscie patrzę z punktu widzenia głównie testera chociaż HX850 miałem przez ponad rok prywatnie. Bo był zwyczajnie bardzo dobry a na tej lekko pochyłej. Mam też EX500 i nigdy bym go nie oddał. W dobie LEDów jest naj!

 

Jestem w stanie także zrozumieć, że można być rozczarowanym wsparciem starszych modeli. Jednak jaka firma dzisiaj takie wsparcie daje na wiele lat? Samsung wymyślił sobie kita za ponad tysiąc zł i wtedy możemy się cieszyć dodatkową funkcjonalnością. W sumie? Jest to jakiś kierunek. Czy jednak popularny? Po forach patrząc śmiem wątpić bo nikt o tym nie pisze. Dosłownie nikt. Czyli chyba za drogo... Jak się też okazuje ze względu na umowy, patenty itd dodanie np. MKV do modelu wcześniejszego nie jest takie oczywiste i się zwyczajnie nie wydarzy. Pamiętajmy jedno: tylko firma Sony ma za plecami wielkie studia filmowe. A chyba nie muszę tłumaczyć co to oznacza nawiązując do odpalania w 99% nielegalnych plików filmowych z USB. Inne firmy mogę pomarzyć o takich plecach np. przy 4K (bardzo fajny artykuł: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/artykuly/4k-to-przyszlosc-wyprawa-po-hollywoodzkich-stu-r... Jednak takie plecy powodują później "małe" konflikty np. przy temacie czytania plików z USB. Inni producenci mogą to sprytnie wykorzystywać. I tak robią od lat.

 

Firma Sony zawsze jednak podchodziła do swoich produktów specyficznie i głównie skupiała sie na jakości obrazu. Od pozostałych funkcji były zawsze wyspecjalizowane do tego urządzenia. Czyli budowaliśmy naprawdę wysokiej jakości kino z dedykowanych urządzeń.

 

Dlatego jest jedna rada. Kupić albo odtwarzacz Blu-ray albo porządny odtwarzacz sieciowy jak Dune, Mede8er itp. Wtedy dostaniemy taki kombajn na lata, że zapomnimy w ogóle o czymś takim jak USB. Skoro mamy wypasiony telewizor Sony :slight_smile: to jest to bardzo dobry kierunek. Jakość obrazu + porządne źródło obsługujące wszystko. Po USB zawsze coś nie będzie chodzić. Nawet na Samsungu czy LG czy Panasoniuc. To tylko półśrodek.

 

A jeszcze nawiązując do tematu czyli 4K to oczywiście ten rok = jeden wielki test. Pierwsze ekrany, dopiero co zatwierdzone specyfikacje itp. Bardzo niefajny okres dla producentów, którzy chcą być pierwsi ale przez to muszą się liczyć z różnymi trudnościami takimi jak HDMI 2.0.