anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bezpieczne odłączenie urządzenia USB

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Bezpieczne odłączenie urządzenia USB

Witam,

Po podłączeniu do telewizora urządzenia USB pojawia się informacja, aby przed odłączeniem wyłączyć urządzenie. Przegrzebałem menu i nie widzę opcji w stylu "odłącz bezpiecznie urządzenie USB". Skoro nie ma takiej opcji to po co ta informacja przy jego podłączaniu?

Chyba że gdzieś jednak taka funkcjonalność jest?

Model telewizora raczej nie ma znaczenia, ale gdyby to: KDL-32EX500.

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Bo TV od Sony ma na pierwszym miejscu zapewniać jak najlepszy obraz w danej kategorii cenowej. Dodatkowe funkcje są na kolejnych miejscach. Mimo to masz rację, że funkcja odłączania sprzętu USB mogła by się pojawić.

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

cogito napisał(a):

Bo TV od Sony ma na pierwszym miejscu zapewniać jak najlepszy obraz w danej kategorii cenowej. Dodatkowe funkcje są na kolejnych miejscach. Mimo to masz rację, że funkcja odłączania sprzętu USB mogła by się pojawić.


A tu się nie zgodzę. Obraz to się prawdopodobnie mało zmienia wraz z kolejnymi modelami. Najwięcej zmian dotyczy dodatkowych funkcjonalności. Skoro już dali USB i informację, aby wyłączyć urządzenie przed odłączeniem to mogliby być konsekwentni. Inaczej mogli wywalić ten głupawy komunikat po podłączeniu urządzenia i napisać, że ich TV nie potrzebuje takiej czynności.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Obraz zmienia się i to znacznie. W ostatnim czasie przeszliśmy od CCFL do LED krawędziowego i pełnego. To zupełnie inne technologie i idą za nimi zupełnie inne zalety obrazu. Do tego zmiana procesorów obrazu z serii Bravie Engine na X-Reality to kolejny duży krok do przodu. W skład nowych funkcji wchodzą poza udoskonalonymi algorytmami wyświetlania typowych produkcji filmowych dodatki poprawiające jakość filmów z internetu oraz tych z podłączonego urządzenia USB. Nowe matryce to kolejny krok. Znaczna poprawa jakości 3D a wcześniej samo jego wprowadzenie to był nie tylko krok a nawet spory przełom. No ale pisać to ja sobie mogę długo... najważniejsze jest to co widać gołym okiem ;-)

prbartu
Poszukiwacz

Witam serdecznie. Podobnie jak Ty zastanawiałem się jak bezpiecznie można odłączyć dysk zewnętrzny. Szukałem szukałem i znalazłem w Ustawieniach. Dokładnie: Home/Ustawienia/Pamięc i resetowanie/ pojawiają się w moim przypadku trzy opcje: Pamięć wewnętrzna, Pamięć wymienna oraz resetowanie. Naciskamy na pamięć wymieną i ukazuje się opcja Odłącz. W moim przypadku funkcja działa poprawnie pomijając fakt iż dioda dysku zewnętrznego jest nadal aktywna po tym zabiegu. Mam nadzieję że pomogłem.

Sprawdzane na wersji Androida 6.0.1.