anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak dźwięku

Patyx-----
Początkujący

Brak dźwięku

Witam wszystkich którzy zechcą mi pomóc,

Problem mój tkwi w tym, iż po podłączeniu telewizora (KDL-40L4000) i kina domowego (DAV-DZ560) nie słychać dźwięku przez głośniki od kina. Telewizor mam podłączony z kinem kablem HDMI, ale nie wiem czy to jest wystarczające połączenie... Póki co, podłączyłem kino bezpośrednio do tunera TV-SAT, ale wtyczka w przednim panelu kina nie wygląda za dobrze, a poza tym sterowanie głośnością i automatyczne włączanie i wyłączanie kina za pomocą pilota od TV nie ma w moim przypadku żadnego zastosowania.

Bardzo proszę o jakiekolwiek porady w jaki sposób podłączyć te dwa w/w urządzenia?

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W tym modelu jest wyjście video przez HDMI. Żeby odtwarzać dźwięk z każdego innego urządzenia niż kino domowe, musisz je podłączyć osobnym kablem, lub przez DIGITAL MEDIA PORT za pośrednictwem Bluetooth (np. laptopa możesz podłączyć). Czyli jeżeli masz zewnętrzny tuner, musi być podłączony kablem. Najlepiej przez wyjście cyfrowe, bo minijackiem, 2x chinch będziesz miał dźwięk stereo. Napisz jaki masz tuner i co chcesz z czym podłączyć...
Swoją drogą, fajne jest to kino domowe:
http://www.sony.pl/product/hcs-surround ... nicalSpecs

Patyx-----
Początkujący

Mój tuner to PHILIPS DSB 3010. Podłączyłem go do kina poprzez wejście w przednim panelu (to od mikrofonu). Po włączeniu telewizora automatycznie włącza się kino w trybie TV, ale dźwięku nie słychać. Dopiero po ręcznym ustawieniu funkcji na AUDIO dźwięk jest słyszalny. Jakość jego też pozostawia wiele do życzenia. Podsumowaując: chciałbym słyszeć dźwięk przy ustawieniu funkcji w kinie na TV. Nie wiem jaki kabel muszę zakupić i gdzie go podłączyć...

oldguest
Początkujący

Moim zdaniem z tym telewizorem wystarczy połączyć kino kablem HDMI oraz EURO i powinien się pojawić dźwięk na kinie. Tuner satelitarny do telewizora, a kino na wejście TV ustawić i powinno wszystko działać.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dokładnie tak jak napisał CS Bielsko. Jakość dźwięku będzie słaba, bo dekoder jest słaby. Wysyła tylko:

Dźwięk stereofoniczny o jakości płyty CD



http://www.cardsplitter.pl/sklep/catalo ... cts_id/259 " target="_blank

Jeżeli chcesz mieć lepszy dźwięk, niestety musisz zainwestować w lepszy tuner...

Reasumując, spróbuj podłączyć tak, jak napisał CS Bielsko. Do tego potrzebujesz tylko kabel SCART (euro). Powinno działać.

oldguest
Początkujący

Zimny - obawiam się (o ile pamiętam) to kino nie ma wejścia liniowego 2x chinch. Dopiero od 660 to chyba jest montowane.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Mój błąd :rolling_eyes:

Patyx-----
Początkujący

Panowie, wielkie dzięki za pomoc. Faktycznie wystarczył zwykły kabel EURO. Takie to niby proste, a miałem z tym problem.... Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to tak jak radzicie - muszę pomyśleć o zmianie dekodera.

Jeszcze raz dziękuję

Patyx-----
Początkujący

Niestety muszę odwołać pomyślne zakończenie tej operacji!

Dźwięk w głośnikach kina faktycznie się pojawił, ale tylko gdy dekoder i telewizor były podłączone zwykłym kablem antenowym. Dodam że tylko w jednym głośniku - centralnym - było coś słychać. Po odłączeniu tego kabla antenowego dźwięku nie ma w ogóle, obraz zostaje; pewnie dlatego że dekoder i TV połączone są jeszcze kablem Euro. Ciekawy jest również fakt, że tak naprawdę odbieram Cyfrę+ w systemie analogowym, w żaden sposób telewizor nie może znaleźć kanałów cyfrowych.

oldguest
Początkujący

Proszę dokładnie opisać jak teraz są podłączone wszystkie urządzenia.