anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak dźwięku

Patyx-----
Początkujący

Brak dźwięku

Witam wszystkich którzy zechcą mi pomóc,

Problem mój tkwi w tym, iż po podłączeniu telewizora (KDL-40L4000) i kina domowego (DAV-DZ560) nie słychać dźwięku przez głośniki od kina. Telewizor mam podłączony z kinem kablem HDMI, ale nie wiem czy to jest wystarczające połączenie... Póki co, podłączyłem kino bezpośrednio do tunera TV-SAT, ale wtyczka w przednim panelu kina nie wygląda za dobrze, a poza tym sterowanie głośnością i automatyczne włączanie i wyłączanie kina za pomocą pilota od TV nie ma w moim przypadku żadnego zastosowania.

Bardzo proszę o jakiekolwiek porady w jaki sposób podłączyć te dwa w/w urządzenia?

18 ODPOW. 18
Patyx-----
Początkujący

Dekoder z telewizorem przez kabel EURO, telewizor z kinem kablami HDMI i EURO.

oldguest
Początkujący

No a proszę odszukać w menu telewizora "wyjście dźwięku" i wybrać "system audio" oraz ustawić kino na wejście TV.

Patyx-----
Początkujący

Niestety nadal cisza...

oldguest
Początkujący

A na kanałach z anteny naziemnej też dźwięk nie idzie na kino?

Patyx-----
Początkujący

Nie posiadam anteny naziemnej, ale tak jak pisałem wczoraj po podłączeniu dekodera z telewizorem zwykłym kablem antenowym dźwięk był słyszalny tylko na głośniku centralnym.

oldguest
Początkujący

To pierwszym rozwiązaniem jaki przychodzi mi do głowy to nie podłączać dekodera kablem EURO tylko kablem antenowym (ten dekoder ma modulator) wtedy odszukać za pomocą autoprogramowania i ustawić na któryś kanał dekodera analogowego. Wtedy dźwięk powinien być przekazywany do amplitunera. Drugie wyjście to kabel 6xChinch -> Euro. Wtedy 2 chinche audio wejście podłączamy do wyjście 2x chinch w telewizorze (wyjście dźwięku) a Euro do amplitunera (4 chinche były by nieuznane)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Mam takie pytanie. Czysto teoretycznie, pierwsze podane rozwiązanie powinno działać. Czy przy podłączeniu telewizora z kinem HDMI i EURO, nie możesz w kinie przełączyć ręcznie na odbiór z danego portu? Powinno wtedy chodzić, jako normalne, zewnętrzne źródło dźwięku. Chyba, że telewizor nie wysyła dźwięku. Zaraz zerknę w specjalizację tego portu. Strasznie mnie to nurtuje..

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W Twoim modelu LCD masz dwa złącza SCART (EURO). Spróbuj podłączyć pod drugie wejście (to bardziej wewnętrzne) i przerzuć w kinie na dany port. Jeżeli to nie pomoże, podłącz bezpośrednio z dekodera pod kino domowe. Powinno działać...

Patyx-----
Początkujący

Jak podłączam dekoder do kina (ustawionego na funkcję Audio) to wszystko jest OK. Ale działa jedynie przez podłączenie do gniazda od mikrofonu znajdującego się na przednim panelu. Chciałbym mieć to podłączone w inny sposób, gdzieś od tyłu, dlatego że zajęty port od mikrofonu uniemożliwia chcociażby automatyczne ustawienie kalibracji, a wystający z przodu kabel też nie wygląda za dobrze.

Spróbuję z tą drugą propozycją od 'CS Bielsko', tzn. połączyć telewizor z kinem za pomocą kabla 6xChinch-->Euro. W tym przypadku faktycznie dźwięk może być słyszalny przy automatycznie włączającej się funkcji 'TV'.
Kupię taki kabelek i napiszę czy coś to pomogło.