anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BRAVIA KDL-46EX710 a odtwarzanie filmów przez USB

stwarko
Początkujący

BRAVIA KDL-46EX710 a odtwarzanie filmów przez USB

Witam.
Mam problem jak w temacie - odtwarzanie filmów przez port USB.
Muzyka i zdjęcia odtwarza normalnie a filmów nie.
Bez względu na podłączone urządzenie:pen drive,kamerę,aparat foto...
Widzi urządzenie(jego nazwę,folder,plik z datą i nazwą)-a dalej to już : odtwarzanie niemożliwe lub brak elementów do wyświetlania!
Tak samo np.z filmem nagranym na zewnętrznej nagrywarce Sony i przekonwerterowanie na AVI.
W instrukcji pisze,że telewizor odtwarza pliki wideo takie jak AVI przez port USB.
Co robić?

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Pliki z urządzenia USB muszą być zgodne z następującymi formatami plików.
- Obrazy nieruchome: format JPEG lub RAW (tylko podgląd)
- Muzyka: format MP3
- Wideo: format AVCHD, MP4 (AVC) lub MPEG1 (w niektórych przypadkach odtwarzanie może być niemożliwe).

AVI jest nie równy AVI. Można skompresować do formatu AVI Lossless lub Stratny. Nie jestem pewien, ale TV Sony nie czytają (jak większość urządzeń - wynik moich doświadczeń) obydwu formatów. Poniżej aby nie zanudzać wszystkich podrzucam link do ciekawej lektury o dwóch AVI.
O RODZAJACH KOMPRESJI AVI

Pozdrawiam Stubb
stwarko
Początkujący

Witaj STUBB.
Teraz to ja już nic nie wiem co w tym temacie jest grane!
Jedyna (dla mnie) w TOBIE nadzieja.
Jestem fanem filmów,a od roku emerytem.
Za odprawę kupiłem sobie (w/g mnie)dobry telewizor,zewnętrzna nagrywarkę "Sony"już miałem.
Kombinowałem tak:nagram z TV np:film,przerobię na laptopie programem(Win AVI Video Converter) na AVI,skopiuję na dysk zewnętrzny.Zechcę -kopia filmu na pen drive,do USB w TV.
Rozumiesz:fotel,pilot luz...i tu zaczęły się schody-mój Sony nie odtwarza żadnych filmów przez USB!!! Czy w TV Sony brak kodeków?Czy trzeba coś uaktualnić?wgrać?-czy go wyrzucić?
W opisie jest: - USB Media Player – możliwość podłączenia urządzenia USB i odtwarzania na telewizorze filmów, muzyki i zdjęć.
-Odtwarzacz filmów USB-TAK (AVC / AVCHD / DivX / MPEG4).
Czym przerobić i jak ustawić program,aby później móc oglądać film z pena na tym TV?!
Widzę,że jesteś fachowcem w tej dziedzinie-proszę pomóż.
Z poważaniem.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

A jeszcze się podpytam w jakim standardzie masz sformatowanego Pendrive'a?
NTFS czy FAT 32?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Podstawą jest aby dysk, był w systemie plików FAT32, gdyż telewizory Sony nie obsługują systemu NTFS. Od siebie mogę doradzić inny program do konwersji filmów - Total Video Converter.

stwarko
Początkujący

Mam fat 32.
Syn ma dwa Samsungi i moje pliki(filmy)odtwarza bez względu na co nagrane :pen,karta pamięci czy dysk zewmętrzny usb.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Chyba wyczerpałeś wszystkie opcje we własnym zakresie.
Jedyne co mogę poradzić, to skontaktuj się z POMOCĄ TECHNICZNĄ. Oni powinni mieć na to jakąś radę :)

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Ja mam jeszcze pytanie o dokładny sposób kodowania plików. Sprawdź jaki kodek użyty jest w plikach które próbujesz odtworzyć.

stwarko
Początkujący

STUBB.Tak chyba wyczerpałem wszystkie opcje które we własnym zakresie byłem w stanie wykonać!!!
I dla tego jestem bezradny! I wściekły bo nie mogę robić to co lubię i jaki był cel kupna!
A pomoc firmy SONY to marnota.Miałem do czynienia z nimi gdy kupiłem nagrywarkę.
Nigdy więcej sony.(małą literą)

stwarko
Początkujący

Mylagos. Powiedz jak to zrobić? Jak sprawdzić?