anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravie KDL–40W4710 - która telewizja cyfrowa?

spolMorpheus1nhidb
Początkujący

Bravie KDL–40W4710 - która telewizja cyfrowa?

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym poprosić was o pomoc w dwóch kwestiach.

Pierwsza jest to zakup KDL–40W4710. Znalazłem fajną ofertę: http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 114601.pdf
Powiem szczerze, że chyba się skuszę na tą propozycję. Opcje 19" chciałbym podłączyć do komputera a oferta cenowa jest atrakcyjna. Zastanawiam się tylko czy KDL–40W4710 wystarczy mi 40"?

Kolejna kwestia to wybór telewizji cyfrowej. Pomijając szczegóły ofert, interesuje mnie jedna rzecz. Chciałbym osiągnąć doskonałą jakość obrazu. Wszyscy wiemy że na platformach cyfrowych oferowane są kanały HD. Chciałbym aby na moim soniaku odbierały perfekcyjnie!
Pozdrawiam

11 ODPOW. 11
scarface-----
Początkujący

Do komputera lepiej podłączyć 40 calowy a 19 do kuchni albo łazienki ;)

Najlepszy obraz z HD możesz otrzymać z 3 źródeł:
- kamera cyfrowa hd - czyli własne filmy
- BD - czy filmy na blu-ray
- konsola takie jak PS3 i XBOX360

Bardzo dobry obraz otrzymasz też na kilku kanałach HD w telewizji cyfrowej satelitarnej i naziemnej (swego czasu Olimpiada na TVP HD - rewelka).

Z telewizji cyfrowych, no cóż trzeba przyjrzeć się ofercie i temu ile chcesz płacić.

Ps. w gazetce jest też opcja za te same pieniądze 46 calowy W4210 - 19 cali można wymienić na 6 cali ;)

spolMorpheus1nhidb
Początkujący

hmm... podłączenie telewizora w łazience lub w kuchni to naprawdę dobry pomysł :D Ale pewnie kosztowny. Powiedz mi jest możliwy odbiór tych samych kanałów np w łazience i w salonie? Jak to zrobić? Jedno jest pewne nie mam zamiaru płacić podwójnego abonamentu!

Nadal nie znam odpowiedzi na moje pytanie związane z wielkością telewizora i z jakością telewizji cyfrowej. Tak ja wcześniej wspomniałem cena nie gra roli, chodzi mi głównie o jakość odbioru kanałów HD!

scarface-----
Początkujący

Morpheus napisał(a):

hmm... podłączenie telewizora w łazience lub w kuchni to naprawdę dobry pomysł :D Ale pewnie kosztowny. Powiedz mi jest możliwy odbiór tych samych kanałów np w łazience i w salonie? Jak to zrobić? Jedno jest pewne nie mam zamiaru płacić podwójnego abonamentu!



Na kwestiach rozdzielania sygnału cyfrowego mało się znam, bo nigdy ten problem nie dotyczył. Jeśli już chciałbyś podłączyć dwa tv to najlepiej drugi (ten mniejszy, rzadziej używany) podłączyć do anteny szerokopasmowej przez kabel koncentryczny.

Morpheus napisał(a):

Nadal nie znam odpowiedzi na moje pytanie związane z wielkością telewizora i z jakością telewizji cyfrowej. Tak ja wcześniej wspomniałem cena nie gra roli, chodzi mi głównie o jakość odbioru kanałów HD!



Wielkość tv zależy od twoich upodobań. jakiej wielkości masz teraz tv, z ile metrów oglądasz itp. Z dużą dozą prawdopodobieństwa 40-46 cali jest idealnym rozwiązaniem gdy zakładasz BD w przyszłości.

Obejrzyj ofertę nki, cyry+ i polstau i porównaj. Wszystkie maja kanały HD w ofercie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Co do telewizora i jego wielkości, to zależy z jakiej odległości będziesz go oglądał :D
Co do telewizji cyfrowych, z kanałami HD różnie bywa. Jakość obrazu na tych kanałach jest gorsza od jakości obrazu z blu ray, czy PS3. Wynika to z oszczędności telewizji cyfrowych i po prostu z braku miejsca na satelitach, Na satelicie Hot Bird nie ma już wolnego miejsca :shock: a nadają z niej min. cyfra, telewizja N.. A wiadomo, film dobrej jakości, musi trochę ważyć. Dla porównania, filmy nagrywane na Blu Ray są nagrywane ze średnim bitrate 25000 kbit/s. Programy nadawane w HD przez satelitę są średnio od 6000 kbit/s (HBO HD), do 17000kbit/s (Canal plus Sport HD).
A Cie bardziej interesuje, oglądanie filmów, sport, czy programy tematyczne? Masz jakieś kino domowe?
Mam w domu i platformę N i Canal plus z recorderem, mogę pomóc w wyborze :D
Zajrzyj też tu, bym poruszany ten wątek:
viewtopic.php?f=2&t=1116" target="_blank

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W kwestii rozdzielenia sygnału, raczej nie ma takiej możliwości. Przynajmniej na oryginalnych dekoderach platform. Na pewno możesz podłączyć dwa telewizory pod jeden dekoder (rozdzielacz HDMI, komponent), ale na obu będziesz mógł oglądać ten sam kanał. Wynika to z tego, że w antenie satelitarnej z jeden konwerter może na raz ściągać tylko jedno pasmo satelitarne. Są też podwójne konwertery, ale to nie rozwiązuje problemu dekodera, który jest przystosowany do przekazywania jednego kanału. W recorderze cyfry PVR, jest opcja podłączenia dwóch anten, wtedy można nagrywać program na jednym kanale i oglądać inny kanał. Ale ciągle sygnał wyjściowy z dekodera, przekazuje informacje z jednego kanału...
Kolejny problem to sterowanie dekoderem. Masz tv w kuchni a dekoder w salonie. Chcesz przełączyć kanał, musisz iść do salonu. Czytałem o jakiś transmiterach przekazujących sygnał, ale to raczej drogie zabawki.
I jeszcze jeden problem, podłączając dwa telewizory w jakieś odległości od siebie, powstają straty sygnału, przy dużej długości kabli...

spolMorpheus1nhidb
Początkujący

"Na kwestiach rozdzielania sygnału cyfrowego mało się znam, bo nigdy ten problem nie dotyczył. Jeśli już chciałbyś podłączyć dwa tv to najlepiej drugi (ten mniejszy, rzadziej używany) podłączyć do anteny szerokopasmowej przez kabel koncentryczny. "

Nie przejmuj się scrfase nie przejmuj się ja też nie na wszystkim się znam :slight_smile: ale jak już sobie pomagamy to dla ciebie info... przed chwilką znalazłem. Cyfra wprowadza usługę Multiroom. Dzięki niej istnieje możliwość odbioru telewizji na dwóch odbiornikach telewizyjnych. Usługa ma kosztować ok 15 zł za miesiąc, więc problem jest rozwiązany!!!

Dzięki zimny za wyczerpującą wypowiedz, ogólnie to chyba raczej sport wchodzi głównie w grę, ale nie chcę tracić na jakości odbioru filmów. Zimny może ty wiesz czy n ma tą usługę multiroom? Jeżeli chodzi o kino i blu-rey to zadałem pytanie w innym wątku.

Jeżeli chodzi o wielkość telewizora to mam teraz 37'. Mam duży salon, telewizor mogę ustawić w odległości od kanapy nawet do 8 metrów. W sumie nie wiem czy to dużo czy mało. Wy jesteście ekspertami to mi doradźcie.

Chciałbym jeszcze wiedzieć jedną rzecz, ponieważ ten fakt pominęliśmy. Mówicie o parametrach sygnałów i o satelitach.... hmmm powiem szczerze że dla osoby która w tym temacie nie siedzi te cyfry nie dają przejrzystości...
Powiedzcie jak jakość odbioru telewizji satelitarnej ma się konkretnie do tego modelu który chcę kupić. (jak to wygląda na c+, a jak na n?)

scarface-----
Początkujący

z 8 metrów to kup sobie 100 cali (pisałeś, ze pieniądze nie grają roli) :P

A co do tv i jakości obraz z nki czy innej tv satelitarnej to nie masz się co martwić. Przypomina mi się kabaret moralnego niepokoju i słynne "będzie Pan zadowolony, będzie Pan zadowolony" dla zainteresowanych link http://pl.youtube.com/watch?v=QXG4ubPrJCA można sie pośmiać :D

spolMorpheus1nhidb
Początkujący

:D Dobry link dzięki. Ale tak poważnie proszę...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie jestem ekspertem i nie czuję się jako ekspert!
Zaskoczyłeś mnie z tą opcją Multiroom :D Poczytałem troszkę i rzeczywiście, super usługa. Ale dopiero robią tetsy, będzie dostępna w pierwszym kwartale br. czyli do marca. Dobrze to wykombinowali z "kartą córką", raz na 6-8 godzin trzeba ją zbliżyć do normalnego dekodera... Dla platformy N było już sporo zapowiedzi wprowadzenia tej usługi, ale na zapowiedziach się kończyło, jeszcze tej opcji nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.
tu są informacje na ten temat:

http://www.wirtualnemedia.pl/article/24 ... _wideo.htm" target="_blank

Powiem Ci o moich odczuciach co do cyfrowych tv. Miałem c+ normalny, przez złącze EURO, ze starego tunera. Jakość normalna, jak przez to złącze. Później w promocji kupiłem N, z białym dekoderem HD, podłączonym przez HDMI. Jakość obrazu zniewalająca (mimo, że gorsza niż z płyt BR), dźwięk przestrzenny, dużo kanałów HD. Naprawdę byłem i jestem pod wrażeniem. Ale prócz ligi mistrzów (w HD :D ) :D , jest mało sportu który mnie interesuje. Chociaż są jakieś ligi niemieckie itp, ale dokładnie na ten temat Ci nie powiem, bo sam nie wiem. Wszystko pięknie, ale niestety dekodery N sprawiają różne błędy przy podłączeniu HDMI, u niektórych nie chodzi dźwięk, u innych są problemy z obrazem.. Zawsze można podłączyć przez wyjście komponent, praktycznie bez straty sygnału..
A co do cyfry, wg mnie obraz i dźwięk jest trochę gorszy. Ale po 2 dniach oglądania przestałem zauważać różnicę. Jest mniej kanałów HD, ale za to więcej dobrego sportu i fajnych filmów. Której opcji byś nie wybrał, na pewno będziesz zadowolony.
Jak chcesz oglądać tv z odległości 8 m, to lepiej zainwestuj w projektor! Jak masz taki duży salon i możliwość postawienia tv bliżej, to pomyśl nad 46 lub większym. Filmy w wysokiej rozdzielczości charakteryzują się dużą ilością szczegółów. Im jest dalej tv, nie dostrzegasz tych szczegółów. Optymalna odległość to coś ok. 1.6m na 40"; 1.8m na 46 cali, 2.1m na 52" :shock: