anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co oznacza?

Pablo80
Początkujący

Co oznacza?

Witam, zastanawiam się nad zakupem TV Sony i mam pytanie z tym związane.
Co oznaczają literki na końcu modeli?
Dla przykładu:
Mamy model KDL-32L4000K i model KDL-32L4000, który jest o około 500 zł droższy? Dlaczego?

6 ODPOW. 6
scarface-----
Początkujący

Te same modele, model z K na końcu wskazuje na jaki rynek jest dany model i zdaje się K to Europa (ale chyba bez krajów skandynawskich). O ile się nie mylę już w nowych modelach się tego nie wskazuje.

belewi
Początkujący

O ile dobrze rozumiem to nie ma to znaczenia jeżeli na rachunku mam bez tejże literki "K", a w formularzu promocyjnej pięcioletniej gwarancji jest nazwa modelu z "K" na końcu i w razie konieczności skorzystania z serwisu nikt nie będzie mi robił problemu z tego powodu?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie, ważniejszy jest numer seryjny, on musi się zgadzać, oraz oczywiście dowód zakupu. Tu radzę zrobić ksero, ponieważ przez te 5 lat może atrament wyblaknąć.

Ravi-----
Początkujący

Nie ma znaczenia, bo w większości sklepów, modele są podawane bez tej literki i tak też jest wystawiany dowód zakupu. Generalnie chodzi o to, żeby telewizor był z dystrybucji na nasz rynek. Jeśli chodzi o wszelkiej maści paragony etc. dobrze jest kserować, ja już po 2 latach od zakupu laptopa miałem po prostu białą karteczkę...

oldguest
Początkujący

Ravi napisał(a):

dobrze jest kserować, ja już po 2 latach od zakupu laptopa miałem po prostu białą karteczkę...



Albo kupować np. w SC wtedy przeważnie klient wprowadzony z nazwiska paragon można odszukać i odzyskać po X latach...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nawet o tym nie wiedziałem. Czyli kolejny plus zakupu w podobnych miejscach (w tym przypadku SC).
Wiem, że to jest nie na temat, ale ciekawy jestem jak wygląda zestawienie wad i zalet zakupu kolejno w sklepach internetowych, "normalnych", marketach i firmowych typu SC. Cena już zaczyna odgrywać mniejsze znaczenie, bo różnica jest coraz mniejsza.. A dodatkowe korzyści też są ciekawe...