anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W4500 a DLNA

profile.country.pl_PL.title
wladzik
Początkujący

W4500 a DLNA

;) :smileytwisted: Witam. Zamierzam kupić W4500 ale nie jestem pewien czy model ten umożliwia oglądanie filmów przez łącze DLNA a jeśli to w jakich formatach. W ostatniej specyfikacji Sony podaje tylko możliwość słuchania muzyki i oglądania zdjęc. Może ktoś ma już praktyczne doświadczenie w wykorzystaniu DLNA. Dzięki za pomoc.

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nigdy nie korzystałem z DLNA, ale z tego co się orientuje nie ma możliwości oglądania filmów. Taka opcja ma być w nowszym modelu W5500. Generalnie sporo nowszych modeli ma takie możliwości.
http://www.sony.pl/comparison/kdl40w550 ... 40z4500aep

Bardzo ciekawie wygląda model E5500, też ma taką możliwość. Tylko nie ma jeszcze testów nowych modeli...

oldguest
Początkujący

wladzik - ten modele foto i muzykę przez USB oraz DLNA. Co do nowych modeli to wypowiem się jak sprawdzę. Niestety od razu mogę powiedzieć że V5500 przez USB to filmy jedynie w MPEG1 obsługuje.... :shock: Ale w każdym bać razie dobre to niż nic. Ale bardzo fajnie się zapowiada aplicast co prawda jeszcze nie dociągnęliśmy skrętki do niego ale z tego co widać zapowiada się ciekawie. Menu zaczęło w końcu płynnie chodzić i dodano równolegle PIP/PAP :D To takie pierwsze wrażenia a no i kolory jednak w 32 calach dużo bardziej nasycone niż w 32W4000 gdzie nie było Live Colour Creation.

Ondyne
Początkujący

"Co do nowych modeli to wypowiem się jak sprawdzę. Niestety od razu mogę powiedzieć że V5500 przez USB to filmy jedynie w MPEG1 obsługuje..."

Od pewnego czasu w sprzedaży są już W5500. Wypada więc przypomnieć się w kwestii formatów odtwarzanych filmów? Też tylko mpg i nic więcej?

oldguest
Początkujący

Małe zamieszanie wprowadziłem. Telewizor w sumie odtwarza przez USB i DLNA wszystko co zapiszą kamery lub aparaty Sony. Więc MPEG1, MPEG2, AVCHD (H.264) jest akceptowane. Więc z Pen-a czy z laptopa przez sieć można odtwarzać Full HD :D Pierwsze materiały którymi testowałem były "stworzone" na komputerze widać kodek kodekowi nie równy.

Razak-----
Początkujący

Z kodekami różnie bywał a obsługa H.264 jak najbardziej cieszy daje to już spore możliwości zwłaszcza odtwarzania full HD jak wspomniał CS Bielsko. Szkoda, że nie ma obsługi większej ilości formatów, ale nie po to kupuje się telewizor full HD, żeby oglądać potem divixy.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Z tego co czytałem na jakieś zagranicznej stronie, Sony w nowych modelach nakierowało się na większą interaktywność, kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi takimi jak właśnie kamery. Nie wiem, czy nie ma też możliwości bezpośredniego podłączenia kamery pod telewizor. Tylko nie mogę znaleźć wiarygodnej informacji.

oldguest
Początkujący

Zimny napisał(a):

Nie wiem, czy nie ma też możliwości bezpośredniego podłączenia kamery pod telewizor.



Jeśli mówisz o podłączeniu kamery przez USB to prawdopodobnie to działa. Ale Sony raczej się skupia na Bravia Sync czyli podłączasz kamerę przed HDMI to telewizora i masz obsługę jej za pomocą pilot od telewizora (sync menu). Fajnie to działa.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Właśnie niestety nie wszystkie kamery mają port HDMI (te starsze). Nigdy nie próbowałem tego z kamerą. Jakie funkcje możesz wtedy obsługiwać? Ciekawe co jeszcze wymyślą z portem, bo możliwości są ogromne.

oldguest
Początkujący

Zimny napisał(a):

Właśnie niestety nie wszystkie kamery mają port HDMI (te starsze).



Jeśli działa jak Mass Storage to powinno działać.

Zimny napisał(a):

Jakie funkcje możesz wtedy obsługiwać? Ciekawe co jeszcze wymyślą z portem, bo możliwości są ogromne.



Ogólnie chodzi o przeglądanie materiału pilotem od telewizora to działa bez problemu reszty nie sprawdzałem bo głownie o to chodziło żeby nie trzeba było szukać pilota od kamery (jeśli takowy jest dodawany) lub pochodzić za każdym razem do kamery jeśli chcemy coś oglądać bezpośrednio z kamery na telewizorze. Zresztą nowe kamery mają tez dość zaawansowaną prezentację materiału (same wybierają i miksują nagrane fragmenty na podstawie wybranego motywu + prezentacja danych z odbiornika GPS) dużo by pisać....