anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co wybrać W5500 czy Z4500???

Daniell-----
Początkujący

Co wybrać W5500 czy Z4500???

Chciałem sie ze wszystkimi przywitać, to jest moj pierwszy post na forum. Mam straszny dylemat. Są dwa telewizory ktore wygladaja bardzo intereujaco W5500 i Z4500. Ktory z nich lepiej kupic?? Patrzyłem w sklepie, duzej roznicy nie ma. W sumie lecialy zupelnie inne kanaly i roznicy wogiole nie widzialem. Macie wieksze doswiadczenie, jak to Wy byscie wybierali, ktory model jest atrakcyjnieszy :question:

29 ODPOW. 29
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ciężki wybór. Oba telewizory są doskonałe. Czytałeś jakieś recenzje obu modeli? Co do porównania w sklepie, nie oddaje tego, jak jest w rzeczywistości. Po pierwsze, jest inne światło, inny sygnał, różne ustawienia... Nie kieruj się tylko wyglądem w sklepie. Z4500 ma 200HZ, wbudowany głośnik niskotonowy, x.v Colour, Live Colour Creation, inne podświetlenie, panel 10 bitów... Takie najważniejsze różnice. Ale za to W5500 ma najnowsze procesory Bravia Engine 3, doskonały kontrast, możliwość oglądania filmów przez usb, 4 HDMI... Jak narazie zgarnia bardzo dobre opinie...


Tu masz porównanie:
http://www.sony.pl/comparison/kdl40z450 ... dl40e5520k

endrii
Początkujący

Dołączę się do rozmowy. Mam kompletny mętlik w głowie. Gdyby był tylko jeden telewizor to już pewnie wziąłbym go. Tak to za duży wybór. Jak patrze na to porównanie, chyba jednak korzystniej wypada ten starszy model. Tylko nie ma tego Bravia Engine 3 który chwalicie. Nie wiem czy ma taką możliwość postawić te dwa modele i porównać je? Może jakieś zdjęcia. Chyba, że macie linki do gotowych testów?
Zimny- co oznaczają te systemy z kolorami które wymieniałaś?

oldguest
Początkujący

Moim zdaniem

Z4500 oferuje bardziej naturalne kolory (W5500 wyglądają za to bardzo efektownie)
Z4500 ma 200Hz co przydaje się w sporcie (najlepsza płynność ruchu)

W5500 na pewno jest bardziej multimedialny (bardziej rozbudowane DLNA, USB i wigety)

Zależy kto co lubi. Co do kolorów każdy sobie powinien sam odpowiedzieć czy lubi coś bardziej naturalnego (poczuć się że tam się jest) czy bardziej żywe kolory. Komuś może zależeć na nowinkach multimedialnych.
W5500 ma też niesamowity kontrast (przydatne przy oglądaniu w ciemności).

Razak-----
Początkujący

Żywe kolory są lepsze do grania na konsoli to fakt, ale do oglądania filmów i tak zjeżdża się ze wszystkich ustawień (a przynajmniej ja tak robię). Drugą sprawą jest rozszerzenie DLNA nie wszyscy wykorzystują je u siebie więc trzeba się zastanowić czy jest dla nas istotne.
endrii oj to chyba dobrze, że jest w czym wybierać, chociaż czasami może przyprawić o ból głowy. Nie wiem czy koledzy uwzględnili, ale w5500 sporo staniał od momentu wejścia- poniżej 5 tysięcy za 40 cali.

endrii
Początkujący

Chyba zdecyduję się na Z4500. Nie gram, jakieś internety w telewizorze nie są mi potrzebne, nowinki w moim przypadku też są zbędne. Może jakby były to korzystałbym z nich, jak nie ma to nawet nie będę o nich wiedział. Przeniesienie się z telewizora kineskopowego na płaski to już będzie ogromna różnica. Jeszcze taki duży. Wiecie coś o jakiś promocjach?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeżeli nie będziesz korzystał z "nowinek" to jak najbardziej Z4500. Przy oglądaniu meczów będziesz miał większą płynność, poza tym telewizorek jest naprawdę świetny. Bardzo fajną opcją jest właśnie 200Hz. Wszystkie testy pokazują różnicę na plus dla tej technologii. Są użytkownicy którzy narzekali na "smużenie" w starszych modelach ze 100Hz, w tym modelu jeszcze nikt nie narzekał.

endrii
Początkujący

W weekend pochodzę po sklepach przyjrzę sie dokładniej temu modelowi. Praktycznie już tylko on został na polu walki, nie ma co się zastanawiać. Na pewno jak tyle kosztuje to będę z niego zadowolony, a jak nie to wrócę na forum!

sege1000
Początkujący

aktulanie mam kdl-46z4500 jest to telewizor z klasa, nie polecam mniejszego niz 46 cali.
Sam musze przyznac ze nastepny bede mial min, 52''.
Wczesniej mialem 32 calowego samsunga szczerze nie moge patrzec juz na niego wrzucam go do kuchnii, bo maluszek jest i ginie na scianie.( jest to nieprawda, ze nalezy miec duze pomieszczenie na duzy tv)
aktulanie siedze 2,5-3 metry od tv i granie na playu czy ogladanie daje przyjemnosc napewno...
Ciagle wychodza nowinki na rynek, ale ten tv starczy na kilka latek napewno, jakosc jest niezla...Napewno nikt nie wyrzuci do smiec po paru latach najwyzej pojedzie na dzialke i tez bedzie wypas :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

52" to już potwór... Przy porównaniu 32" do 40" jest już ogromna różnica, a do 46".... Jak monitorek ;) Z czego bierzesz sygnał, jakaś satelitka?
A powiedz, jak spisuje się ten subwoofer w tym modelu? Daje coś?