anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego nie warto kupować telewizorów SONY BRAVIA z AndroidTV?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Dlaczego nie warto kupować telewizorów SONY BRAVIA z AndroidTV?

1. Ciągłe problemy z aktualizacjami, brak aktualizacji pobocznych (były gdy był Android 5.0, później już tylko 6.0 i teraz leci 7.0),

2. AndroidTV 6.0 wnosi m.in. opcję rozszerzenia wewnętrznej pamięci telewizora SONY BRAVIA, niestety, pomimo zastosowania nośnika z USB 3.0 czy 2.0 telewizor gubi tą pamięć, a wraz z nią wszystkie przeniesione na nią aplikacje,

3. Instalowanie kolejnych aplikacji spowalnia działanie telewizora, niby logiczne i obderwowane zjawisko na wielu urządzeniach, nie tylko z systemem Android, ale jaki ma to związek z działaniem tunera cyfrowego i karty CI+? Zmiana programów potrafi trwać nawet 20 sekund, rozwiązaniem oczywiście jest przeniesienie części aplikacji do rozszerzonej pamięci telewizora (zew. nośnik) ale patrz punkt 2,

4. Telewizor notorycznie restartuje się bez powodu. Teoretycznie jest na to rozwiązanie, nawet wskazane w dokumentacji, ale działa to przez pewien czas do momentu... no właśnie, do kiedy?,

5. Telewizor restartuje się po jego wyłączeniu... i uruchamia od nowa,

6. Telewizor gubi wprowadzone ustawienia, chociażby przykład z wczoraj, kiedy po nocnym restarcie (po wyłączeniu go), telewizor dziś nie widzi nośnika pamięci (z własnymi aplikacjami) oraz przywrócił widok wszystkich źródeł obrazu (chociaż mam tylko 2: cyfrowe i HDMI1).

 

Nie twierdzę że problemem jest AndroidTV, nie twierdzę że problemem jest telewizor, ale odnoszę wrażenie że problemem jest cały ten układ pomiędzy SONY a Google. Dziwne, że na forum PHILIPS nie ma takich problemów. Owszem, są inne...

 

I może to sa kiepskie powody aby odradzać zakup telewizora, ale spójrzmy na to z punktu widzenia Kowalskiego. Firma reklamuje możliwości, z których nie da się korzystać. Do tego 1-2 śmieszne błędy, powodują całkowite zaburzenie korzystania z telewizora. W efekcie otrzymujemy niby dobry produkt, ale jednak korzystanie z niego wymaga cierpliwości. I chociaż gdy już odpalimy sobie ulubiony film i będziemy cieszyć oczy pięknym obrazem, to niestety, zanim to zrobimy lub zanim położymy się spać uradowni dobrym filmem, będziemy musieli stoczyć z telewizorem walkę. Walkę, która jest skazana na przegraną. A ja piszę tylko o bazowych problemach, na szczęście nie mam podłączonych urządzeń peryferyjnych ani też nie używam go do pracy. Nie mniej dziś straciłem cierpliwość. I jest mi przykro... bo 2 lata to trochę za długo na dopracowanie produktu. 

 

I wyprzedzając kolejne posty, tak, dziękuję że przekazaliście mój problem swojemu zespołowi trenerskiemu. Ciekaw jestem kiedy zespół trenerski siądzie i odpisze na te wszystkie posty, które im podsyłacie, bo jak do tej pory mam wrażenie że chyba oni sami mają dosyć udzielania pomocy do tego produktu. Pozdrawiam

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
60 ODPOW. 60
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@misiek1955   podpinam się pod posta mam ten TV w wersji 65" jedno co mnie denerwuje to długie uruchamianie się ale możliwe moduł CI+,tuner satelitarny coś tam musi zadziałać po za tym korzystam z YT,Netflix,Kodi,HDD rec,gry wszelakie mam ich ze 30 na rozszerzeniu pamięci poprzez USB :tongue: i ze wszystkiego co ten TV oferuje.Obraz żyleta.

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Jeżeli uważacie że pogorszenie jakości obrazu to psioczenie to to chyba się wam coś pomyliło.ustawcie tv na 576p , wyłączcie wszystkie ulepszacze i tak oglądajcie.ja chcę tylko normalnej jakości obrazu-to aż tak wiele? Misiek -chętnie odsprzedam ci to g....o zwane telewizorem-za trójkę pójdzie-reflektujesz?

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Popieram Sony to teraz najgorszy syf. Nigdy więcej Sony. Załatwiłem się kupując u nich telewizor i teraz telefon XZ PREMIUM, najgorszy badziew. Trzymać się z daleka od tej firmy 

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Nie ***** a nie telewizor. Największy bubel jaki da się kupić w tej cenie. Od nagrania filmu i utworzenia pierwszego postu w tym wątku jak widzicie minęło już sporo czasu. Co wydarzyło się dziś? A no dla odmiany telewizor zawiesił się. Podczas oglądania TV z CI+ po prostu obraz zamroził się, pilot przestał reagować, słychać było tylko dźwięk. Najlepsze jest to że akurat pracowałem i nie patrzyłem na telewizor, a on tak dobre z pół godziny wisiał sobie.

 

Restart zadziałał ale tylko po odłączeniu zasilania.

 

Uruchamiam, jest ok, po czym nagle zwiecha, telewizor sam się uruchamia i co mamy? Pomarańczową diodę. Wchodzę w ustawienia, nauczony doświadczeniem sprawdzam ustawienia timerów no i jest... zaprogramowany. No co jest? Odnoszę wrażenie, bo to nie pierwszy raz już, że telewizor podczas takich swoich samodzielnych restartów jakby wracał do jakiegoś punktu zaczepienia, do jakiś starych ustawień, być może początkowych. Bo pojawiają się ukryte wejścia (przypomnę, mam włączone tylko CYFROWE + HDMI od XBOX). 

No i nadal jakoś nie widzę komentarza SONY do tej sprawy. I nie że zgłoszenie na serwis... nie nie, tutaj, dlaczego taki bubel powstał i co firma SONY zamierza z tym zrobić. 

 

Powód edycji: post zawierał słowa, które mogły urazić pozostałych członków Społeczności.

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Cześto jak się opisuje daną sytuację, to ktoś z SONY odpisuje proszę zgłosić do serwisu itp.

A Serwis nic nie zrobi, bo co ma zrobić jak mnóstwo użytkowników ma te same problemy.

Jak czytam posty innych użytkowników jakbym widział swój telewizor.

Trzeba go sprzedać tylko nie każdy chce kupić 65" odbiornik, nie mówiąć o stracie kasy.

A czy to moja wina, że KD65X8505C ma beznadziejne oprogramowanie, które utrudnia normane użytkowanie ?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Kiedy firma sony ustosunkuje sie do mojego zgloszenia? Moj telewizor nadal jest do bani i od razu podkreslam, ze reset do ustawien fabrycznych nie pomaga. Dzis ogladajac film, dwa razy wylaczyl sie calkiem. Nawet nie zresetowal. Wlsnie siedze w kiblu i pisze do Was bo juz nie chce mi sie trzeci raz odpalac tego zlomu. Dokoncze na urzadzeniu firmy Samsung, bo tu dziala, a ma juz 4 lata. Czekam na info zwrotne.

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Damaranus,

 

Oto odpowiedź, jaką udało nam się uzyskać po konsultacji z działem technicznym:

------------
zdecydowana większość opisanych w tym wątku problemów wskazuje na niekompatybilność modułu CAM z telewizorem AndroidTV. W celu weryfikacji tej kwestii proszę o wyjęcie modułu CAM, zresetowanie telewizora poprzez przytrzymanie przycisku zasilania na pilocie (przy włączonym telewizorze) oraz obserwację, czy problemy występują nadal. Jeśli opisane problemy nie będą występować bez modułu CAM to konieczna będzie jego wymiana na zgodny model. Zastosowanie niekompatybilnego modułu ma negatywny wpływ na pracę całego oprogramowania i może objawiać na wiele sposobów.

------------

Mam nadzieję, że okaże się ona pomocna. Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Chyba sama Pani nie wierzy w to co pisze. To jest absudralne, na wszystko macie taką samą odpowiedź. Proszę tutaj wypisać listę kompatybilnych modułów CAM, model, wersja, oprogramowanie. Chętnie je poznam i chętnie przedstawię je UPC. Zakładam że odpowiedź będzie brzmiała następująco: prosimy o przedstawienie kompatybilnego modelu, sprawdzimy czy takim dysponujemy albo... proszę wypier***ić telewizor i kupić sobie model konkurencji, te działają. Ludzie, jest 21 wiek, o czym my rozmawiamy? O czym my piszemy? Nie mam modułu CI+ od janusza z klatki obok czy z allegro czy ebaya żeby mi odpisywać że mam coś niekompatybilnego. To co, w każdym telewizorze inne gniazdo montujecie. To proszę o podanie z jakiego gniazda korzysta W755C a ja zapytam UPC czy mają do tego odpowiedni moduł.

Ludzie. 

A co z resztą pytań? Jaki związek ma działanie wejścia cyfrowego na to czy mam zainstalowane 5 czy 10 aplikacji? Jak to możliwe że po zainstalowaniu 10 aplikacji zmiana programu trwa 20 sekund. Droga Pani Agnieszko, rozumiem Pani chęci, ale nie oszukujmy się - ten telewizor to pubel a liczba problemów jakie istniały i jakie pojawiły się po kolejnych aktualizacjach, nie zmienia się. Zmieniają się tylko same problemy. Działa jedno, przestaje drugie. Do dziś po wyłączeniu telewizora, raz na 3 wylączenia, telewizor sam się resetuje. Do dziś telewizor potrafi sam się zresetować podczas oglądania telwwizji, do dziś muli od kilku aplikacji, rozumiem gdyby mulił ekran HOME ale co: wie Pan musi Pan wybrać, albo szybka zmiana programów albo ma pan aplikacje zainstalowane, to nie system, procesor i reszta leży a optymalizacja i całe api. z całym szacunkiem, pokładam duże nadzieje w tym systemie i waszym produkcie ale coś jest nie tak. i jak Pani widzi tu na forum czy na innych np. hdtv.com.pl czy na UK Sony Comunity... AndroidTV zepsuł Wam telewizory. Ja widzę jedno rozwiązanie, uczciwie pozwolicie mi oddać produkt, rozliczmy się i może spotkamy ponownie za rok czy dwa... ale nie dziś. 

 

I proszę zwrócić uwagę - ja używam telewizora jak typowy Kowalski. Żadnych peryferii. Nawet pady odpiąłem. zainstalowałem aktualnie kilka VOD i ze 2-3 gry, tak jak w reklamie, do tego mam CI+ bo chcę cieszyć oczy i palce funkcjami telewizora a nie dekodera. Ale niech Pani poczyta co się dzieje jak ludzie podłączą słuchawki (sorka, jakie słuchawki, przecież BT nie działa ze słuchawkami) jak podłączą systemy stereo, hdmi, arc, światłowód, wtedy dopiero się zaczyna... ehhh... 

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Witam !

 

Ja już się poddałem i ten sam model modułu CI przełożyłem :slight_smile: do telewizora od konkurencji LG oled65b6 i działa prawidłowo, nic się nie zawiesza, TV uruchamia w 6 s i tu rzeczywiście na 65" obraz jest naprawdę dobry, ale to inna technologia matrycy.

Telewizor może i 10h być włączony, nie zawiesza się, nie uruchamia ponownie, zupełnie inne działania.

Nigdy więcej TV SONY, tych z przed Androida, ani tych z Androidem.

Tylko szkoda wydanych pieniędzy.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Dla mnie nie jest to odpowiedź że mój moduł Cam jest niekompatybilny. Moduły Cam nie są żadną nowością, telewizory są dedykowane na nasz rynek, a same moduły nie kupuje się jedynie tworząc własny system odbioru telewizji a korzystając z oferty operatorów. To nie jest też jakiś cudaczny wynalazek, mało popularny, aby wypisywać takie bzdury. Zresztą co ma do rzeczy prędkość działa? Co mam zrezygnować z CAM na rzecz dekodera? Dekoder jest źródłem zewnętrznym. Zresztą przepraszam, co ma moduł Cam do tego. W telewizorze mam skonfigurowane także inne źródła obrazu, np. strumieniowe przesyłanie kanałów, które działa niezależnie od modułu CAM. Dlaczego w takim razie i to działa wolno? Dlaczego YT działa wolno? Dlaczego obsługa Guide i Action menu działa wolno? Tu moduł Cam nie ma nic do rzeczy. A restarty telewizora także występują bez modułu CAM. No tak, co mam oddać do serwisu abyście uruchomili telewizor na godzinę i odpisali mi że U NAS DZIAŁA? Rok temu wysłałem zapytanie do serwisu w sprawie opisywanych globalnie problemów z resetowaniem, wyłączaniem i działaniem, działaniem diody led itp. Miesiąc wałkowałem temat a otrzymałem jedynie informacje, że na naszym testowym TV wszystko działa i tak ma być. To poprawna praca telewizora. Mam wkleić korespondencję z imieniem i nazwiskiem pracownika? 

Nie przejdę do konkurencji tak szybko, bo to oznaczało by poddanie się. Poza tym firma straci klienta, a ponieważ ignoruje problemy, straci także chęci do ulepszania produktów. Ciekawe czy zarząd jest świadomy tego co dzieje się na forum. Przeglądam regularnie forum SONY dla UK i widzę jakie tam jest zaangażowanie a jakie tutaj. A czytając kolejne wątki i właśnie odpowiedzi obsługi forum, wiem, że wskazywane tu rozwiązania są czystą spychologią. Bo Wasi koledzy z wysp potwierdzają problem i przekazują zgłoszenie, a Wy sugrujecie abym zresetował telewizor. Złoty lek na wszystko. Ludzie. 

Sony - chcę oddać W775C do sklepu i aby uprościć cały proces chcę od Was zapewnienia, że nie będę musiał użerać się z Saturnem, tylko zaakceptuje zwrot z rękojmi, odda mi kasę i pożegnamy się. Jeśli nie, będę nadal kontynuował swój wywód... to jest chore, że kupuję produkt, który z pozoru pełni podstawową funkcję, a więcej czasu spędzam na próbie wyjaśnienia jego zachowania niż cieszenia się z obrazu. No ale przecież nikt mnie nie zmusza, prawda? 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV