anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak uwidocznić klawiaturę międzynarodową?

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Jak uwidocznić klawiaturę międzynarodową?

Witam

Kiedy chcę cokolwiek napisać w dowolnej aplikacji na telewizorze korzystając z pilota to na jednym z naszych W756c wszystko działa poprawnie, tzn. jest opcja wyboru 3 klawiatur w tym miedzynarodowej i wszystkie działają a na drugim telewizorze (pomimo że starałem się skonfigurować obydwa tak samo) nie pojawia się klawiatura międzynarodowa.

Pomijam tu koniecznosc jej uzywania ale dlaczego ta międzynarodowa wcale się nie pokazuje pomimo że figuruje w menu?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Bardzo dziękuję za pomoc ale poczekam na Nougata i jego usprawnienia. Brak tej klawiatury jest mało istotny a liczę że nowy andek usunie tą dolegliwośc. Jeśli nie to później zaatakuję serwis :wink:

A tak gwoli ścisłości to wykonałęm już kiedyś tą opisaną przez Ciebie procedurę co najmniej 2-krotnie. Bezskutecznie. Raz nie dało się porozumiec z serwisem a drugim razem poddałem się po serii "dziwnych" zaleceń serwisu które już wcześniej sam bezskutecznie wykonałem ale serwis nie chciał w to uwierzyc :wink: No ale nie skarżę się bo ktos znowu mi zarzuci że marudzę :wink:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto jakie rozwiązanie zaproponował support Sony:

Jeśli do TV jest podłączony USB, odepnij go, a następnie wykonaj reset telewizora.

Podczas, gdy telewizor jest włączony, należy nacisnąć przycisk POWER na pilocie przez około 5 sekund.
Powinien pojawić się komunikat "WYŁĄCZANIE". Po tym komunikacie telewizor samoczynnie się zresetuje.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dzięki ale poproszę o wytłumaczenie :wink:

 

1. Jeśli do TV jest podłączony USB, odepnij go, a następnie wykonaj reset telewizora.

W jaki sposób wykonać ten reset? Czy ten reset spowoduje utratę jakichkolwiek włąsnych ustawień?

Chodzi o dowolny USB? Tzn.wszystkie USB mają być wolne?

 

2. Podczas, gdy telewizor jest włączony, należy nacisnąć przycisk POWER na pilocie przez około 5 sekund.
Powinien pojawić się komunikat "WYŁĄCZANIE". Po tym komunikacie telewizor samoczynnie się zresetuje.

Czy ten punkt jest alternatywny dla 1. czy tez jest to kolejny krok?

Czy ten reset spowoduje utratę jakichkolwiek włąsnych ustawień?

 

Dopytuję bo zzniechęca mnie kolejne ustawianie od nowa i w ostateczności wolę nie mieć tej klawiatury niż znowu irytować się ponowną konfiguracją....

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam ponownie,

 

Punkt 1 i 2 to jedna procedura tzw. soft reset który zwalnia pamięć, restartuje niektóre aplikacje - bez utraty danych i ustawień. Najlepiej aby wszystkie USB były odłączone ale nie jest to warunke konieczny.

Napisz czy pomogło?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Wczoraj a raczej juz dzisiaj wykonałem tą procedurę (nie odlączałem USB) . Niestety klawiatura wielojęzyczna wciąz sie nie pojawiła na ekranie pomimo jej wybrania w menu. Po prostu nie da sie pisać pilotem po wybraniu tej klawiatury. 

Do tej pory (ostatnim razem sprawdzałem to kilka dni temu) było tak że na jednym telewizorze klawiaturę wielojęzyczną dało sie używać a na drugim nie. Wczoraj na wszelki wypadek wykonałem ten reset na obydwóch telewizorach i nie wiem czy on jest przyczyną (albo jakaś aktualizacja z ostatnich kilku dni) ale teraz tej klawiatury nie ma na żadnym telewizorze. Trudno. Nie potrzebuje jej tylko efekt sam w sobie jest dziwny i niezrozumiały... No to czekam na Nougata i jego "uzdrawiające" efekty :wink:

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Najlepiej będzie jak w tym przypadku zgłosisz naprawę online:
Wejdź na stronę http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm.
Wpisz model produktu w pole wyszukiwania (np.: KDL-32EX720), wybrać "Search" i postępouj krok po kroku zgodnie z komunikatami na ekranie.
Na koniec rejestracji pojawi się okno z informacją: Dziękujemy za dokonanie rejestracji. Serwis skontaktuje się w ciągu 24 godzin w celu ustalenia szczegółów dotyczących naprawy, a poniżej będzie znajdował się dokument do wydrukowania. Jeśli nie ma takiej możliwości, proszę go tylko otworzyć poprzez naciśnięcie "Drukuj" i spisanie kodu naprawy, a także danych kontaktowych do serwisu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Bardzo dziękuję za pomoc ale poczekam na Nougata i jego usprawnienia. Brak tej klawiatury jest mało istotny a liczę że nowy andek usunie tą dolegliwośc. Jeśli nie to później zaatakuję serwis :wink:

A tak gwoli ścisłości to wykonałęm już kiedyś tą opisaną przez Ciebie procedurę co najmniej 2-krotnie. Bezskutecznie. Raz nie dało się porozumiec z serwisem a drugim razem poddałem się po serii "dziwnych" zaleceń serwisu które już wcześniej sam bezskutecznie wykonałem ale serwis nie chciał w to uwierzyc :wink: No ale nie skarżę się bo ktos znowu mi zarzuci że marudzę :wink: