anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki dysk zewnętrzny do Sony KDL-32WD750

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Jaki dysk zewnętrzny do Sony KDL-32WD750

Cześć,

Kupiłem właśnie telewizor Sony KDL-32WD750. Sprzęt bardzo mi się podoba. 👍

Obecnie chciałbym dokupić do telewizora dysk zewnętrzny do nagrywania programów tv, w cenie do 100zł.

 

Pytanie co byście polecili, żeby zadziałało z tym telewizorem?

Tagi (2)
27 ODPOW. 27
profile.country.PL.title
Waszko80
Użytkownik

Kabel kablem. Chodziło mi o to że wcześniej w porcie usb z HDD REC było większe napięcie bo 800. I spokojnie. A teraz obniżyli do 500. Po co?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Waszko80 małe sprostowanie jak już to odpwiednio prąd 800mA i 500mA a nie napięcie :grin:

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Waszko80
Użytkownik

No dokładnie.

Tylo czemu zmniejszyli skoro wiedzą że dyski jednak trochę potrzebują a np WD nie ma możliwości dodatkwego zasilania. Na razie chodzi i jest ok chociaż zdarza się że nie nagrywa zaplanowanego programu.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Być może to celowa polityka aby ograniczyć ilość możliwych do zastosowania dysków a tym samym ograniczyć liczbę problemów :wink:

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Tydzień testowania dysku Toshiba i na razie wszystko przebiega bez zarzutu: brak problemów z czytaniem/zapisem, nic się nie zawiesza.

 

Natomiast ciekawą cechą telewizora KDL32WD750 jest to, że w trakcie nagrywania można:

*z dysku oglądać inny nagrany wcześniej program,

*można tv wyłączyć (dla mnie to nowość, bo wcześniej miałem dekoder WIWA).

 

Jedyne czego jeszcze mi brakuje to możliwość przeskoczenia do wybranego momentu nagranego programu bez przewijania (może ta opcja gdzieś jest tylko jej jeszcze nie odkryłem)?

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Koledzy pojawił się problem:

po czterech miesiącach bezproblemowego użytkowania dysku Toshiba Canvio telewizor nagle twierdzi, że "dysk nie jest zarejestrowany" i nie chce ani odtwarzać nagranych programów ani nagrywać nowych.

 

Wyrejestrowałem więc dysk ale na nowo zarejestrować się go nie da.

 

Co się stało? Jak rozwiązać sytuację? Pomocy!📺

profile.country.PL.title
Waszko80
Użytkownik

Pomoże TYLKO powrót do ustawiń fabrycznych.

Zanim to zrobisz sprawdz z ciekawosci czy czyta Ci inne pendrive na wejsciach usb! Ważne!

 

Zatem witaj w klubie i przeczytaj link poniżej:

https://community.sony.pl/t5/smart-tv/kd-55xe7005-nie-widzi-zarejestrowanego-dysku/m-p/2492027#M3167...

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

@Waszko80

Dzięki wielkie za link. Zanim go przeczytałem poszperałem trochę w innych wątkach i znalazłem taki sposób: wyłączyć TV, odłączyć od prądu, odłączyć dysk, podłączyć ponownie dysk, włączyć TV do prądu i uruchomić TV. Do tego zmieniłem wejście USB  z 1 na 2.

I dysk znów o dziwo działa (dało się dysk zarejestrować). 😀 Zobaczymy jak długo.

profile.country.PL.title
Waszko80
Użytkownik

Pytanie czy nagrane filmy zostały na dysku czy nie?

Skoro od nowa rejestrowałeś to chyba skasowane ( być może w przyszłości jeżeli ten sposób działa to nie wyrejestrować dysku zaraz po błędzie, może zachowają sie nagrania hmm).

Po drugie zalecany jest tylko jeden port usb do dysku. Ten po prawej stronie z tych dwóch koło siebie.

Daj znać jak działa po jakimś czasie i nie zdziw się jak problem będzie pojawiac się czesto eh...

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Podobno rejestrowanie dysku=formatowanie, więc stare filmy zniknęły.

W tej chwili dysk jest faktycznie podłączony do prawego USB.

 

Dam znać jak sytuacja się będzie rozwijała.