anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakość obrazu - mecze w 4K

profile.country.PL.title
Vantus1916
Poszukiwacz

Jakość obrazu - mecze w 4K

Cześć,

włączyłem mecz na TVP 4K.

Telewizor to 75x90j. 
takie plamy są widoczne w trybie standardowym.

jakies pomysły jak to można ogarnąć?

bylbym bardzo wdzięczny za pomoc

 

ps.

w trybie „żywy” jest to praktycznie niewidoczne

 

91B793F5-DF63-46BD-A060-46511042F75B.jpeg

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Xxray_09
Poszukiwacz

odja12 a możesz podać jakieś masz ustawienia obrazu w trybie który oglądasz?

Ja podkręciłem trochę ustawienia u siebie  i teraz jest znacznie lepiej, trochę się nasiedzialem wieczorem. Tylko zastanawia mnie brak wyłączenia lub zmiany HDR dla wejścia TV naziemnej.

Byłem też w sklepie i model z tego roku XR65K wygląda dużo lepiej na tvp4k,moze rzeczywiście modele z 2020 i niżej mają coś nie tak z tym HDRem, ale mimo wszystko powinni to poprawić nowym softem. 

 

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Ja oglądam przez dekoder Ultrabox 4K z Canal+ po hdmi, to nie wiem czy moje ustawienia będą sprawdzały się w naziemnej. Po za tym weź pod uwagę, że mój model to LED, tylko, że w serii x85J, rozmiar 65 cali dostał dużo lepszą, jasność, kontrast i czerń w porównaniu do 55 cali z tej samej serii. Kupując go przewertowałem masę wpisów z amerykańskich forów i tam bardzo go dobrze oceniali. Oczywiście nie jest to mega duży wyznacznik, ale w Polsce jakoś ten model nie był zbyt dobrze opisany i sprawdzony. Nawet na tej grupie, mało jest użytkowników tego modelu. Tv kupowałem w firmowym salonie sony, obok stały oled’y i naprawdę w jakości obraz nie odbiegał. Sprzedawca sam polecił ten model, mimo, że dużo tańszy, ale nie będą się na nim wypalały statyczne obrazy i szczelniejsza obudowa przez co zanieczyszczenia pod matryce się nie dostają (skąd on to wiedział 😁). Oczywiście może to być bełkot marketingowy ale po ponad roku nie narzekam.