anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40EX650 - kilka pytań odnośnie nagrywania

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
kefir88
Nowicjusz

KDL-40EX650 - kilka pytań odnośnie nagrywania

Cześć,



Chciałbym zacząć nagrywać programy za pomocą mojego TV, przed zakupem odpowiedniego dysku mam kilka


pytań na które nie mogę znaleźć odp. :



1. Czy można nagrywać program kiedy TV jest wyłączony czy każdorazowo musi być wyświetlany program


nagrywany ?



2. Czy można nagrywać jeden program a w tym czasie oglądać inny ?



3. Jaki rozmiar zajmuje nagrana godzina filmu SD a jaki godzina filmu HD ?




Message was edited by: kefir88


Message was edited by: kefir88

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
refixx
Poszukiwacz

Po to, że możesz nagrywać przy wyłączonym tv (stand by). W przeciwieństwie do stubbs. posiadam ten model.


Co do nagrywania i oglądania innego kanału-nie da się.


Mam podpięty dysk 500gb, nie przeliczałem tego nigdy ale nagrasz sporo materiału. Schodzi ok 1-3% na film

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Witam Cię,

pozwól, że również odpowiem w punktach :smileyhappy::

1.każdorazowo podczas nagrywania filmu Twój TV musi być włączony, opcja stand-by również nie rozwiązuje problemu. Łączy się to z punktem 2.

2. TV musi być ustawiony na dany kanał, który chcesz nagrać. Nie ma możliwości oglądania jednego programu i nagrywania czegoś innego jednocześnie.

3. Nie mam dokładnych przeliczeń ale dysk 500GB pomieści sporo materiału SD.


P.S. pamiętaj o systemie formatowania plików w dysku. Nie będzie to NTFS jak w komputerze tylko FAT32, exFAT. Dany dysk lub inaczej - materiał nagrany przez Twój TV będziesz mógł odtworzyć tylko i wyłącznie w Twoim TV.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
kefir88
Nowicjusz

Ok, to po co jest ustawienie programatora nagrywania, skoro i tak muszę oglądać na bierząco to co oglądam : /


Trochę kiepsko.

profile.country.PL.title
refixx
Poszukiwacz

Po to, że możesz nagrywać przy wyłączonym tv (stand by). W przeciwieństwie do stubbs. posiadam ten model.


Co do nagrywania i oglądania innego kanału-nie da się.


Mam podpięty dysk 500gb, nie przeliczałem tego nigdy ale nagrasz sporo materiału. Schodzi ok 1-3% na film

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,


chyba trochę nie jasno jest napisane. Stubbs napisał:

"Każdorazowo podczas nagrywania filmu Twój telewizor musi być włączony.."

Dokładnie tak, ale telewizor musi być włączony (podłączony) do prądu, jeśli chcesz nagrywać za pomocą programatora.

Stubbs: "Opcja "Stand-by" również nie rozwiązuje tego problemu.."

Jeśli miałeś na myśli przycisk "Energy saving", któy występuje w niektórych modelach, to tak - on również musi być nieaktywny. Jeśli natomiast telewizor wyłączony zielonym przyciskiem, mając wszystko poprawnie skonfigurowane - tv nagra program pod Twoją nieobecność.


Czyli reasumując - jeśli zaprogramujemy nagranie, możemy wyłączyć tv przyciskiem z pilota, iść smiało do pracy itp. Telewizor sam włączy nagrywanie, nie włączając ekranu itp. - dzięku czemu zużywa znacznie mniej prądu. O ustawieniu timera informuje nas pomarańczowa dioda. O nagrywaniu czerwona (ta dioda, która świeci na ziolono, gdy tv jest włączony).

Nagrywanie możesz ustawić do 7 dni w przód i max 32 programy. Oczywiście nie można nagrywać kilku które są o tej samej porze.

)