anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40RD450 problem z nagminnym wyświetlaniem źródła

profile.country.PL.title
Seba97783
Poszukiwacz

KDL-40RD450 problem z nagminnym wyświetlaniem źródła

Witam 

Mam irytujący problem z KDL-40RD450. Mam podłączony komputer (nowy) pod złącze HDMI i o ile w grach tego problemu nie ma tak po poruszaniu się w systemie Windows 10, nagminnie wyświetla się pasek u góry  informujący o tym jakie źródło zostało podłączone. Jest to irytujące. Czy istnieje jakaś możliwość na naprawienie tego błędu? Komputer jest nowy. Karta to RTX 2060. Grzebałem już dosłownie wszędzie, zmieniałem kable, porty, zmieniałem różne opcje w ustawieniach grafiki i w systemie i nic to nie daje. Dodatkowo wspomnę, że gdy podłączę laptopa z tym samym systemem tego problemu nie ma. Ktoś mi powie o co chodzi? Bo to jest bardzo irytujące. Przejrzałem tematy na forum i kilku ludzi miało to samo jednak rozwiązania brak.

 

Pozdrawiam 

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry,  @Seba97783,

Myślę, że ktoś z forumowiczów zgłosi sie zaraz z poradą, a czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support?

Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Seba97783
Poszukiwacz

Jeszcze się nie kontaktowałem, ale spróbuję. Dodam, że zapoznałem się także z tym tematem: https://community.sony.pl/t5/smart-tv/komunikat-hdmi/td-p/2478472 ale i tu brak rozwiązania. Jeżeli tak to będzie wyglądać i nic nie będzie można z tym zrobić to szkoda bo w tej sytuacji będę musiał rozważyć kupno monitora a szkoda bo jestem zadowolony z jakości obrazu waszego TV i chciałem go w pełni wykorzystać. Co dziwne jak już wspomniałem gdy podłączę laptopa obojętnie jakim kablem hdmi i obojętnie w jaki port w tv to tego problemu nie ma. Dodam, że mam też PS4 i tam również problem nie występuje. Ktoś poradził w temacie do którego dałem link aby wyłączyć ten komunikat, ale w moim tv nie ma takiej opcji 😕 

profile.country.PL.title
Seba97783
Poszukiwacz

Sprawę już zgłosiłem. Zobaczymy co dalej. 

profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

To nie tv winny tylko dźwięk z karty Radeon po HDMI cały czas wysyła sygnał nawet jak jest wyłączony w dźwiękach. Więc wejdz do menegera urządzeń i wyłączyłem kartę dźwiękową Radeon HDMI.

Lub

Aby wyłączyć ten pasek wciśnij HOME - Ustawienia - Ustawienia kanałów - Pasek informacyjny (odznacz).

profile.country.PL.title
Seba97783
Poszukiwacz

RTX 2060 to karta nvidii a nie Radeon to jest pierwsza rzecz :slight_smile: Druga, nie chcę nic wyłączać bo zależy mi aby mieć dźwięk, więc nie będę się ograniczać. A trzecia rzecz: nie mam takiej opcji w tv o czym już pisałem. Podsumowując: to na pewno nie karta winna ani tym bardziej przewód HDMI (bo zaraz ktoś i to zarzuci) tylko TV jakby miał problem z rozpoznaniem co jest podłączone i świruje. Na razie czekam na odpowiedź Sony co dalej w tej sprawie. A kartę Radeon to mam w laptopie i jak już pisałem, że gdy podłączę laptopa to problem nie występuje. Z konsolą też nie ma tego problemu. Wracając do PC już sprawdzałem wszystkie opcje związane z obrazem i dźwiękiem w samym systemie jak i w sterownikach karty graficznej i dźwiękowej. Nic nie przynosi rezultatu. Kable HDMI jakie mam w domu też wszystkie sprawne tym bardziej, że dwa dni temu kupiłem nowy, porządny kabel.

profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

Spoiler
Yhy ale przewód masz na 100 % high Speed hdmi a nie standard hdmi
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Hej, 

 

Spróbujemy poradzić się wsparcia technicznego Sony. Damy znać jak przyjdzie odpowiedź. 

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

profile.country.PL.title
Seba97783
Poszukiwacz

Powoli dochodzę do wniosku, że powodem tego świrowania tv jest dźwięk przesyłany bezpośrednio do tv po hdmi. Gdy podłączę bezpośrednio pod komputer słuchawki a tv odbiera tylko obraz bez dźwięku, problem nagle znika, ale pojawia po przełączeniu dźwięku na tv. Dziwna sprawa. Może ktoś bardziej kumający czaczę mi powie o co chodzi? Od supportu jeszcze nie dostałem odpowiedzi.

profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

Przecież na samym początku napisałem Ci że dźwięk z karty wydaje się że to taka ułomności tv już od kilku lat są wrażliwe na nawet najmniejszy ruch wtyczki hdmi jak i najmniejszy impuls który przechodzi i tv myśli że to zmiana źródła czasami pomaga wymiana przewodu hdmi ale musi być high speed z obsluga enthernet ale i to nie zawsze. Innym rozwiązaniem jest podanie dźwięku innym portem lub niestety wykorzystać zewnętrzne głośniki.