anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40RD450 problem z nagminnym wyświetlaniem źródła

profile.country.PL.title
Seba97783
Poszukiwacz

KDL-40RD450 problem z nagminnym wyświetlaniem źródła

Witam 

Mam irytujący problem z KDL-40RD450. Mam podłączony komputer (nowy) pod złącze HDMI i o ile w grach tego problemu nie ma tak po poruszaniu się w systemie Windows 10, nagminnie wyświetla się pasek u góry  informujący o tym jakie źródło zostało podłączone. Jest to irytujące. Czy istnieje jakaś możliwość na naprawienie tego błędu? Komputer jest nowy. Karta to RTX 2060. Grzebałem już dosłownie wszędzie, zmieniałem kable, porty, zmieniałem różne opcje w ustawieniach grafiki i w systemie i nic to nie daje. Dodatkowo wspomnę, że gdy podłączę laptopa z tym samym systemem tego problemu nie ma. Ktoś mi powie o co chodzi? Bo to jest bardzo irytujące. Przejrzałem tematy na forum i kilku ludzi miało to samo jednak rozwiązania brak.

 

Pozdrawiam 

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Seba97783
Poszukiwacz

No spoko, to może wcześniej czegoś nie zrozumiałem. Kabel kupiłem porządny tzn wspierający HDMI 2.0, 4K, wysoką przepustowość dźwięku itp, więc już bardziej kierowałem się na przyszłość no, ale trudno. Potem sprawdzę jeszcze na tv LG czy też będzie ten cyrk i już będę mieć potwierdzone czy to Sony takie wrażliwe czy inne telewizory też.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Otrzymaliśmy odpowiedź, że niestety z poziomu odbiornika nie ma możliwości wyłączenia danej informacji. Najprawdopodobniej w danym komputerze zmienia się sygnał audio-wideo, na który automatycznie reaguje odbiornik. W tej sytuacji warto skontaktować się ze wsparciem producenta danego komputera.

 

Pozdrawiam,

Barbara_K

profile.country.PL.title
Seba97783
Poszukiwacz

W takim razie temat do zamknięcia bo już nic się zrobić nie da. Jest to wina przesłanego dźwięku do tv bo jak już wspomniałem, problem znika dopiero po podpięciu słuchawek do komputera. Zastanawiam się też czy nowsza technologia w jakiej przesyła obraz i dźwięk moja karta graficzna (hdmi 2.0) ma tutaj też do rzeczy. Bo jak już wspomniałem z laptopem tego problemu nie ma, ale tam jest bodajże hdmi 1.4 a na stacjonarne już 2.0. No nic, temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.