anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-42W809A

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

KDL-42W809A

Zapraszam wszystkich użytkownikow tego modelu do wymiany opinii na jego temat oraz o możliwościach wykorzystania jego technicznych walorów, ustawień itp. Tymbardziej jest to potrzebne z powodu tego, że na innych portalach można czytać o wielu "wadach" tego telewizora. Tak więc czas otworzyć dyskusję na temat zalet i wad tego modelu SONY. Zapraszam do pisania i dzielenia się uwagami.  

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
18 ODPOW. 18
remiqa
Poszukiwacz

Witam, mam taki sam model sprawdziłem u siebie i nie mam problemu z przewijaniem, film z pendriva format mkv i film z sieci domowej AVI. Nawiązując do wcześniejszy wypowiedzi to potwierdzam ze filmy wyświetlane w dzień przy dobrym świetle są super natomiast wieczorem przy sztucznym oświetleniu wypadają słabo chodzi mi o czerń no i brak przesyłu dźwięku DTS na kino to przesada
Pozdrawiam
Adi2701
Poszukiwacz

Dzięki za sprawdzenie.

Będę dalej walczył ze swoim tv. Może to wina pendriva, ale przez przesyłanie strumieniowe dzieje się tak samo.Na około 10-15 filmów avi tylko 2 mogę przewinąć. Reszty nie idzie ani przez pena ani przez sieć.

Jeszcze jedno co mnie denerwuje to to że nie ma przycisku na pilocie do przełączania ostatnio oglądanego kanału.Trzeba skakać po całej liście.

remiqa
Poszukiwacz

Dodam tylko że system plików na pedrive mam ustawione na exFAT a wersje oprogramowania tv PKG4.410EUA

Pozdrawiam

Adi2701
Poszukiwacz

Wlaśnie próbowałem wszystkich systemów używać na pendrivie ale jest cały czas tak samo. Oprogramowanie mam takie jak u ciebie czyli najnowsza aktualizacja.

Wysłałem maila do Sony i czekam na odpowiedź

Nie wiem co jest ale zaczyna mnie to wkurzać

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Sprawdź czy funkcja przewijania działa na aplikacji YT lub oglądania filmu przez WIFI np. z przeglądarki TVP lub ipla. Wtedy ocenisz czy jest to całkowity brak możliwości przewijania, czy tylko występuje to we współpracy z pendrivem. A pena masz 3.0 czy 2.0, bo to też może odgrywać rolę ???

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Co do kwestii kolorów, to może wymaga do doprecyzowania ustawień do indywidualnych potrzeb. A czujnik światła i funkcje Eco masz włączone, czy wyłączone ?

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
Adi2701
Poszukiwacz

A więc tak: sprawdziłem dzisiaj dokładnie jak to wygląda.Na YT,IPLA i innych aplikacjach internetowych przewijanie działa normalnie.

Przewijanie nie działa na niektórych filmach a w zasadzie na 70% filmów jakie mam.Jest tak że włączam film i przewijam.Film się przewija.Naciskam play i obraz staje na przewiniętym czasie tylko że dźwięk idzie od poczatku.Obraz zaczyna iść po około 15sekundach ale dźwięk idzie od samego początku.Tak się dzieje na różnych pendrive, dyskach a nawet na przesyłaniu strumieniowym i poprzez WI-FI.

Mam drugi TV innej marki i na nim nie ma problemu.

Wg mnie skoro czyta dany format to i powinien go przewijać.A tak nie jest.

Co do kolorów to faktycznie trzeba się pobawić i to mocno żeby to dobrze ustawić ale i tak tego zielonego jest troche za dużo jak dla mnie.

Tryb Eco mam włączony na minimum czujnik światła też bo na wyłączonym ten obraz był za bardzo jasny jak dla mnie szczególnie w nocy.

Poustawiałem troche i teraz nawet mi pasuje.Jeszcze się będę musiał pobawić i może ustawie idealnie.Ale najbardziej mnie drażni to przewijanie

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Co do kwestii przewijania , to chyba wypada Ci napisać do pomocy technicznej Sony, bo może to jakaś wada tego konkretnego urządzenia. Co do kolorów i obrazu to warto wyregulować wszystko na trybie bez włączonych funkcji dodatkowych. A dopiero po ustawieniu włączyć ewentualnie funkcje eco. Ja czynięto jedynie po zmierzchu, bo fakt, że jasność i kontrast na ustawieniach standartowych "daje" po oczach ... ale to chyba dobrze, bo dzięki temu w dzień do obrazu nie można mieć zastrzeżeń. Zresztą tutaj wiele zależy od źródła obrazu i dźwięku. Trudno wymagać od TV cudów, jak nadawany sygnał obrazu sam w sobie jest już nędzny. Jeśli chodzi o zbyt duże natężenie zielonego i pomarańczowgo koloru, to jest on zwłaszcza uwydatniony w funkcji Kino 1 i 2.

Zresztą powiem, że tutaj wiele zależy od źródła obrazu. Przekonałem się o tym, kiedy obraz puściłem z z tej samej płyty DVD wpierw przez cinche, potem przez euro, a na końcu przez HDMI. Obraz był w każdym przypadku innej jakości. Więc co z tego, że np. przesył obrazu mamy niby w HD, jeśli po drodze od nadawcy do TV jest tyle rzeczy, które wpływają na jakość wizji i dźwięku. Od kamer, nadajników i przekaźników począwszy, do stanu instalacji domowej i na okablowaniu kończąc. Warto czasem o tym pomyśleć, nim napisze się źle o producencie i uerządzeniu. Zresztą urządzenia bez wad to zapewne jeszcze nie wyprodukowano, dlatego tak bardzo warto zapoznać się z urządzeniem, nim dokona się finalnego zakupu.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
Adi2701
Poszukiwacz

Sprawa dopiero dzisiaj się wyjaśniła po aktualizacji oprogramowania na PKG4.491EUA. Teraz wszystko chodzi jak należy. Wszystkie filmy można przewijać oraz synchronizacja obrazu z dźwiękim działa jak należy.

Wszystko było winą oprogramowania,ale na szczęście to naprawili.