anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-42W809A

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

KDL-42W809A

Zapraszam wszystkich użytkownikow tego modelu do wymiany opinii na jego temat oraz o możliwościach wykorzystania jego technicznych walorów, ustawień itp. Tymbardziej jest to potrzebne z powodu tego, że na innych portalach można czytać o wielu "wadach" tego telewizora. Tak więc czas otworzyć dyskusję na temat zalet i wad tego modelu SONY. Zapraszam do pisania i dzielenia się uwagami.  

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Adi2701
Poszukiwacz

Sprawa dopiero dzisiaj się wyjaśniła po aktualizacji oprogramowania na PKG4.491EUA. Teraz wszystko chodzi jak należy. Wszystkie filmy można przewijać oraz synchronizacja obrazu z dźwiękim działa jak należy.

Wszystko było winą oprogramowania,ale na szczęście to naprawili.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Może parę słów na temat pierwszych wrażeń z użytkowania tego modelu. Po pierwsze, to jeśli ktoś po raz pierwszy przejdzie z użytkowania zwykłego TV na Smart TV to raczej niech nastawi się na „naukę” użytkowania, ale zarazem cieszenia się z faktu posiadania nowej generacji urządzenia, które raczej już trudno nazwać jak dawniej telewizorem.

 

Oczywiście jak dla mnie było zawsze (jest tak i nadal), aby TV dawało główne zadowolenie w tym do czego zostało pierwotnie stworzone, czyli w jakości obrazu i dźwięku. Z tym drugim jest dzisiaj coraz trudniej, bo wymusiliśmy na producentach smukłość i minimalizację TV, a dźwięk jak wiadomo lubi się wydobyć z głośnika, który wymaga z kolei gabarytów.

 

 

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Dlatego wybierając markę i model w pierwszej kolejności zacząłem obserwować jakość obrazu (w miarę z tego samego źródła) na różnych modelach smart TV różnych producentów. Inwestując w nie mały wydatek finansowy chciałem uzyskać jak najlepsze wypośrodkowanie zadowolenia ze swej inwestycji finansowej. Długo hamowałem się z zakupem nowego TV, gdyż kiedy odwiedzałem swych znajomych nie mogłem pogodzić się z jakością oglądanego obrazu. Tłumaczyli nie ta antena, jakość nadawania kiepska itp. Ja jednak może na moim starym Sony TV wciąż miałem obraz 4:3, a nie 16:9 … jednak mój obraz i tak był lepszy niż znajomych, bo nie posiadał smużenia oraz nie miał dropek i zakłóceń zwłaszcza podczas oglądania dynamicznych zmian obrazu. Nie wspomnę już tego, że kolory też nie powalały mnie z nóg.

 

W końcu zacząłem poszukiwać „wiedzy” na ten temat na własną rękę, bo zaskoczyła mnie sytuacja kiedy obraz HD zobaczyłem na TV poza granicą Polski i dopiero tam zobaczyłem, że HD nie jest tylko sloganem handlowym. Ten fakt kiedy zacząłem obserwować na polskim rodzimym podwórku trudny był do powtórzenia, ponieważ w zasadzie nie ma nadawcy, który spełnia wymogi nadawania HD (poza 1 i 2 TVP). No chyba, że podłączymy dekoder cyfrowy (ale to wydatek dodatkowy), a to i tak jakby mało, bo jeszcze potrzebujemy programów HD, za które to pakiety trzeba dodatkowo dopłacać.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

No i w końcu po obserwacjach, testach i próbach (często sklepowych, które pozostawiają ze względu na warunki i wiedzę sprzedających wiele do życzenia) wybór padł jednak ponownie na markę SONY i model KDL42W809A. Pomogła też wizyta i wiedza osobista w Sony Ceneter, gdzie sprzedawcy wykazali się rzetelną wiedzą na temat TV Sony, a co za tym poszło mogli udowodnić dzięki temu przewagę marki SONY nad konkurencją, co dostrzegłem potem na własne oczy. Szkoda tylko, że swój telewizor kupiłem w sieci, bo w moim  mieście Sony Center nie ma, a należało się im pozostawić swe pieniądze chociażby za fachową obsługę klienta.

 

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

A oto co mnie przekonało do zakupu. Po pierwsze to wyjaśniam, iż nie twierdzę, że mam najlepszy telewizor. Każda firma ma odpowiednio poukładane półki cenowe i zawsze wpierw trzeba określić ile chce się wydać na swój nowy TV. Moja granica padła na 3000zł. Określiłem też co mi potrzeba jeszcze w TV, abym był zadowolony. Po pierwsze wielkość ekranu, czyli 42 cale. Pewnie, że jeśli ktoś ma salon wielkości dużej i może pozwolić sobie na ekran 47, czy 55 cali to czemu nie … ale wielkość ekranu winna być dopasowana do odległości oglądanego obrazu. Po drugie chciałem, aby miał dobry obraz. W końcu nie szukam do pokoju jakiegoś gadżetu wypchanego nowinkami technicznymi, ale oczekuję od TV, że nie będzie wbijał szpilek w moje oczy podczas oglądania.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

W skrócie można rzec: dobry obraz, wyrazistość obrazu i kolorów, nie rozmazany obraz, brak kwadracików na ekranie (które widziałem na TV konkurencyjnych producentów), brak smużenia itp. Ogólnie obraz miał być przyjemny dla oka, a wyrazistość obrazu i kolorów oraz ostrość obrazu miała być w miarę dobra. Dzisiaj mogę powiedzieć, że po paru przestawieniach w opcji ekranu i dźwięku dostosowałem TV tak, że jest bardzo dobrze jak dla mnie oczywiście.

 

Reszta to wciąż nauka jak już pisałem. W zasadzie aplikacje TV i możliwość współpracy z internetem to nowy wymiar użytkowania smart TV. Jestem wielbicielem nie tylko oglądania filmów, ale lubię też słuchać dużo różnej muzyki i tutaj Sony zaskakuje zwłaszcza kiedy ogląda się jakiś koncert, gdzie można się poczuć jakby było się tam na żywo.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Model tego TV daje duże możliwości ustawiania obrazu i dźwięku. Oczywiście na początku można włączyć ustawienia fabryczne, ale wraz z poznawaniem funkcji TV coraz odważniej ustawia się parametry dźwięku i obrazu pod swoje gusta. To co cieszy, to fakt, że czy telewizor ogląda się w dzień, czy w nocy obraz zawsze jest tak samo wyraźny i czysty oraz kolorowy w jakości HD.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Dzisiaj kiedy odwiedzam znajomych, którzy kupili smart TV innych producentów widzę i to bardzo wyraźnie, że mój wybór był słuszny i jak najbardziej satysfakcjonujący. Teraz kiedy moje oko przyzwyczaiło się do matrycy Sony bardzo szybko zauważam, że konkurencja może i ma więcej aplikacji, może ma dodane darmowe filmy itp. bajery, ale obraz Sony jest o wiele lepszy i przyjemniejszy dla oka, a w końcu o to chodzi głównie w zakupie TV. Obraz sportu, czy dynamicznego filmu akcji nie da się oszukać na słabej jakości telewizorze. Widać wtedy wyraźnie różnicę pomiędzy obrazem dobrym, a z mankamentami. Na obrazie z koncertu, zwłaszcza na zbliżeniach, czy tle oświetlenia widać która matryca ukazuje wyrazistość i jakość szczegółów.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Ostatnio coś takiego zaobserwowałem na scenie ciemnego tła sceny i oświetlonej postaci wokalisty. Obraz na Sony pokazuje wyraźnie wszystkie szczegóły jednego i drugiego planu. Zwłaszcza kiedy było zbliżenie gitary, gdzie po strunach można było zauważyć jak TV Smart producentów innych różnie może przekazać obraz tej konkretnej sceny. Sony po raz kolejny udowodnił, że jeśli chodzi o obraz TV jest zawsze prekursorem nowinek technicznych i jest o krok do przodu przed konkurencją. Dlatego ja jestem bardzo zadowolony z wyboru zakupu i wiem, że już dzisiaj w kolejce stoją lepsze i nowsze technologie (chociażby 4K) na które trzeba sobie zadać pytanie podstawowe … czy mnie na nią stać, bo mnie jeszcze nie. Pozdrawiam – zadowolony użytkownik TV serii W8. 

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
Adi2701
Poszukiwacz

Witam

też mam ten model ale nie jestem do końca zadowolony. Największy problem mam z przewijaniem filmów. Gdy chce obejrzeć film z pendriva lub przez sieć domową to nie moge go przewinąć ani do przodu ani do tyłu tzn.przewija się ale nie można go już włączyć. Tnie się i dzwięk idzie od początku.

Czy może też tak masz.

Prosiłbym o jakąś odpowiedź