anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Automatyczna zmiana rozdzielczości po podłączeniu komputera

profile.country.pl_PL.title
Iwan-----
Początkujący

Automatyczna zmiana rozdzielczości po podłączeniu komputera

Witam. Mam telewizor KDL37V4000. Dotychczas podczas podłączenia do niego komputera poprzez złącze D-sub, rozdzielczość automatycznie zmieniała się na maxymalną obsługiwaną przez telewizor. Dziś podłaczyłem komputer jak zwykle, wszedłem sobie w ustawienia i chciałem zmienić rozdzielczość z 1024x768 do 1024x720. Po tej akcji obraz znikł i pojawił się komunikat "poza zakresem". Teraz już po podłączeniu komputera rozdzielczość nie zmienia się automatycznie, w czym tkwi problem? Na komputerze rozdzielczość pozostała nie zmieniona, nie grzebałem też w ustawieniach telewizora.

Wyczytałem, że lepiej byłoby podłączyć komputer przez kabel DVI-HDMI. Ale co wtedy z dźwiękiem? Dotychczas podłaczałem go kabelkiem jack-jack do gniazda obok złącza D-sub.

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Możesz spróbować zresetować ustawienia. Ale generalnie polecam podłączenie komputera przez złącze hdmi. Jest lepsza jakość obrazu. Dżwięk, jeżeli nie masz "zintegrowanej" karty muzycznej z graficzną podłączasz też minijackiem. HDMI do portu 3ciego, obok niego jest wejście minijack. Teoretycznie można uzyskać większą rozdzielczość tym wejściem...

profile.country.pl_PL.title
Iwan-----
Początkujący

Co powiesz na kabel Vivianco?
http://allegro.pl/item588733556_hdmi_dv ... gw_fv.html" target="_blank" target="_blank
Wprawdzie najtańsze kable są już po 10zł, porządne po 100zł, ale ja tego będę używał sporadycznie, od czasu do czasu obejrzeć jakiś film w HD :) Druga sprawa, są kable 18+1 i 24+1. Jaki mam kupić?

EDIT

Nie mam wyjścia mini-jack obok HDMI. Jest jedno wejście jack, ale obok wejścia D-sub.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie inwestował bym w ten kabel.. Nie korzystałem z niego, ale nie wygląda na dobry jakościowo.. Różnice między 18+1 i 24+1 to różnice w ilości pinów. Przekłada się to na obsługiwane rozdzielczości i odświeżanie... W tym momencie nie wykorzystasz możliwości kabla 24+1, wystarczy ten słabszy. Wychodzę z założenia, że jak coś kupujesz, to kupuj coś lepszego. Kabla nie wymienia się raz na miesiąc, może w przyszłości będzie potrzebny ten lepszy, już nie będziesz musiał kupować... Co do jakości, kupił bym ze średniej półki cenowej, coś ok 60zł (mówię o cenach internetowych, w sklepach wiadomo wychodzi drożej). Nie jest spora różnica, a jakość na pewno lepsza..
Co do dźwięku, nie wiem jak wygląda t w Twoim LCD. Powinieneś mieć 2 porty HDMI z tyłu. Jeden od zewnątrz i drugi od wewnątrz. Przy tym od wewnątrz powinno być wejście minijack. Jeżeli nie ma, możesz spróbować podłączyć dźwięk kablem 2x chich-minijack i przekierować na to wyjście. Masz kino domowe?

profile.country.pl_PL.title
Iwan-----
Początkujący

Ok, zastanowię się nad kablem. Najpierw postanowiłem się zaopatrzyć w większą ilość filmów HD, bo dla jednego nie będę kupował kabla... Nie mam kina domowego, nie planuję kupować. Postaram się zrobić zdjęcie mojego zestawu wejść.

scarface-----
Początkujący

A to wejście jack obok d-sub przy kablu przez hdmi będzie nieaktywne? Moim zdaniem, powinno być aktywne więc jeśli puścisz obraz po hdmi to wejście jack przyjmie dźwięk z komputera. Tak mi się wydaje, ale mogę być w błędzie...

profile.country.pl_PL.title
Iwan-----
Początkujący

No właśnie. Ja też pewny nie jestem, a jak kupię kabel za 60zł i nie będzie to działać jak powinno to mamuśka mi łeb ukręci :P

scarface-----
Początkujący

Sony pisze na swoich stronach z supportem (swoją drogą ciekawe rzeczy można znaleźć, warto wejsć na tą stronę, bo jest wytłumaczone jak ustawić na danych kartach graficznych http://support.sony-europe.com/TV/tutor ... DL-37V4000)

The Digital Visual Interface is capable of transmitting high definition video, but does not transmit sound. You will need to use the audio connectors of your device (usually Optical/Coaxial digital, or RCA). It is possible to connect an HDMI device to a DVI device using a HDMI to DVI adapter (video only, no sound).

Proponują więc dźwięk podłączyć kablem optycznym (co odpada) lub przez popularne cincze http://pl.wikipedia.org/wiki/RCA, nie wspominają o jacku ale wiemy, żer to również chodzi. Dla mnie sprawa otwarta. Sam jestem przed pierwszym podłączeniem kompa do telewizora i kiedy już tego dokonam podzielę się spostrzeżeniami ;)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

scarface napisał(a):

lub przez popularne cincze http://pl.wikipedia.org/wiki/RCA" target="_blank, nie wspominają o jacku ale wiemy, żer to również chodzi. Dla mnie sprawa otwarta. Sam jestem przed pierwszym podłączeniem kompa do telewizora i kiedy już tego dokonam podzielę się spostrzeżeniami ;)



Nie podłączysz komputera z telewizorem kablami chinch. W komputerze nie masz dwóch analogowych wyjść chinch. Jeżeli już to kablem 2x chinch - minijack.
Daj znać scarface czy Ci się uda.

profile.country.pl_PL.title
Iwan-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

minijack.


To jack, a nie mini-jack :]