anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL46EX520 i problem z USB

aro_40
Początkujący

KDL46EX520 i problem z USB

Jestem nowy na forum więc z góry przepraszam za trywialne być może problemy.
Telewizor mam od pół roku i ostatnio naszła mnie chęć na zrobienie rodzinnego pokazu fotek i filmów. Wydawało się to banalnie proste: podłączyć zewnętrzny twardy dysk kablem USB i po krzyku - cieszymy się widoczkami.
Niestety, życie okazało się obfitujące w problemy. Telewizorek nie widzi dysku :( Pytanie dlaczego???????

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Do głowy mi przychodzą mi dwie przyczyny:
1. Dysk jest sformatowany do NTFS. Niestety telewizory Sony nie rozpoznają tego systemu plików. Z tego co pamiętam EX520 rozpoznaje FAT32, oraz exFat.
2. Port USB telewizora nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego zasilania.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Mylagos napisał(a):

2. Port USB telewizora nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego zasilania.



W takim wypadku powinieneś mieć dysk z dodatkowym źródłem zasilania sieciowego.

Pozdrawiam Stubb
aro_40
Początkujący

Mylagos napisał(a):

Witam.
Do głowy mi przychodzą mi dwie przyczyny:
1. Dysk jest sformatowany do NTFS. Niestety telewizory Sony nie rozpoznają tego systemu plików. Z tego co pamiętam EX520 rozpoznaje FAT32, oraz exFat.



niestety jest to NTFS... a wydawało się że Sony to taka nowoczesna firma :(

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Niestety, ten model nie wspiera NTFS. Nowsze kina, odtwarzacze Blu-ray, odtwarzacze sieciowe wspierają (wybierając polecam sprawdzić w specyfikacji), większość telewizorów nie...

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Zimny napisał(a):

... większość telewizorów nie...


A któryś wspiera?

aro_40
Początkujący

Zimny napisał(a):

Niestety, ten model nie wspiera NTFS. Nowsze kina, odtwarzacze Blu-ray, odtwarzacze sieciowe wspierają (wybierając polecam sprawdzić w specyfikacji), większość telewizorów nie...



ciekawe gdzie to sprawdzić....
Kazdy zaznacza, że ma wyjście USB, tyle że o mankamentach i wspieraniu jakichś prehistorycznych rozwiązań już nie producent nie wspomina... :(

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik



ciekawe gdzie to sprawdzić....
Kazdy zaznacza, że ma wyjście USB, tyle że o mankamentach i wspieraniu jakichś prehistorycznych rozwiązań już nie producent nie wspomina... :(



prehistorycznych rozwiązań? FAT 32 jest co prawda dosyć stary już, ale exFat ? Został wprowadzony zdaję się z Windows Vista, jako następca FAT32, więc taki stary to on nie jest.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

ciekawe gdzie to sprawdzić...


Możesz bardzo dużo informacji znaleźć bez trudu na stronie Sony.pl, chociażby pod tym linkiem:
i-Manual
A poniżej podrzucę Ci cytat z tego linka:

Przeglądarka USB obsługuje systemy plików FAT12, FAT16, FAT32 i exFAT.
- JPEG (pliki formatu JPEG z rozszerzeniem „.jpg” oraz zgodne z DCF 2.0 lub Exif 2.21)
- RAW (pliki formatu ARW/ARW 2.0 z rozszerzeniem „.arw”) (Tylko podgląd.)
- MPO (pliki z rozszerzeniem „.mpo”)

Mylagos napisał(a):

prehistorycznych rozwiązań? FAT 32 jest co prawda dosyć stary już, ale exFat ? Został wprowadzony zdaję się z Windows Vista, jako następca FAT32, więc taki stary to on nie jest.



Zgadza się i szczerze powiem że exFAT moim zdaniem lepiej nadaje się do takich zastosowań jak podłączenie Pendrive czy HDD pod port USB.

Pozdrawiam Stubb
aro_40
Początkujący

stubb napisał(a):

ciekawe gdzie to sprawdzić...


Możesz bardzo dużo informacji znaleźć bez trudu na stronie Sony.pl, chociażby pod tym linkiem:
i-Manual
A poniżej podrzucę Ci cytat z tego linka:

Przeglądarka USB obsługuje systemy plików FAT12, FAT16, FAT32 i exFAT.
- JPEG (pliki formatu JPEG z rozszerzeniem „.jpg” oraz zgodne z DCF 2.0 lub Exif 2.21)
- RAW (pliki formatu ARW/ARW 2.0 z rozszerzeniem „.arw”) (Tylko podgląd.)
- MPO (pliki z rozszerzeniem „.mpo”)



faktycznie, jak kupujesz telewizor, czy jakikolwiek inny sprzęt to studiujesz wpierw wszystkie i-manuale.... Skoro masz czas... większość ludzi niestety nie ma aż tyle wolnego czasu, aby sprawdzić wszystkie możliwości.

stubb napisał(a):

Mylagos napisał(a):

prehistorycznych rozwiązań? FAT 32 jest co prawda dosyć stary już, ale exFat ? Został wprowadzony zdaję się z Windows Vista, jako następca FAT32, więc taki stary to on nie jest.



Zgadza się i szczerze powiem że exFAT moim zdaniem lepiej nadaje się do takich zastosowań jak podłączenie Pendrive czy HDD pod port USB.



To jest Twoje zdanie i masz do tego prawo. Ja nie jestem informatykiem i nie znam się na tym. jak kupowałem twardy dysk (zewnętrzny) to poprosiłem od razu o sformatowanie. Został sformatowany w systemie NTFS i działa na kompach. SONY chcąc być uczciwym wobec klientów powinien dawać ostrzeżenie, że USB nie obsługuje NTFS (ale nie w i-manualu).