anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL46EX520 i problem z USB

aro_40
Początkujący

KDL46EX520 i problem z USB

Jestem nowy na forum więc z góry przepraszam za trywialne być może problemy.
Telewizor mam od pół roku i ostatnio naszła mnie chęć na zrobienie rodzinnego pokazu fotek i filmów. Wydawało się to banalnie proste: podłączyć zewnętrzny twardy dysk kablem USB i po krzyku - cieszymy się widoczkami.
Niestety, życie okazało się obfitujące w problemy. Telewizorek nie widzi dysku :( Pytanie dlaczego???????

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik


To jest Twoje zdanie i masz do tego prawo. Ja nie jestem informatykiem i nie znam się na tym. jak kupowałem twardy dysk (zewnętrzny) to poprosiłem od razu o sformatowanie. Został sformatowany w systemie NTFS i działa na kompach. SONY chcąc być uczciwym wobec klientów powinien dawać ostrzeżenie, że USB nie obsługuje NTFS (ale nie w i-manualu).



Każdy może samemu dokonać formatowania dysku. Wystarczy wejść w zarządzanie dyskami ( w przypadku Windowsa), bądź nawet w moim komputerze. Jest to naprawdę proste.

aro_40
Początkujący

Mylagos napisał(a):


Każdy może samemu dokonać formatowania dysku. Wystarczy wejść w zarządzanie dyskami ( w przypadku Windowsa), bądź nawet w moim komputerze. Jest to naprawdę proste.



wiem, że formatowanie jest proste. Pytanie co zrobić z dyskami zapełnionymi??? przegrać na kompa, sformatować dysk i przegrać ponownie na dyski zewnętrzne??? sorry, ale nie mam tyle czasu.
Wydaje mi się, że prościej będzie nie wyświetlać nic na telewizorze SONY, a potencjalnym klientom odradzać zakup tego wynalazku rodem z XIX w. Żałuje tylko że się wpakowałem w ten zakup - uwierzyłem w firmę.
Podobnie jak nietrafionym był zakup kamery, która nagrywa w formacie, którego nic innego nie przetwarza na ogólnodostepne formaty.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik


faktycznie, jak kupujesz telewizor, czy jakikolwiek inny sprzęt to studiujesz wpierw wszystkie i-manuale.... Skoro masz czas... większość ludzi niestety nie ma aż tyle wolnego czasu, aby sprawdzić wszystkie możliwości



Oczywiście, że nie. To chyba normalne bo nikt tak nie robi albo jak nikogo takiego nie poznałem.
Ja zawsze przed zakupem poczytam sobie coś w necie, wybiorę kilka rzeczy (dwie lub trzy), porównam je sobie. Zajrzę na jakieś forum aby zobaczyć na co zwrócić uwagę przed zakupem itp. Chyba jak każdy człowiek, który wpada do sklepu po swojej pracy tuż przed zamknięciem.

Pisałeś również:
SONY chcąc być uczciwym wobec klientów powinien dawać ostrzeżenie, że USB nie obsługuje NTFS (ale nie w i-manualu).

Zdajesz sobie sprawę jak każdy producent by tak robił co by widniało na pudełku? Dla Ciebie napis: nie obsługuje NTFS, a dla mnie napis: obsługuje exFAT. Jak widzisz, każdy chcę czegoś innego i na co innego zwraca uwagę.

Pozdrawiam Stubb
aro_40
Początkujący

W życiu bym nie wpadł na pomysł, aby sprawdzić także taką informację - nawet nie dawałem sobie sprawy, że mogą być także takie problemy.
A na marginesie, telewizor SONY (kupiony pół roku temu) nie widzi kamery SONY (kupionej 2 lata temu). Oczywiście wg Ciebie to normalne, bo przeciez to moga byc dwa różne systemy....
zdecydowanie był to ostatni produkt tej firmy jaki kupiłem :(

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

aro_40 sam dobrze wiesz, że każdy się rozwija i idzie "z duchem czasu". Formaty się zmieniają, oprogramowanie również jak każda inna rzecz czy system. Nie chcę bronić firmy Sony, bo tak jak Ty jestem tylko forumowiczem a nie pracownikiem Sonego zmuszanym w pracy do wypisywaniu peanów na temat jaka to ta firma jest idealna. Szkoda tylko, że nie pomyśleli o wspieraniu starszych rozwiązań, które de facto sami wprowadzili.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik


A na marginesie, telewizor SONY (kupiony pół roku temu) nie widzi kamery SONY (kupionej 2 lata temu). Oczywiście wg Ciebie to normalne, bo przeciez to moga byc dwa różne systemy....
zdecydowanie był to ostatni produkt tej firmy jaki kupiłem :(



Mógłbyś napisać coś więcej - model kamery i sposób jej podłączenia do TV? Bo nie spotkałem się z takim zjawiskiem - wyjątkiem było użycie uszkodzonego kabla.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

sadam napisał(a):

Mógłbyś napisać coś więcej - model kamery i sposób jej podłączenia do TV? Bo nie spotkałem się z takim zjawiskiem - wyjątkiem było użycie uszkodzonego kabla.



Też mnie to zastanowiło, w jaki sposób w tak krótkim czasie, firma mogłaby zapomnieć o wspieraniu poprzednich modeli kamer.
Może aktualizacje sprzętowe nie zgrywały się lub tak jak napisałeś sadam - mógł to być uszkodzony kabel.

Pozdrawiam Stubb
aro_40
Początkujący

sadam napisał(a):


A na marginesie, telewizor SONY (kupiony pół roku temu) nie widzi kamery SONY (kupionej 2 lata temu). Oczywiście wg Ciebie to normalne, bo przeciez to moga byc dwa różne systemy....
zdecydowanie był to ostatni produkt tej firmy jaki kupiłem :(



Mógłbyś napisać coś więcej - model kamery i sposób jej podłączenia do TV? Bo nie spotkałem się z takim zjawiskiem - wyjątkiem było użycie uszkodzonego kabla.



HDR-CX115
też mi się wydało mało prawdopodobne, aby firma tak szybko zapomniała o współpracy z innym swoim wyrobem. posiedziałem 1,5 h i rozgryzłem to dziadostwo.....
Poprzednio miałem telewizor Philipsa i wystarczyło podpiąć kamerkę aby obraz pojawiał się od razu. Tu niestety trzeba przełączać :( Albo ogląda się foto albo video - nie można zbyt prosto przejść od jednego do drugiego. Żeby znaleźć pliki wideo na kamerze musiałem przekopac się przez kilkanaście różnych folderów :( i oczywiście nie można jednym ciągiem oglądać tego co jest nagrane (jak to było w Philipsie) - trzeba każdy plik zazanczyć oddzielnie aby go obejrzeć :(

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Podłączasz kamerę kablem HDMI czy USB?

aro_40
Początkujący

USB...
a to jest jakaś różnica? Da się oglądać wszystko jednym ciągiem ????