anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NETFLIX 5.1 gdzie się podziało DD ?

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

NETFLIX 5.1 gdzie się podziało DD ?

Jak w tytule może ktoś wie co się stało z dźwiękiem 5.1 na Netflixie ? Do tej pory w zakładce Głośnik w TV wybierałem :
* Głośnik TV ( w opcjach Netflixa dźwięk i obraz dźwięk język polski )
*System audio ( w opcjach Netflixa dźwięk i obraz dźiek 5.1 język polski )
Po aktualizacji na Androida 6 bez różnicy co ustawione w TV czy głośnik czy system audio nie pojawia się już opcja 5.1 w ustawieniach dźwięku i obrazu Netflixa.Netflix nic nie zmieniał kontaktowałem się z nimi.Z CI+ 5.1 bez problemu z pendriva 5.1 bez problemu.Ma ktoś jakiś pomysł czy od jutra walka z SONY ?

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Może dorzucę ,że dźwięk na codzień mam przez słuchawki tzn zestaw creativa 2.1 podpięty słuchawkami zamiast głośników TV jednak do tej pory ta kombinacja działała bez problemu z amplitunerem po włączeniu go wyciszałem creativa przechodziłem na kino po Androidzie 6 już tak nie działa.Aby tylko utrudnić kto tam siedzi i wymyśla jak uprzykrzyć życie ?

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Właśnie sprawdziłem Netflix i jest ok. Ampli mam przez optyka. Jeżeli wszędzie działa 5.1 to wina apk netflix. Oczywiście że będą się bronić że to nie ich wina. Tak samo spieram się z obsługą Netflix o działanie przycisku "i" informacyjnego który kiedyś działał teraz od paru miesięcy (aktualka apk) jest martwy. Więc nie wiesz za co płacisz(określał jaki strumień audio video na bieżąco szedł). Oczywiście twierdzą że to wina Sony,tylko ten przycisk działa na Tv ale nie na apk netflix.

 

Zrestartuj tv ale przed przestaw dźwięk i włącz ampli. Mi zmiana dźwięku pokazuje się bez tego myku, ale może u Ciebie zalapie poprawnie.

Tagi (1)
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

wiesz co wystarczy ,że wyciągnę ten bananek od słuchawek (u mnie jak pisałem zestaw 2.1 komputerowy) i dźwięk  5.1 jest wtedy (przed aktualizacją z 5 do 6 )w opcjach do tej pory nie miałem problemu nie miało znaczenia czy włożony kluczem było przestawienie w opcjach głośnik TV system audio.CO do "i" też z tym walczyłem to było bardzo pomocne ale Netflix powiedział ,że to nie ich wina ale to znikło po aktualizacji apk Netflixa i do kogo  weź gadaj z nimi jedni na drugich składają

 

premierpl
Nowicjusz

Dzień dobry! :slight_smile:

 

OK, to w końcu po update do Marshmallow jest ten dźwięk 5.1 w Netflixie? Możecie proszę dokładnie napisać, gdzie w opcjach trzeba coś przestawić, żeby 5.1 znowu działało?

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Na Androidzie 5 pomimo włożonego jacka od słuchawek był dźwięk 5.1 teraz trzeba go wyjmować z gniazda słuchawkowego żeby był tyle w materii utrudniania życia użytkownikom SONY. Kluczem do działania 5.1 było ustawienie w opcjach głośnika systemu audio.Na codzień korzystam z zestawu creativa 2.1 po gnieździe słuchawkowaym jak chciałem 5.1 odpalałem kino wyciszałem głośność TV i leciał 5.1 po kinie teraz na Androidzie 6 muszę dodatkowo wyciągać "jacka". Dotyczy to Netflixa bo z pendriva chodzi bez wyciągania z wbudowanego tunera satelitarnego  też .

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Jeżeli nie masz żadnych kombinacji/usprawnień jak kolega wyżej to po włączeniu ampli automatem pokazuje się 5.1 w apk netflix. Ja mam tylko ampli i Tv i nawet nie muszę zmieniać trybu głośnik w AM, ale zmieniam dla wygody dźwięku. Ampli mam po optyku i automat rozpoznawania dźwięku.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

No niestety byłem zmuszony do tych usprawnień bo dźwięku z głośników TV nie trawię każde jakieś  brzęczydło lepiej gra niż te głosniki z telewizora z systemami ,korektorem ,wzmocnieniem itd ale postanowiono utrudnić i zrobić tak aby było inaczej.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Spoko rozumiem. Są różne gusta i ktoś może być audiofilem. Mnie te głośniki w Tv wystarczają do słuchania gówna z programów kiepskich. Słyszałem podobno że jak się podłącza suba od Sony pod tv to te w Tv głośniki zyskują nowe życie.... Taką recke słyszałem.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

są jeszcze gry i YouTube :slight_smile: oprócz TV ale nie o tym też rozważałem zakup tego suba SWF-BR100 ale zobaczyłem ,że pięknie (kino to nie jest) działa zestaw komputerowy za 80 zł to trochę żal mi się zrobiło wydawać 1200zł na suba (podobno po aktualizacji gra całym zakresem) ale najbardziej mnie jednak zniechęcił filmik z youtuba  o tym subie gdzie gościu pojechał po nim porównując go z potężniejszym subem prorównał malucha do poloneza :tongue: obydwa miały po 4 koła a tu obydwa nazywają się subwooferami.