anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

Rok 2018 - ulegam reklamom SONY i kupuję na raty spłacane z emerytury dość drogi telewizor Sony KD-55A1. Radość wielka. Obraz krystaliczny. Kolory idealne. Niestety po roku użytkowania tj. w 2019r. w dolnej części ekranu pojawiają się kolorowe pasy. Reklamuję. Zjawia się technik z serwisu gwarancyjnego. Stwierdza wypalenie matrycy. Wymieniają mi telewizor na inny z wznowieniem gwarancji. O zgrozo! Po następnym roku użytkowania sytuacja się powtarza. Znów pojawiają się kolorowe paski u dołu ekranu. Ponowna reklamacja. Zjawia się technik. Dokonuje oględzin. Telewizor przepracował niecałe 2 tys. godzin. Po trzech tygodniach otrzymuję z Serwisu  bardzo  urzędowe pismo, w którym informuje się mnie, że nie dokonają naprawy bo ponoć użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją. Jestem zaskoczony. Ta sama usterka. Rok temu uznana. Po roku nie uznana. Zarzuca się mi że oglądam programy informacyjne, a z tego powodu ramka wypala panel?????. Pytam się czy telewizor kupuje się do ozdoby, czy do oglądania treści medialnych. Srednio panel przez rok pracował niecałe 6 godzin dziennie. Owszem programy informacyjne były oglądane ale najwyżej do 2 godzin dziennie.

Co to za telewizor na którym nie wolno oglądać niektórych treści. Co to za producent który świadomy wadliwej konstrukcji, reklamuje swój wyrób i informuje że będzie on pracował 100 tysięcy godzin!

W wyniku oszustwa SONY zostają mi do spłaty raty i telewizor który w niedługim czasie wyląduje na śmietniku.

Jeszcze raz ostrzegam! Nie róbcie tego co ja, i z daleka omijajcie telewizory SONY OLED!!!!!!!

98 ODPOW. 98
profile.country.PL.title
tmykrk
Użytkownik

LG produkuje matryce, które psują się tak jak to z OLED jest już
wielokrotnie potwierdzone.
Być może przez to LG częściej, chętniej wymienia.
Porównywanie w tym wątku LG i Sony trochę nie trafia w pierwotny charakter
i zakres postu autora.
Sony zostało wywołane do tablicy za bezczelne odbijanie piłeczki ze
wskazaniem na winę użytkownika.
W dyskusji wielokrotnie wskazywano na "standard" odpowiedzi serwisu oraz
braki konkretnych wytycznych w instrukcji zastąpione przez ogólne i
szerokie pojęcia.
Być może na forum LG czy innego producenta TV OLED znajdują się podobne
dyskusje.
nowy87
Nowicjusz

Po pierwsze po wymianie telewizora na nowy, albo inny gwarancja biegnie od nowa na to są przepisy prawa kodeksu cywilnego. Gwarant nie może Ci odmówić naprawy ponieważ użytkowałeś telewizor zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z instrukcją. Zostały złamane Twoje prawa konsumenckie. Możesz również złożyć reklamację z tytułu rękojmi, ale za to odpowiada sklep gdzie kupiłeś. Zgłoś się o pomoc do rzecznika prawa konsumenta w Swoim mieście, gminie lub okolicy i opisz Swoją sprawę. Jeśli tam nie uzyskasz pomoc zadzwoń na infolinię urzędu ochrony praw konkurencji i konsumentów. Jeśli te drogi wyczerpiesz idź na drogę sądową bo na pewno wygrasz ! 

profile.country.PL.title
janu-----
Poszukiwacz

Ja też, KD-55A1 listopad 2017, wypalenie zauważone w grudniu 2019 czyli po gwarancji. I SONY jest zarobiony. Fajnie.

profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Nie wiem czy wiesz ale Sony przyciemnia w swoich tv matryce od LG. Nie świecą z taka intensywnością jak LG. Pewnie starają się nieco wydłużyć żywotność tych matryc. 

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Jak ktoś jest****to Leda wypali. Gratulacje.😂😂😂

profile.country.PL.title
Tombar2
Użytkownik

Witam

Rownież mam taki sam problem i wmawianie ze cos zle ogladalem mam pytanie czy udalo sie wymienic tego bubla

Rozmowa z nimi to jak ze sciana nie sluchaja tylko wysylaja swoje wyuczone regulki

Pozdrawia

profile.country.PL.title
tmykrk
Użytkownik

Czołem.

Tak jak napisałem wcześniej. Miałem wykupione ubezpieczenie (ponad gwarancję) dzięki czemu zwrócono mi część pieniędzy - proporcjonalnie do czasu używania. Dzięki temu pozbyłem się drogiego i przereklamowanego szajsu.

Jeżeli nie masz takiej ochrony to pozostaje Ci wyłącznie spór prawny. Zacząłbym od Rzecznika Konsumentów i żądanie od Sony wskazania, który punkt instrukcji wyraźnie i precyzyjnie opisuje ile i czego można oglądać. "Długotrwale" ??? co to znaczy? Czy mam siedzieć przed TV ze stoperem? A nawet jeżeli to ile czasu mam oglądać dziennie, na godzinę, na tydzień??? Czy mam notować sobie np, że TVN 24 oglądałem dzisiaj 15 minut to znaczy , że już więcej nie mogę? A może 14 minut 33 sek? Czy to ZAPEWNI, że jeżeli tak będę robił codziennie to ekran pozostanie jednolity?? Instrukcja ma być dla użytkownika, zwykłego klienta a nie dla profesjonalisty, który posiada dodatkową wiedzę techniczną. Mój ulubiony przykład: nawet oglądając wyłącznie całoekranowo zmienny obraz czyli np filmy, seriale na Netflix czy HBO i mając włączone podpisy to i tak w konsekwencji zwykłego używania część ekranu, na której wyświetlają się te podpisy będzie pogorszona.

Sony ma świadomość, że jeżeli uzna reklamację to cała reszta świat oda im te buble i zażąda ich wymiany. Moja zemsta na Sony za ich OLEDa to usuwanie nazwy ich firmy z wyników wyszukiwania: czyli w google wpisuję np:

Lustrzanka -SONY albo telewizor OLED -Sony

https://www.google.pl/search?q=telewizor+OLED+-SONY

 

Ten "-" minus ma znaczenie !

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Ja akurat z TV Sony LED z serii KDL-WD jestem bardzo zadowolony - gdy porównywałem w sklepie przed kupnem to pod względem jakości obrazu takie Samsungi czy LG w ogóle nie miały startu. Jedynie Panasonic był godnym przeciwnikiem.

Soniego LED mam od 3 lat i żadnych awarii.

 

Ale rozumiem awersję - mnie kiedyś zrobili w trąbę w Fiacie i od tego czasu nie rozważam kupna tej marki.

profile.country.PL.title
Tombar2
Użytkownik

Może tutaj ktoś się znajdzie w sony Polska i potrafi odpowiedzieć na te proste pytania.

1. Gdzie w przewodniku bo tak to się nazywa Sony Polska bo nie jest to nawet instrukcja jest informacja o zakazie oglądania jakichkolwiek treści telewizyjnych , proszę wskazać stronę zaznaczam zabronione.
W tej kwestii uprzedzę od razu że nie wyświetlałem statycznych obrazów jak zdjęcia czy reklamy materiałów z czarnymi pasami u dołu i góry ekranu , gry wideo zawierające statyczne elementy obrazu , menu programowe przewodniki po programach, statyczne elementy obrazu z aplikacji.
2. Co znaczy słowo UNIKAJ czy zabrania czegokolwiek i oglądania telewizji do czego służy telewizor i co znaczy i ile czasu trwa sowo DŁUGOTRWAŁE.
3. Gdzie podany jest w instrukcji przewodniku firmy sony czas bezpiecznego wyświetlania obrazów statycznych np w filmach.
4. Dlaczego instrukcja Sony dołączona do sprzętu nie wskazuje jaki jest dopuszczalny czas oglądania i czego , jak klient ma ocenić czy akurat wyświetlany UKŁAD GRAFICZNY stanowi zagrożenie dla matrycy czy nie?
5. Proszę o przesłanie dokumentów na jakiej podstawie został naprawiony wymieniony mój poprzedni tv oled sony a1 który posiadał taka samą wadę fabryczna jak obecny.
6. Co oznacza '' GEST DOBREJ WOLI '' w pojęciu firmy Sony i jakie warunki trzeba spełnić żeby go uzyskać bo ta tej podstawie został naprawiony wymieniony mój poprzedni wadliwy telewizor sony oled A1z ta samą wadą jak obecny sony 65ag9.
profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Niestety jak w dawnej reklamie pewnej sieci handlowej „Nie dla idiotów” i tego proponuję się trzymać.

Mam przejechane 4500 godzin co niektórzy robią w 3-4 lata a TV ma rok. Oczywiście nic się nie dzieje, bo to nie jest sprzęt dla mieszkańców Kraśnika. 😂