anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

profile.country.PL.title
AnJa23
Użytkownik

Niech Opatrzność Was chroni przed SONY OLED

Rok 2018 - ulegam reklamom SONY i kupuję na raty spłacane z emerytury dość drogi telewizor Sony KD-55A1. Radość wielka. Obraz krystaliczny. Kolory idealne. Niestety po roku użytkowania tj. w 2019r. w dolnej części ekranu pojawiają się kolorowe pasy. Reklamuję. Zjawia się technik z serwisu gwarancyjnego. Stwierdza wypalenie matrycy. Wymieniają mi telewizor na inny z wznowieniem gwarancji. O zgrozo! Po następnym roku użytkowania sytuacja się powtarza. Znów pojawiają się kolorowe paski u dołu ekranu. Ponowna reklamacja. Zjawia się technik. Dokonuje oględzin. Telewizor przepracował niecałe 2 tys. godzin. Po trzech tygodniach otrzymuję z Serwisu  bardzo  urzędowe pismo, w którym informuje się mnie, że nie dokonają naprawy bo ponoć użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją. Jestem zaskoczony. Ta sama usterka. Rok temu uznana. Po roku nie uznana. Zarzuca się mi że oglądam programy informacyjne, a z tego powodu ramka wypala panel?????. Pytam się czy telewizor kupuje się do ozdoby, czy do oglądania treści medialnych. Srednio panel przez rok pracował niecałe 6 godzin dziennie. Owszem programy informacyjne były oglądane ale najwyżej do 2 godzin dziennie.

Co to za telewizor na którym nie wolno oglądać niektórych treści. Co to za producent który świadomy wadliwej konstrukcji, reklamuje swój wyrób i informuje że będzie on pracował 100 tysięcy godzin!

W wyniku oszustwa SONY zostają mi do spłaty raty i telewizor który w niedługim czasie wyląduje na śmietniku.

Jeszcze raz ostrzegam! Nie róbcie tego co ja, i z daleka omijajcie telewizory SONY OLED!!!!!!!

98 ODPOW. 98
profile.country.PL.title
Tombar2
Użytkownik

Bo nawet nie wiesz jak to sprawdzic przy ogladaniu nic nie zauważysz trzeba specjalne tablice komntrolne a wypalony i tak jest.

Miłego ogladania😁

profile.country.PL.title
valdi740i
Poszukiwacz

Ja zauważyłem u siebie dzisiaj na dole ekranu czyli to samo tvn24 u mnie ma prawawie 3 lata bez dwóch miesięcy ale model KD65AG9 za niemałe pieniądze. Jutro zgłaszam zobaczę jaka będzie relacja. Mam wykupioną 5 letnia gwarancję . 

profile.country.PL.title
butcher71
Użytkownik

Sony Bravia OLED KD-65AG8 zakupiony sierpień 2019. po 3,5 roku zauważyłem wypalenie matrycy pasek polsat news. Oprócz telewizji oglądam netflix, prime video, player itp.

profile.country.PL.title
mikoko1966
Użytkownik

Jak długo i często był oglądany Polsat News? Pytam bo tez mam oleda 55AG8 i po roku jak na razie nic. 

profile.country.PL.title
butcher71
Użytkownik

Maksymalnie 2-3 godziny dziennie. Wg mnie jednak stało się to kiedy wysiadły korki (nagłe odcięcie zasilania)

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Nagłe odcięcie zasilania nie wypali panelu. Jeśli oglądamy często te same treści czyli paski informacyjne te same kolory to po jakimś czasie ten pasek się utrwali, niestety jest to wada paneli oled, a panele są produkowane przez LG a ostatnio również przez Samsung. Jeśli zależy nam by telewizor nam chwilę posłużył to powinniśmy unikać treści kanałów informacyjnych lub co kilka lat zmieniać telewizor. Nie ma lepszej technologii niż oled: stosowana w zegarkach, telefonach, ostatnio w laptopach Asus i telewizorach, ale nie jest niestety idealna. Mam wiele zastrzeżeń do marki SONY i przede wszystkim do serwisu, ale wypalanie matryc OLED następuje we wszystkich telewizorach każdej marki z tą technologią jeśli przy oglądanych treściach występują te same paski informacyjne.

profile.country.PL.title
valdi740i
Poszukiwacz

A co jeśli telewizor jest jeszcze na gwarancji a sony to nie interesuje bo tylko jedna formułka źle urzytkowany i koniec , więc jak wymieniać co kilka lat jak piszesz kogo na to stać 13 tys. w błoto. 

profile.country.PL.title
lars_79
Użytkownik

Na przyszłość nie kupować OLED'ów, poczekać na microLED lub teraz kupić dobry MiniLED :slight_smile:

W styczniu ubiegłego roku, w tym wątku, napisałem ku przestrodze parę słów o technologii OLED i niestety dalej to jest aktualne. Sam kilka lat temu rozważałem OLED'a i ostatecznie się nie zdecydowałem właśnie ze względu na to, że weekendy u mnie w domu potrafi przez kilka godzin non stop być włączony jeden z kanałów informacyjnych. Po prostu nie był to TV/technologia dla mnie. 
Choć w sumie nie wiadomo dla kogo tak naprawdę one są, ponieważ Wy tu piszecie o problemach z wypalonymi paskami informacyjnymi, a ja szukając opinii o OLED'ach na zagranicznych forach trafiłem na równie dużo opinii gdzie ludzi mieli problem z czarnymi pasami na dole i górze ekranu - tu sytuacja odwrotna, ktoś oglądał dużo filmów i nagle po "jakimś" czasie stwierdzał, że na "normalnej" telewizji na dole i górze ekranu obraz jest bardziej żywy i jasny (ponieważ nieużywana część matrycy się nie "wypaliła").
I tak jak pisałem dwa lata temu - dla producenta idealna technologia, wypali się po gwarancji - klient kupi nowy :slight_smile:

Podsumowując OLED wypala się od pierwszej sekundy i jest to proces nieodwracalny (oczywiście nowsze generacje są trwalsze ale i tak z czasem się wypalą), wszelkie czyszczenia matrycy tak naprawdę tylko wyrównują ją w dół i maskują problem.

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Większej bzdury dawno nie czytałem. Mam oleda 2,5 roku i codziennie katowany po 8 godzin i co? I k… nic. Jak ktoś ma ustawienia oczojebne to ma efekty.

profile.country.PL.title
valdi740i
Poszukiwacz

Komu robisz loda z sony