anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pendrive SONY usm32gr/bt - rozszerzenie pamięci wew - nie formatuje

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
kasajes.
Poszukiwacz

pendrive SONY usm32gr/bt - rozszerzenie pamięci wew - nie formatuje

Witam, nadszedł czas, że kończy mi się pamięc wewnętrzna w 50w809c. kupując tv niejako w pakiecie dostałem pendrive sony 32Gb, i chciałem go użyć jako pamięć wewnętrzną. włożyłem go do tv, android 6.0.1 rozpoznał urządzenie, zapytał co z nim chce robić.

daję konfiguracja jako pamięć wewnętrzna przechodzi do formatowania, po dłuższej chwili pojawia się komunikat: formatowanie nie powiodło się.

 

wspomne tylko, że przed ponowną próbą usunąłem utworzone partycje (16mb i reszta) a komunitat jest taki sam, tworzyłem równie na komputrze nowe partycje, ale komunikat po formatowaniu na telewizorze jest taki sam.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
kasajes.
Poszukiwacz

szybciutko, włożyłem pendrive sandisc 16gb, i formatowanie powiodło się, bez zająknięcia.

 

czyżby mimo wszystko pendrive sony był uszkodzony? wyjęty z opakowania?

dziwne....

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

A ten pendrive działa normalnie z komputerem? 

Masz innego pendrive żeby sprawdzić do z TV?

 

Pozdrowienia

profile.country.PL.title
kasajes.
Poszukiwacz

tak, pendrive normalnie formatuje się na komputerze,

 

w miedzy czasie włożyłem go jeszcze raz do tv, dzieląc pendrive na 1 partycje około 50%, reszta nie przydzielone, podjąłem ponowną próbę skonfigurowania w tv jako pamięci wewnętrznej, komunikat taki sam, ale postanowiłem zresetować tv, wyłączając go z gniazdka.

po uruchomieniu się androida, wszedłem w pamięć i resetowanie, gdzie mam dwie pozycje: pamięć wewnętrzna z podaną wartością w Gb, oraz dysk usb (sony) bez ilości dostępnej pamięci, wchodzę w dysk usb i pojawia się lista co ile zajmuje - powinno być wszędzie zero - ale trwa tylko obliczanie... a następnie komunikat: aplikacja nie reaguje...

 

nie próbowałem na innym pendrive, czas goni do roboty, przetestuje wieczorem

 

profile.country.PL.title
kasajes.
Poszukiwacz

szybciutko, włożyłem pendrive sandisc 16gb, i formatowanie powiodło się, bez zająknięcia.

 

czyżby mimo wszystko pendrive sony był uszkodzony? wyjęty z opakowania?

dziwne....

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


kasajes. napisali:

szybciutko, włożyłem pendrive sandisc 16gb, i formatowanie powiodło się, bez zająknięcia.

 

czyżby mimo wszystko pendrive sony był uszkodzony? wyjęty z opakowania?

dziwne....


Cóż, zdarza się nawet z nowymi kośćmi pamięci. Przeskanuj może tego pendrive Sony jakimś programem do analizy pamięci (np. Check Flash).

 

Ważne, że udało się rozwiązać problem!

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za wiadomość. Niezmiernie przykro nam, że sytuacja ta miała miejsce. Rzeczywiscie produkt mógł posiadać tę wadę od początku. Produkt można wymienić w miejscu zakupu lub dla pewności zgłosić ten problem poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email.

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

No to ja wracam do tematu: sporo osób skarżyło się że po ustawieniu pendrive jako pamięć rozszerzona (pod aplikacje) po ponownym uruchomieniu telewizor nie widzi tej pamięci. Tak samo jest jak się okazało i umnie. 4GB Sandisk działał dobrze 1 dzień, dziś chciałem sprawdzić czy to prawda z tym gubieniem pena no i nie ma go. Telewizor widzi tylko jedną pamięć wewnętrzną i pod żadnym portem USB nie wykrywa mojego pena. Co ciekawe na kompie pen jest widoczny dobrze razem z zawartością ale pod telewizorem już nie. Nie ma też opcji formatowania go pod TV, więc formatowanie wykonałem pod komputerem i co się okazało? Że z 4GB zrobiło mi się 15MB, tak jakby pamięć dla Androida została zablokowana.

 

Co teraz? Ponieważ problem nie jest jednostkowy, pytanie czy zgłoszenie zostało już przekazane i kiedy można spodziewać się rozwiązania. Model W755C. 

 

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Pendriva musisz sformatować z poziomu TV jak to zrobisz odzyskasz całą pojemnośc pendriva stracisz przeniesione aplikcje.Co do zobaczenia pendriva i aplikacji przeniesionych to pomaga na powtórną widocznośc miękki restart.Też mi się tak robiło ale po przywróceniu po aktualizacji do ustawień fabrycznych problem ustał.

profile.country.PL.title
kasajes.
Poszukiwacz

do Sony_Poland_Te... Community Team

 

wysłałem do supportu mail, nawet suport odpowiedział, ale problemu nie rozwiązał

 

co teraz mam zrobić? z tym pendrive sony?