anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przyciski na pilocie - dostosowanie własne.

profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Przyciski na pilocie - dostosowanie własne.

Niestety z uwagi na brak działania programu App Starter für Netflix-Button zacząłem szukać innej możliwości dostosowania przycisków. Udało mi się zweryfikować że działa aplikacja jaką do tego celu używałem wcześniej na Android Box TV - External Keyboard Helper Demo. O ile nie wiem czy wersja Demo działa o tyle przetestowałem pełną wersję i zmieniłem przycisk koloru czerwonego na uruchamianie KODI.

 

Uruchamiamy APK ale nie wybieramy jej jeszcze do obsługi klawiatury. W ustawieniach zaawansowanych wybieramy Custom1 i ok, a następnie opcje skrótów do aplikacji i pod np. A0 wybieramy np. KODI. Następnie wracamy się do poprzedniego menu i wybieramy dostosowanie mapowanej klawiatury, gdzie wybieramy Add new key mapping. W migającym okienku Scancode wciskamy np. zielony przycisk (wyjdzie kod przycisku 399). Opcja Keycode musi być odznaczona a w liście wyboru musi być domyślnie CapsLock = Shift. Przechodzimy na Normal i wpisujemy kod do naszego skrótu (A0 odpowiada 0x2410). Zapisujemy układ sterowania przyciskiem po czym w ustawieniach tv - klawaiatura wybieramy: External Keyboard Helper Demo.

 

Cieszymy się z funkcjonalności nowych przycisków - pozdrawiam.

 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Robert_Dobosz dziękujemy za cenne wskazówki dla naszych użytkowników. 

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

goblin111
Nowicjusz

"kod do naszego skrótu (A0 odpowiada 0x2400)" żeby zadziałało powinno być  kod do naszego skrótu (A0 odpowiada 0x2410), to tak jakby komuś nie działało

a tak to super podpowiedź i działa :slight_smile:

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Wersja demo działa rewelacyjne z drobnym ale... 

 

Pytanie za 100 pkt. co z klawiaturą? Jeśli ustawię domyślny wybór klawiatury na mój własny Twór, to odpalając YT i inne aplikacjie, wybieram SZUKAM i nie mam żadnej klawiatury do wpisywania tekstu. Mogę jedynie korzystać z zewnętrznej Bluetooth. Jak w takim razie powiązać zmiany na pilocie z działającą klawiaturą. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Masz rację - miałem to poprawić ale brak czasu....

profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Jeżeli używasz często wbudowanej kawiatury to rzeczywiście może być problem - ale można to sobie opanować dwojako:

 

1. Używać Apk Video & TV Sideview i tam w momentach jak jest wpisywanie tekstu wszystko wprowadzasz z telefonu/tabletu a Ankiem.

 

2. Zainstalowac dodatkową klawiaturę np. LeanKey i zrobić do niej sktór - wtedy przeniesie cię do ekranu wyboru klawiatury z tego przycisku - tyko do External Keyboard Helper musisz wrócić spowrotem przez Home - Ustawienia - Klawiature i wybrać External.

 

No oczywiście jeżeli masz fizyczna klawiaturę to bedzie działać bez problemu i przełączania tak samo jak z apk.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

:slight_smile: No to na tyle to i ja już wiem że mogę, ale to zaburza całkowicie koncepcję Smart. Albo dodatkowe urządzenia (ok, mam klawiaturę więc dla mnie to nie problem) albo dodatkowe operacje po to aby móc wcisnąć jeden przycisk. Jeśli ktoś ma pomysł jak połączyć jedno z drugim to proszę... 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Jest jeszcze:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=innerlife.keyboard.multilanguagekeymapredefiner

 

tylko nie wiem czy też nie do klawiatury zewnętrznej.

 

PS. Poprawione

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Popraw link bo zapętliłes. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

App Starter für Netflix-Button działa dla MM!

Autor zaktualizował aplikację :slight_smile: