anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ręczne strojenie kanałów cyfrowych

majanu
Początkujący

Ręczne strojenie kanałów cyfrowych

Witam
Mam problem z ręcznym strojeniem kanałów cyfrowych z nadajnika naziemnego w telewizorze KLD 40W400 . Podczas strojenia automatycznego telewizor wykrywa kanały cyfrowe nadawane przez TVP oraz inne stacje. Kanały TVP odbierane są prawidłowo i wszystko jest ok. Natomiast cyfrowe kanały (np. TVN, TV7) nie działają a telewizor wyświetla komunikat "kanał niedostrojony". Przy próbie ręcznego strojenia obraz jest widoczny na ekranie, zapisuję ustawienia (zgodnie z instrukcją) i po wyjściu do normalnego trybu, nic się nie dzieje, nadal nie można danego programu zobaczyć na telewizorze. Znacie może sposób na rozwiązanie lub wytłumaczenie takiego zjawiska.
Pozdrawiam

3 ODPOW. 3
oldguest
Początkujący

Sygnał tych kanałów jest prawdopodobnie słabszy. Proszę sprawdzić ustawienie anteny lub zaopatrzyć się w lepszą antene/wzmacniacz/okablowanie.

majanu
Początkujący

Mogę zrozumieć, że mam za slaby sygnał, tylko dlaczego podczas strojenia ręcznego widzę te programy ( w tle) a obraz jest dość dobrej jakości. Po zapamiętaniu nastawień w normalnym trybie przeglądania programów już ich nie widać.
Pozdrawiam

oldguest
Początkujący

Możliwe że wtedy tuner ma większą czułość. A przy normalnym oglądaniu poziom interpretacji braku sygnału jest wyżej.