anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 43 - x7005 Znikaja kanaly z listy.

profile.country.PL.title
karol-sony
Poszukiwacz

Sony 43 - x7005 Znikaja kanaly z listy.

czesc,

 

Ostatnio zaczelo sie to dziac cyklicznie, co jakis czas. Nie mam pojecia, z czym to jest zwiazane.

Mam naziemna telewizje w mieszkaniu, odbieram na antenie pokojowej. Normalnie jest ok 40programow.

Od jakiegos czasu znikaja mi programy od 12ego w gore, czyli np Ttv, Atm rozrywka, Stopklatka. I tylko te. Probujac przejsc z kanalu 11 na 12, wskakuje mi pilot od razu na 19sty, tamte omija. Musze od nowa nastroic telewizor, wtedy programy wracaja, ale tez na jakis czas. 

Jest to dziwne, bo jezeli kanal ma slaby sygnal, lub jest niedostrojony, to zostaje na liscie, a telewizor pokazuje, ze 'kanal niedostrojony'. A one znikaja zupelnie, dopiero ponowne nastrojenie pomaga. Robilem juz tak z 8 razy przez ostatni miesiac.

 

Jest ktos w stanie powiedziec, o co chodzi?

dzieki

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@karol-sony  Rzeczywiście trochę dziwna sprawa. Gdyby dotyczyło to mux-3 , to problemy można szukać w tzw. doświetleniach. A tu chodzi o mux 1.

Z jakich nadajników odbierasz te około 40 programów? Ostatnio jest trochę zmian w naszym dvb-t. Cyfrowy Polsat prowadzi testy z hbbtv i odkodował na swoim mux 4 Polsat News. Zwiększył ilość obiektów nadawczych.Telewizja polska zamienia programy z mux 8 na mux 3 i odwrotnie. Na lokalnych mux-ach  też co chwila jakieś zmiany.

Zobacz jednak jaki jest poziom mocy i jakości na poszczególnych mux-ach. Można to sprawdzić wybierając programowanie ręczne lub pomoc(help) i diagnostyka sygnału.

Czy jest jakaś informacja na telewizorze po wybraniu ręcznie np.12?

Czy po zniknięciu tych programów od numeru 118 wzwyż nie pojawiają się jakieś programy? Można to sprawdzić szybko przez guide.

W ustawieniach technicznych dostęp i informacje o nowych usługach ustaw na wyłączone.

Możesz swoją ułożoną listę kanałów przenieść na pena. Wtedy bez nowego strojenia można przenieść  listę kanałów z pena na telewizor.

Można na stronie emitel forum zadać podobne pytanie. Tam zajmują się tylko telewizją naziemną. Z obserwacji widzę ,że liczba osób korzystających z dvb-t  na telewizorach Sony na tym forum jest znikoma.

pozdrawiam

 

 

 

profile.country.PL.title
karol-sony
Poszukiwacz

Z jakich nadajnikow to musialbym sprawdzic.

Ale jestem w centrum Warszawy i troche mnie to dziwi.

Gdyby sygnalu nie bylo, to pokaze tv ze jest program niedostrojony. A tak znika, jakby zmienial czestotliwosc.

Wczoraj tak sie stalo z Polsatem nagle...1,2,3 i 5, '4' zniknela. Musialem znowu nastroic od nowa cala liste.

Zreszta, po tym jak to zrobilem, znowu nie mialem na liscie Stoplkatki.

Dotychczas polozenie anteny nie mialo znaczenia, wiec to chyba nie tu lezy problem. Przesuwalem ja po parapecie, odwracalem, zawsze lista byla pelna, bez wzgledu na jej polozenie.

Z tym penem jest to pomysl, ale to jakas herezja kilka razy na tydzien uploadowac liste kanalow.