anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia kdl-40w5500 i problem z Internetem

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
john_problem
Poszukiwacz

Sony Bravia kdl-40w5500 i problem z Internetem

Hej,

Dostałem starą Bravię i próbuję podpiąć do niej Internet. W związku z tym seria pytań:

1. Jak rozumiem ten tv nie ma Wi-Fi?

2. Podpiąłem Internet po kablu, ale nijak nie wiem jak z niego skorzystać - w menu "Sieć" mam tylko jakieś dziwne aplikacje jak kalendarz czy pogoda, które do tego chyba nie działają. Internet działa poprawnie, a przynajmniej przechodzi test.

3. Jak można zainstalować jakieś dodatkowe appki, jak Youtube, Netflix, albo chociaż przeglądarka?

4. Próbowałem wyświetlać na telewizorze filmy przez streaming po sieci LAN (funkcja Renderer), ale mój windows chociaż wykrywa telewizor w sieci to pisze, że nie może przesłać na niego filmu.

 

Z góry dzięki za pomoc!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, otrzymaliśmy odpowiedź z supportu.

Wskazany model telewizora pochodzi z 2009 roku, więc aktualnie ma już dość ograniczone możliwości internetowe. Aplikacje YouTube oraz Netflix nie są obsługiwane na telewizorach z roku 2012 oraz starszych (decyzja właścicieli aplikacji bazując na specyfikacjach urządzeń). Dodatkowo nie ma możliwości zainstalowania jakiejkolwiek aplikacji, ponieważ taką możliwość posiadają dopiero telewizory z systemem Android (produkowane od 2015 roku). Telewizor ma możliwość obsługi treści za pośrednictwem DLNA, czyli można wyświetlać pliki, które zostały udostępnione w sieci domowej, do której podłączony jest telewizor.

Ze swojej strony proponuję zakup jakiejś przystawki do TV, np. Chromecast.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, otrzymaliśmy odpowiedź z supportu.

Wskazany model telewizora pochodzi z 2009 roku, więc aktualnie ma już dość ograniczone możliwości internetowe. Aplikacje YouTube oraz Netflix nie są obsługiwane na telewizorach z roku 2012 oraz starszych (decyzja właścicieli aplikacji bazując na specyfikacjach urządzeń). Dodatkowo nie ma możliwości zainstalowania jakiejkolwiek aplikacji, ponieważ taką możliwość posiadają dopiero telewizory z systemem Android (produkowane od 2015 roku). Telewizor ma możliwość obsługi treści za pośrednictwem DLNA, czyli można wyświetlać pliki, które zostały udostępnione w sieci domowej, do której podłączony jest telewizor.

Ze swojej strony proponuję zakup jakiejś przystawki do TV, np. Chromecast.

profile.country.PL.title
john_problem
Poszukiwacz

Ok, wszystko jasne. Dzięki!