anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony kdl 40cx520 problem z dvb-t

ROZWIĄZANE
keres1
Nowicjusz

sony kdl 40cx520 problem z dvb-t

Dzień dobry wszystkim! Jestem nowy na forum i nie trułbym Wam w powyższym temacie, gdyby mi juz ręce ostatecznie nie opadły. Od około 3ch tygodni stopniowo w w/w kdl-u zanika mi sygnał cyfrowy - zaczęło się od mux-3 - jednak początkowo tylko w godzinach od po 19ej do ok. 20ej - później coraz gorzej i koniec... od kilku dni mux-2 - jest juz tragicznie... Nadmieniam, że od 2011 roku wszystko było okej - siła sygnału 100%, jakość 100% - aktualnie siła sygnału 100% - jakość 0 do 10% - odbieram wszystkie mux-y z nadajnika z EC-4 z Łodzi - znakomite właściwości i siła nadajnika - brak przeszkód, teren równy po drodze, mieszkam 38km od niego. Żeby było śmieszniej w domku mam jeszcze 3 tv - roczny lg - odbiera wyśmienicie - i to we wszystkich gniazdkach - łącznie z tym od sony 100 na 100& mocy i siły, tv lcd funai bez tunera - podłączony do tunera dvb-t manta hd - odbiera świetnie, wszędzie, led sharp - pojawia się ten sam problem co z sony - traci sygnał ale bez tragedii. Sony 40cx nie działa w żadnym gnieździe, nawet bezpośrednio podłączony do anteny, jako jedyny! Działa wyśmienicie z podłączonym tunerem manta!

Mieszkam od 5ciu lat w nowo wybudowanym domku parterowym, antena telmor digimax hd na 10 metrowym maszcie obok domu, rozdzielnik tv sat na poddaszu ze wzmacniaczem (został, bo kiedyś sygnał był słabszy), osobno poprowadzone kable do każdego pokoju.

No już zupełnie nie wiem - dzisiaj rano odbierał tylko nowy mux-8 na kanale 9 również z nadajnika ecs z Łodzi... nic innego... Pozdrawiam i może ktoś ma pomysł... z góry dziękuję i pozdrawiam!!!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Może masz uszkodzony kabel lub padł zasilacz od rozdzielnika przez co nie wzmacnia sygnału przez co Sharp i Sony mają problemy (kwestia słabszej czułości ich tunerów). Sprawdź też czy w TV masz opcję wysyłania zasilania do wzmacniacza. Jesli tak wyłącz ja bo to może przesetrowac sygnał.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Może masz uszkodzony kabel lub padł zasilacz od rozdzielnika przez co nie wzmacnia sygnału przez co Sharp i Sony mają problemy (kwestia słabszej czułości ich tunerów). Sprawdź też czy w TV masz opcję wysyłania zasilania do wzmacniacza. Jesli tak wyłącz ja bo to może przesetrowac sygnał.

 

Pozdrawiam

keres1
Nowicjusz

Djrychu! Rzeczywiście poszedłem za sugestią - zasilacz wydawał się dobry - dioda się paliła, po wypięciu znikał całkowicie sygnał- wyglądało na wszystko z nim okej!!! Kupiłem drugi podłączyłem i problem zniknął!! Jak to jednak trzeba posłuchać starszych i mądrzejszych! Dzięki bardzo!!!