anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia obrazu-tryb kliszy

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Ustawienia obrazu-tryb kliszy

Witam

Miałem fajny obraz :wink: Żartuję, ale nie do końca. Pod naszą nieobecnośc syn zapragnął "poprawić" ustawienia no i teraz obraz mam i bardziej wyblakły i mniej "ostry".

Niestety w telewizorze nie ma chyba możliwośc zapisania kopii ustawień.

Tak więc czeka mnie czas prób i błędów przy doborze ustawień. Próbowałem zrobić kalibrację wg przepisu Sony ale efekt końcowy był niezbyt udany. Może dlatego że sam mam wadę wzroku.

No ale pomijając konieczność zastosowania "algorytmu Macajewa" jednej opcji nie rozumiem - co to jest tryb kliszy i kiedy oraz jak to działa?

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Witamy, tryb kliszy jest jednym z trybów obrazu.

W przypadku znieszktałceń obrazu:

  • Sprawdź podłączenie anteny / telewizji kablowej.
  • Utrzymuj podłączenie anteny / telewizji kablowej z dala od innych kabli.
  • Podczas instalowania opcjonalnych urządzeń zostaw nieco wolnej przestrzeni pomiędzy danym urządzeniem a telewizorem.
  • Naciśnij przycisk ACTION MENU, po czym wybierz opcje [Obraz] — [Ustawienia zaawansowane] — [Ruch] — [Motionflow] — [Standardowe] lub [Wył.]. (Dotyczy wyłącznie modeli zgodnych z funkcją [Motionflow])
  • Zmień bieżące ustawienie [Tryb kliszy] na inne ustawienie.
    Naciśnij przycisk ACTION MENU, po czym wybierz opcje [Obraz] — [Ustawienia zaawansowane] — [Ruch] — [Tryb kliszy].
  • Sprawdź ustawienia [Ręczna ustawienie programów].
    Naciśnij przycisk HOME, po czym wybierz opcje [Ustawienia] — [Ustawienia kanałów] — [Konfiguracja sygnału analogowego] — [Ręczna ustawienie programów]
    • Wybierz dla opcji [LNA] ustawienie [Wył.], aby poprawić odbiór obrazu. (Opcja [LNA] może nie być dostępna w zależności od sytuacji/regionu/kraju).
    • Wykonaj [ARC] w obszarze [Ręczna ustawienie programów], aby poprawić odbiór obrazu analogowego.
      (Dostępność funkcji [Ręczna ustawienie programów] i jej opcji może się różnić w zależności od regionu/kraju/sytuacji).
  • Upewnij się, że antena jest podłączona za pomocą 75-omowego kabla koncentrycznego wysokiej jakości.

Proponujemy zapoznac się równiez z wątkiem https://community.sony.co.uk/t5/wskazowki-i-faq-telewizory-i-kino-domowe/jak-dobrac-optymalne-ustawi...

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Witamy, tryb kliszy jest jednym z trybów obrazu.

W przypadku znieszktałceń obrazu:

  • Sprawdź podłączenie anteny / telewizji kablowej.
  • Utrzymuj podłączenie anteny / telewizji kablowej z dala od innych kabli.
  • Podczas instalowania opcjonalnych urządzeń zostaw nieco wolnej przestrzeni pomiędzy danym urządzeniem a telewizorem.
  • Naciśnij przycisk ACTION MENU, po czym wybierz opcje [Obraz] — [Ustawienia zaawansowane] — [Ruch] — [Motionflow] — [Standardowe] lub [Wył.]. (Dotyczy wyłącznie modeli zgodnych z funkcją [Motionflow])
  • Zmień bieżące ustawienie [Tryb kliszy] na inne ustawienie.
    Naciśnij przycisk ACTION MENU, po czym wybierz opcje [Obraz] — [Ustawienia zaawansowane] — [Ruch] — [Tryb kliszy].
  • Sprawdź ustawienia [Ręczna ustawienie programów].
    Naciśnij przycisk HOME, po czym wybierz opcje [Ustawienia] — [Ustawienia kanałów] — [Konfiguracja sygnału analogowego] — [Ręczna ustawienie programów]
    • Wybierz dla opcji [LNA] ustawienie [Wył.], aby poprawić odbiór obrazu. (Opcja [LNA] może nie być dostępna w zależności od sytuacji/regionu/kraju).
    • Wykonaj [ARC] w obszarze [Ręczna ustawienie programów], aby poprawić odbiór obrazu analogowego.
      (Dostępność funkcji [Ręczna ustawienie programów] i jej opcji może się różnić w zależności od regionu/kraju/sytuacji).
  • Upewnij się, że antena jest podłączona za pomocą 75-omowego kabla koncentrycznego wysokiej jakości.

Proponujemy zapoznac się równiez z wątkiem https://community.sony.co.uk/t5/wskazowki-i-faq-telewizory-i-kino-domowe/jak-dobrac-optymalne-ustawi...

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dziękuję. Jak napisałem próbowałem zrobić kalibrację ale nie dała satysfakcjonującego rezultatu stąd będę ustawiał ręcznie. Wasza odpowiedź jest na pewno pomocna ale chciałbym też zrozumieć jakiego typu zniekształćenia (co widać wtedy na ekranie) usuwa tryb kliszy :slight_smile:

Które z ustawień obrazu są nieistotne jeśli odbiera się sygnał analogowy np z zewnętrznego tunera naziemno-satelitarnego?

Pozdrawiam