anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W685 vs W805

ROZWIĄZANE
.emes.
Poszukiwacz

W685 vs W805

Witajcie :slight_smile:

 

Zwracam się z prośbą do wiedzących o informację, czym w praktyce różnią się te dwie serie telewizorów. Z porównania danych widzę różnicę w ilości portów oraz częstotliwości optymalizacji ruchu "Motionflow XR". 

 

Chcąc przekuć dane tabelaryczne ( http://www.sony.pl/comparison/kdl50w685abaep/kdl47w805abae2 ) na wiedzę praktyczną udwałem się do Sony Center w Bonarce w KRK, ale tam (skądinąd miły) Pan zapewniał mnie, iż ma to odpowiadać za lepszą "białość bieli" w serii W805. Aczkolwiek Pan ów o modelach W685 w ogóle nie słyszał i uparcie twierdził, iż seria W6 kończy się na modelach W656, więc darowałem sobie więcej pytań.

 

Osobny temat - co za różnica czy system ten ma wartość 200Hz, czy 400Hz, skoro matryce paneli TV i tak natywnie dysponują odświeżaniem rzędu 50Hz?

 

 

Byłbym wdzięczny za rozwinięcie tematu.

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
134514
Poszukiwacz

Zważywszy na fakt, że ten 47" w805 jest sporo tańszy niż 50" w685 (przynajmniej w sony, z tego co widzę), osobiście pewnie wybrałbym w805 ; ) Ale także z powodu ilości portów -- 1 usb może nie wystarczyć -- jeżeli będziesz nagrywać cokolwiek tym telewizorem, będziesz miał na stałe wpięty w ten port dysk usb lub pendrive; wówczas obejrzenie czegokolwiek z innego dysku będzie wymagało wypięcia na chwilę tego pierwszego; to samo dotyczy hdmi -- do swojego 55" w805 mam podpięte na stałe 3 różne rzeczy -- 2 porty już by nie wystarczyły... w8 mają też mocniejsze głośniki -- nie wiem jak brzmią te z w6, ale w8 są całkiem niezłe (mocno basowe).

 

Tylko, że rozmiar też jest ważny -- nie ma nic gorszego, niż wydać kupę kasy i dopiero w domu przekonać się, że ekran jest za mały.

 

No i wiadomo, motionflow nie ma nic wspólnego z żadną "bielą" : ) -- motionflow 400 (podawanie Hz przy tych wartościach to raczej bujda; to raczej ilość klatek na sekundę, klatek dodawanych przez system poprawiania płynności obrazu do standardowych 24 klatek / sek...) przydaje się w kreskówkach, meczach, etc...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

.emes.
Poszukiwacz

Odpowiadając sam sobie dodam jeszcze, że różnica wartości 200 vs 400 wynika z tego, iż W8 ma matryce IPS, która jest wolniejsza. Żeby wyrównać spowolnienie matrycy z W8 z matrycą z W6, wartość MotionFlow jest dwukrotnie większa. Ot i cała "tajemnica" :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
134514
Poszukiwacz

Zważywszy na fakt, że ten 47" w805 jest sporo tańszy niż 50" w685 (przynajmniej w sony, z tego co widzę), osobiście pewnie wybrałbym w805 ; ) Ale także z powodu ilości portów -- 1 usb może nie wystarczyć -- jeżeli będziesz nagrywać cokolwiek tym telewizorem, będziesz miał na stałe wpięty w ten port dysk usb lub pendrive; wówczas obejrzenie czegokolwiek z innego dysku będzie wymagało wypięcia na chwilę tego pierwszego; to samo dotyczy hdmi -- do swojego 55" w805 mam podpięte na stałe 3 różne rzeczy -- 2 porty już by nie wystarczyły... w8 mają też mocniejsze głośniki -- nie wiem jak brzmią te z w6, ale w8 są całkiem niezłe (mocno basowe).

 

Tylko, że rozmiar też jest ważny -- nie ma nic gorszego, niż wydać kupę kasy i dopiero w domu przekonać się, że ekran jest za mały.

 

No i wiadomo, motionflow nie ma nic wspólnego z żadną "bielą" : ) -- motionflow 400 (podawanie Hz przy tych wartościach to raczej bujda; to raczej ilość klatek na sekundę, klatek dodawanych przez system poprawiania płynności obrazu do standardowych 24 klatek / sek...) przydaje się w kreskówkach, meczach, etc...

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał Motionflow odpowiada za upłynnianie obrazu. Co by o tym procesorze nie powiedzieć, spisuje się on bardzo dobrze, jeśli nie najlepiej z tych dostępnych na rynku. Zaś jeśli chodzi o numeracje modeli, to różnice w tym mogą być spowodowane - różnicą w funkcjach, różnicą w kolorze, różnicą w dostępności w krajach, albo nawet różnicy w dostępności w konkretnych sieciach handlowych.

.emes.
Poszukiwacz

Odpowiadając sam sobie dodam jeszcze, że różnica wartości 200 vs 400 wynika z tego, iż W8 ma matryce IPS, która jest wolniejsza. Żeby wyrównać spowolnienie matrycy z W8 z matrycą z W6, wartość MotionFlow jest dwukrotnie większa. Ot i cała "tajemnica" :slight_smile: