anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WE65 i WE75, typ matrycy oraz input lag

bialy_gibson
Poszukiwacz

WE65 i WE75, typ matrycy oraz input lag

Dzień dobry,

 

Gdzie mogę znaleźć informację o typie matrycy (VA, IPS) zastosowanej w nowych modelach WE65 i WE75? Interesuje mnie również ich input lag.

 

Pozdrawiam

17 ODPOW. 17
bialy_gibson
Poszukiwacz

Dla mnie wystarczy że będzie poniżej 30ms. Kilka tygodni temu kupiłem WD755 (27ms) i byłoby super gdyby nie tragiczna czerń w porównaniu do mojego starego 655a (IPS vs VA). Na szczęście umowa zawarta na odległość więc nie było kłopotu ze zwrotem.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Dlatego sugerowałem może tego TCL-a: ma lag na poziomie ~25ms (całkiem nieźle w porównaniu do Sony z Androidem), matryce VA, dobrą czerń (7900:1).

Czekam aż w jakimś sklepie będzie żeby zobaczyć jak to wygląda.

bialy_gibson
Poszukiwacz

Ten TCL to ciekawa alternatywa, jestem jednak ostrożny bo uzytkownik z forum które podlinkowałeś jest znany z braku obiektywności.

Znalazłem też włoskie forum (google translate) na którym dokumentowano felery typu banding. Wiadomo że takie babole trafiają się każdej marce ale kiedy mówimy o super parametrach w stosunku do ceny to zwykle właśnie jakość obrywa. Uzbrajam się więc w cierpliwość i wciąż chętnym okiem patrzę na WE75.

Krzjan650
Poszukiwacz

WE75 wygląda na mocno obciętą wersję 43XD8005, zamist 4K jest FullHD, zamist bogactwa portów jest minumum portów, a zamiast pełnoprawnego systemu opercyjnego są tylko podstawowe aplikaje. Głośniki 2x5W zamist standardowych 2x10. Ma Triluminos, ale wparcie HDR ma jakieś kruczki i jest gwarantowane tylko dla wbudowanej aplikacji Netflix i PS4. To wszystko ma spory sens ale za mniej niż 2000 zł, przy 2700 zł to nie ma o czym rozmawiać przy takich cięciach na każdym kroku, tym bardziej że pełnoprawny 43DX8005 kosztuje niewiele więcej i przy takich różnicach w parametrach nie ma sensu oszczędzać tych 400 zł.

 

Co do tego TCL to raczej nie wierzę w te obiecanki, cena jest podejrzanie niska, a wiarygodnych recenzji brak.

 

Tak się czaję i czaję z kupnem telewizora i chyba kupię w końcu 43DX8005. Jak na razie nowe modele z 2017 rozczarowują, ceny z komosu i najprostsze 40 calowe FullHD w cenie 50 calowego 4K, a postępu brak. 

bialy_gibson
Poszukiwacz

Dla mnie XD8005 jest nie do zaakceptowania bo wariant 49 cali ma matrycę IPS (43 cale to chyba VA).

Punkt o głośnikach bez znaczenia bo 10W i tak brzmią słabo, trzeba wspomagać się zewnętrznym nagłośnieniem.

4k? Doceniłbym dopiero siedząc dużo bliżej niż obecnie, nie rozumiem po co ten pęd w strone wyższej rozdzielczości skoro i tak nie zobaczymy różnicy przy telewizorze 50 cali z 3 metrów... . Nie wspominając już o źródłach bo nie wiem skąd bym brał taki sygnał.

Porty? Bogactwo mi niepotrzebne bo i tak korzystam tylko z telewizji naziemnej plus PS4.

System operacyjny? Wystarczy mi Youtube a ten jest na pokładzie.

 

Jeśli WE75 będzie mieć odpowiedni input lag to biorę nawet za te 3000zł (50 cali). Zgadzam się że jest to drogo, myślę że jakieś 2200zł to byłaby bardziej adekwatna cena jak za możliwości na papierze. Nie widzę jednak żadnych alternatyw, dla przykładu wypróbowałem polecanego Samsunga KS6400 i byłoby cudownie gdyby nie fatalny micro dimming który zabił dla mnie ten TV.

Krzjan650
Poszukiwacz

Tak, 49 cali ma IPS, a 43 VA. Caly czas mówię o 43 calowym modelu 43XD8005. 

 

W większości się zgadzam, jezeli wykluczymy grę na PC, bo wtedy 4K ma ogromne znaczenie, ale te wszystkie punkty które wyminiłem są po to żeby zobrazować jak fatalna jest cena WE75, szczególnie w wersji 43 calowej, ta seria jest obcięta do granic możliwości i z ciekawych rzeczy pozostaje tylko Triluminos, a cena względem bogato wyposażonego 43XD8005 jest niewiele niższa. Chętnie bym kupił 43WE750, ale za rosądną cenę. Przy tej obecnej już rosądniej jest dołożyć nieco do 43XD8005 i mieć pełnoprawny model na niewiele drożej. Szkoda, bo się już nastawiłem na WE75, już miałem myszkę na przycisku Kup, a tu bum, 2700 zł za 43 cale FullHD w 2017 roku, jakbym się cofnął o dekadę. 

bialy_gibson
Poszukiwacz

Znalazłem informację o input lag na niemieckim Amazonie. Sony Support Deutschland podaje 23ms, link poniżej:

 

https://www.amazon.de/forum/-/Tx19ED9K82552D9/ref=ask_dp_dpmw_al_hza?asin=B06WW3ZHD6

 

Ciekawe że nasz polski support unika podawania takich informacji zwłaszcza że wynik jest rewelacyjny.

Wygląda więc na to że kupuję wariant 49WE755, poszukam jeszcze najlepszej oferty i zamówię online żeby mieć w razie czego możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

 

Może jeszcze w tym tygodniu będę go miał u siebie to opiszę pierwsze wrażenia i porównam do mojego obecnego 32655a.

Krzjan650
Poszukiwacz

No mi też się praktycznie opcje zamykają na WE75 i XD8005, także będę musiał pomiędzy nimi decydować. Brałbym 49 calowego WE75 gdyby oglądał z dużej odległości i tylko TV/filmy, ale z dwóch metrów 43 cale to optymalna wielkośc, a przy ragularnym graniu na PC 4K ma ogromne znaczenie i FullHD raczej nie jest do zaakceptowania, także pewnie zamówię 43XD8005 w dobrej cenie z Niemiec. Tegoroczne XE8005 już chyba wszystkie mają IPS, do którego co prawda nic specjalnie nie mam ale jednak telewizory to zupełnie inna bajka niż monitory.