anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Włączenie sprzętowe obsługi HBBTV

profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Włączenie sprzętowe obsługi HBBTV

Czy kochane Sony, może włączyć w następnej aktualizacji obsługę HBBTV (TV Hybrydowa)?
Wiem, że Niemcy i Francuzi mają taką opcję włączoną.
Obecnie HBBTV testuje TVNHD naziemnie cyfrowo, a na euro2012 ma włączyć ją TVP również naziemnie.

71 ODPOW. 71
profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Poszła odpowiedź do Sony z dowodem iż HBBTV w innych krajach działa, oraz informacją, że następnym sprzętem RTV będzie Samsung.

profile.country.pl_PL.title
goku22
Początkujący

Co za lipa, też mam ten model już się wkurzyłem. Kupiłem go w styczniu i już jest za stary żeby uruchomić te hbbtv. Co za . No cóż, następnym razem przed kupnem czegokolwiek od sonego trzeba się 2 razy zastanowić....
A może jest jakiś sposób, żeby to uruchomić. Widziałem iż jeden z modeli samsunga ma podobną sytuację i poprzez zmiany w menu serwisowym udaje się uruchomić tą funkcję, tym bardziej jeżeli w Niemczech to działa. Może ktoś zna jakiś sposób??

profile.country.pl_PL.title
soss-----
Początkujący

Witam
Dziś włączyłem testowo tą usługę w modelu kdl-40ex725 jeśli mamy ustawiony już tv to
1. home --> ustawienia-->ustawienia systemowe--->automatyczna inicjalizacja potwierdzamy ok
2. kolejno język POLSKI --> kraj wybieramy NIEMCY--->zegar _--> kanały jeśli ktoś nie chce analogowych to ominąć krok a wyszukać później cyfrowe.
3. inicjalizacja aplikacji interaktywnej jest aktywna i na kanałach naziemnych DVB-T tvp1 hd i tvp2 usługa działa
Wady?
skasowanie ustawień obrazu, dźwięku wyszukanych kanałów naziemnych i sat. uwaga! poprzez tuner sat dostępny jest na szybko tylko SKY DEUTSCHLAND bez cyfry+ i n
w czasie działania usługi brak możliwości zmiany kanału z klawiatury numerycznej pilota (działa dopiero po wciśnięciu na pilocie EXIT)ale normalnie można zmienić plus minus brak polskich czcionek w teletext. Niekiedy biały pasek przewiania z prawej strony ekranu
Osobiście uważam że usługa narazie nic ciekawego nie wnosi (zbyt mało inf. dotyczących wydarzeń sportowych)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Panowie, ta usługa jest bardzo świeża, testowana tylko w nielicznych kanałach. Jak Sony wprowadzało modele z 2011 roku, nie było jeszcze dostępności HBBTV. Dopiero 12 marca 2012 roku testy wprowadził TVN z nadajnika w Warszawie. Teraz 8 czerwca 2012 TVP wprowadziła na meczach EURO. Można odbierać TYLKO z telewizji naziemnej, oraz kanał TVP z satelity Astra. Czyli jest ogromne ograniczenie tej usługi. Do tego na dzień dzisiejszy ŻADEN operator sieci kablowej i satelitarnej nie wykazał zainteresowania HBBTV.

misiekf napisał(a):

Poszła odpowiedź do Sony z dowodem iż HBBTV w innych krajach działa, oraz informacją, że następnym sprzętem RTV będzie Samsung.



Powodzenia, bo według informacji jakie można znaleźć w Internecie ta firma nawet w tegorocznych modelach nie wspiera HBBTV - nasz polski rynek! Jest to oficjalna informacja:

http://img690.imageshack.us/img690/1544/hbbtvsamsung.jpg

Link: http://hbbtv.pl/sprzet-hbbtv/telewizory-samsung-z-hbbtv/

Procedura uruchomienia HBBTV w ubiegłorocznych modelach BRAVIA wg forowiczów jest praktycznie taka sama jak w nowych modelach Samsunga i towarzyszą jej podobne zalety, jak i wady. Bardzo fajnie opisał to kolega Soss:

soss napisał(a):

Witam
Dziś włączyłem testowo tą usługę w modelu kdl-40ex725 jeśli mamy ustawiony już tv to
1. home --> ustawienia-->ustawienia systemowe--->automatyczna inicjalizacja potwierdzamy ok
2. kolejno język POLSKI --> kraj wybieramy NIEMCY--->zegar _--> kanały jeśli ktoś nie chce analogowych to ominąć krok a wyszukać później cyfrowe.
3. inicjalizacja aplikacji interaktywnej jest aktywna i na kanałach naziemnych DVB-T tvp1 hd i tvp2 usługa działa
Wady?
skasowanie ustawień obrazu, dźwięku wyszukanych kanałów naziemnych i sat. uwaga! poprzez tuner sat dostępny jest na szybko tylko SKY DEUTSCHLAND bez cyfry+ i n
w czasie działania usługi brak możliwości zmiany kanału z klawiatury numerycznej pilota (działa dopiero po wciśnięciu na pilocie EXIT)ale normalnie można zmienić plus minus brak polskich czcionek w teletext. Niekiedy biały pasek przewiania z prawej strony ekranu
Osobiście uważam że usługa narazie nic ciekawego nie wnosi (zbyt mało inf. dotyczących wydarzeń sportowych)



Osobiście również posiadam model 40EX725 i również jestem bardzo zainteresowany HBBTV i dostępnością w tym modelu. Jest to bardzo ciekawa opcja i czekam z niecierpliwością na aktualizację oprogramowania włączającą polskie HBBTV. Nie miałem możliwości sprawdzenia jak działa to w nowych modelach. Jak tylko będę miał taką możliwość, opiszę.

profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Czyli jednak można. Dzięki za sposób i udowodnienie, że modele EX720 działają z HBBTV.
Potwierdzam również, że mój model 37ex720 również po zaprogramowaniu ustawień niemieckich ma wsparcie dla HBBTV.

update -
Po zaprogramowaniu na niemiecki MOŻNA ZMIENIĆ sam język na Polski i dalej wszystko działa! :)
Poradnik tutaj -http://misiekf.pl/2012/06/wlaczanie-wsparcia-hbbtv/

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Fajny poradnik :thumbsup: Kawał dobrej roboty :thumbsup:
Sądzę, że jeszcze wypada podkreślić skąd wziąć sygnał z HBBTV. Otóż obecnie żadna platforma cyfrowa, oraz kablowa nie wspiera HBBTV. Jeśli chcemy mieć tą opcję, musimy skorzystać z telewizji naziemnej cyfrowej, lub satelitarnej z wbudowanego tunera DVB-S2 i antenę skierowaną na satelitę Astra. W przypadku telewizji kablowej wyjątkiem mogą być dostawcy przekierowujący sygnał z telewizji naziemnej cyfrowej.

profile.country.pl_PL.title
debego
Początkujący

Próbowałem uruchomić hbbtv na EX700 z 2010 roku poprzez zmianę kraju na niemcy ale u mnie to nie działa. Najwyraźniej usługa działa w modelach od EX720 wzwyż.
Możliwe, że przy odrobinie dobrej woli firmy Sony, gdy usługa zagości u nas na dobre taka funkcjonalność pojawi się również w starszych odbiornikach mających podłączenie do internetu i umożliwi korzystanie z kontentu zawartego w hbbtv.
Mała szansa, bo firma nie ma korzyści z wyposażania starszych urządzeń w funkcjonalność nowszych. Wszyscy wiemy, że chodzi o to, żebyśmy kupowali nowsze produkty. Ja naturalnie doskonale to rozumiem.
Jednak w moim przekonaniu jest to tylko kwestia softu.
Podobnie było z innymi aplikacjami, np TVN PLAYER, który pojawił się wraz z kolejną aktualizacją, a powstał przy współpracy firm Sony, 4VOD oraz nadawcy TVN.
Paweł Tutka z firmy 4vod wypowiadając się w internecie mówił, że już jesienią tego roku można spodziewać się wysypu urządzeń obsługujących hbbtv, np. stb dvb-t.
Może i firma Sony jesienią mile zaskoczy mnie i innych użytkowników starszych telewizorów.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Widzę, że usługa HBBTV wywołuje ogromne zainteresowanie. Ciekawy jestem, jak to się rozwinie i pod względem usługodawców, jak i udostępniania funkcji w starszych produktach. Według mnie HBBTV może wnieść dużo dobrego do telewizji. Przypomina mi to opcję BD Live, czy MovieIQ z płyt Blu-ray:

http://www.youtube.com/watch?v=Ls760Bh9M9k

Przy szerokim dostępie jakim są operatorzy telewizji, na pewno będzie cieszyła się popularnością.

profile.country.pl_PL.title
laskadan
Poszukiwacz

TVP: Ponad 4200 widzów telewizji hybrydowej

W piątek, 8 czerwca wraz z transmisją meczu otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Telewizja Polska uruchomiła bezpłatny, ogólnodostępny serwis piłkarski. W ciągu pierwszej doby skorzystało z niego ponad 4200 widzów. Kolejne dni pokazały, że cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem.

Serwis jest realizowany w standardzie HbbTV i w obecnej odsłonie będzie nam towarzyszył aż do zakończenia Euro 2012. Poproszeni o komentarz dziennikarze sportowi podkreślali, że daje on telewidzom możliwość podglądu danych statystycznych, do których dostęp do tej pory dostęp posiadali jedynie profesjonaliści.

Telewizja hybrydowa to nowatorska usługa, w której tradycyjny przekaz telewizyjny jest wzbogacany o dodatkowe dane udostępnione za pośrednictwem sieci Internet, przygotowane w ten sposób, aby korespondowały z treścią danej audycji. Mogą z niej korzystać użytkownicy posiadający telewizor w standardzie HbbTV podłączony do Internetu.

Dostępność serwisów skojarzonych z daną audycją jest sygnalizowana wyświetleniem na ekranie czerwonej kropki. Po wciśnięciu analogicznie oznaczonego przycisku na pilocie uzyskuje się dostęp do serwisu, do nawigacji po którym wystarczy stosować się do dalszych wskazówek wyświetlanych na ekranie
.
Poza działającym serwisem piłkarskim w niedalekiej przyszłości planowane są kolejne: pogodowy, informacje regionalne, sportowy na Igrzyska Olimpijskie i wiele innych.

źródło: http://www.satkurier.pl/news/75949/tvp- ... dowej.html ,- http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... ej/7684507

Jak Włączyć wsparcie HBBTV Sony z obrazkami :)

http://misiekf.pl/2012/06/wlaczanie-wsparcia-hbbtv/

KrisKW
Początkujący

Ja również potwierdzam, że usługa działa w modelach 32EX720. Jednej rzeczy jakoś nie mogę zrozumieć i proszę o wyjaśnienie. Na czym polega to całe "niemieckie" uruchomienie hbbtv? Włączyłem ją za pomocą udostępnionego poradnika, ale czy wszystkie te kroki trzeba wykonać, aby hbbtv zadziałało? Szczególnie interesuje mnie czy konieczne jest ponowne skanowanie, bo nie lubię bawić się w sortowanie programów.