anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Włączenie sprzętowe obsługi HBBTV

profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Włączenie sprzętowe obsługi HBBTV

Czy kochane Sony, może włączyć w następnej aktualizacji obsługę HBBTV (TV Hybrydowa)?
Wiem, że Niemcy i Francuzi mają taką opcję włączoną.
Obecnie HBBTV testuje TVNHD naziemnie cyfrowo, a na euro2012 ma włączyć ją TVP również naziemnie.

71 ODPOW. 71
profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Niestety obawiam się, że lepiej zrobić to w ten sposób aby oszukać system, że jesteś w Niemczech.

KrisKW
Początkujący

... i niech tak pozostanie :c2
Jeszcze jedno. Gdzieś (nie pamiętam gdzie) wyczytałem, że pojawienie się HBBTV jest sygnalizowane czerwoną kropką na ekranie.

profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Na początkach testów tak było. Obecnie jest to napis, albo jak w przypadku TVP już aktywna aplikacja.

KrisKW
Początkujący

rozumiem, dzięki za wyjaśnienia.

ClauveR
Początkujący

W telewizorze SONY KDL-46EX520 po wyszukaniu kanałów z wykorzystaniem języka Niemieckiego wsparcie HBBTV działa bez problemu - dziękuję.

profile.country.pl_PL.title
debego
Początkujący

ClauveR to znaczy,że menu ustawiłeś na j. niemiecki i masz teraz wszystko po niemiecku, czy przy skanowaniu częstotliwości ustawiłeś "Niemcy" a język menu wybrałeś "polski" i masz menu po polsku?

ClauveR
Początkujący

debe napisał(a):

ClauveR to znaczy,że menu ustawiłeś na j. niemiecki i masz teraz wszystko po niemiecku, czy przy skanowaniu częstotliwości ustawiłeś "Niemcy" a język menu wybrałeś "polski" i masz menu po polsku?

przy skanowaniu częstotliwości ustawiłem "Niemcy", a potem wybrałem język "polski" i menu jest po polsku

profile.country.pl_PL.title
debego
Początkujący

ClauveR napisał(a):

przy skanowaniu częstotliwości ustawiłem "Niemcy", a potem wybrałem język "polski" i menu jest po polsku

Rozumiem. Pytałem, bo wciąż mam nadzieję, że na moim KDL40-EX700 uda się uruchomić hbbtv.

Biorąc pod uwagę ostatnią aktualizacje PKG4.110EUL-0108 i to co jest w niej zawarte:"This software includes improvements for DVB-T2, DVB-S and internet content TV performance"okazuje się, że mój telewizor wspiera DVB-T2 chociaż w chwili obecnej testują to dopiero w Niemczech i Wielkiej Brytanii a start nadawania w DVB-T2 z informacji dostępnych w inernecie Niemcy planują na rok 2013 i zakończenie procesu zmiany nadawania z DVB-T MPEG2 na DVB-T2 MPEG4 na lata 2014-2015.
Myślałem, że do takiego udoskonalenie potrzebny jest nie tylko software ale przede wszystkim nowszy chip.
Wciąż mam więc nadzieję, że hbbtv w moim telewizorze a także w innych starszych odbiornikach to kwestia dobrej woli Sony i odpowiedniej aktualizacji softwearu.

profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Niestety odpowiedź od Sony, która się dziś pojawiła (opublikowałem na blogu) nie zapowiada już aktualizacji.
Chyba że znajdzie się jakiś krytyczny błąd.

profile.country.pl_PL.title
debego
Początkujący

misiekf napisał(a):

Niestety odpowiedź od Sony, która się dziś pojawiła (opublikowałem na blogu) nie zapowiada już aktualizacji.
Chyba że znajdzie się jakiś krytyczny błąd.

To co napisał ten Ktoś nie zapowiada na dzień dzisiejszy aktualizacji dla wsparcia hbbtv dla starszych odbiorników TV ale nie ma też słowa zaprzeczenia, że w przyszłości takiej aktualizacji nie będzie. Mam na myśli przyszłość, w której usługa będzie oferowana przez większą liczbę nadawców i gdy stanie się powszechna w Polsce.
Wspomnijcie czasy, gdy pojawiła się telewizja kolorowa, później przejście z secam na pal, później zagościł w naszych domach dźwięk dwukanałowy (stereo) i jeszcze przejście z CCIR na OIRT.
Choć były to inne czasy i dostępność sprzętu była mocno ograniczona, wspierana importem prywatnym, to producenci rodzimi szybko dostosowali oferowany sprzęt do możliwości współczesnej wówczas technologii. Wtedy to było wyzwanie. Dziś trzeba tylko postukać w klawisze.
To tylko dobra wola Koncernu. Ja wierzę, że hbbtv może zagościć w starszych telewizorach Sony.