anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pęknięty plastik pałąku WH-1000XM3 - wada fabryczna i odrzucona naprawa gwarancyjna

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

Pęknięty plastik pałąku WH-1000XM3 - wada fabryczna i odrzucona naprawa gwarancyjna

Poruszyłem już sprawę na FB Sony Polska, jednak wydaje mi się, że tutaj jest większa szansa na jakąkolwiek pomoc.

 

"Drogie Sony, to moje drugie słuchawki z ANC, które kupiłem (pierwsze był 1000X) i tym razem się zawiodłem. Ze słuchawkami obchodzę się jak z jajkiem, wyglądają jak nowe. Jednak pękły od zwykłego zakładania na głowę... Autoryzowany serwis Sontronic stwierdził, że ma odgórne zalecenie odrzucania tego typu uszkodzenia i może wymienić plastik za jedyne 360 zł (1/3 ceny nowych słuchawek).

Drogie Sony, dlaczego nie uznajecie naprawy gwarancyjnej urządzenia z wadą konstrukcyjną? Piszę o wadzie konstrukcyjnej z pełną odpowiedzialnością, ponieważ trzy osoby z mojego otoczenia mają dokładnie ten sam problem z 1000XM3.

Jeśli tak traktujecie klientów, którzy od lat (nie tylko słuchawki) używają Waszego sprzętu to nie pozostaje mi nic innego jak przesiąść się na sprzęt konkurencji. Gdybym miał naprawiać Wasz za takie pieniądze zostałbym bez funduszy i poszedłbym BOS(E)o."


W odpowiedzi na FB otrzymałem informację, że słuchawki nie mają wady fabrycznej, na co odpowiedziałem:

"Śmiem się nie zgodzić, ponieważ jak już napisałem, w biurze mam identyczne przypadki (pęknięcie w tym samym miejscu). Przy użytkowaniu takim jak moje, to nie miało prawa się wydarzyć. Pedantycznie dbam o sprzęt.

W Sieci też można znaleźć opisy kolejnych (minuta szukania w Google):
1. https://www.reddit.com/r/headphones/comments/autjyt/possible_crack_in_sony_wh1000xm3/
2. https://community.sonylatvija.com/t5/portable-audio/wh-1000xm3-headband-strap-broken-under-normal-us...
3. https://www.amazon.co.uk/review/R3PJHVNC64LUCC/ref=cm_cr_srp_d_rdp_perm?ie=UTF8&ASIN=B07GDR2PH9&fbcl...
4. https://www.amazon.co.uk/review/R2KP9SL1SUA7R7/ref=cm_cr_srp_d_rdp_perm?ie=UTF8&ASIN=B07GDR2LYK&fbcl...
5. https://community.sony.co.uk/t5/portable-audio/wh-1000xm3/m-p/2646721?fbclid=IwAR2slsrQGusy3n3IVoAFD...

Czy ma szukać dalej? Jest to dokładnie takie samo pęknięcie jak w moim egzemplarzu.

Jest mi zwyczajnie przykro, że Sony tak podchodzi do tematu. Używam Waszego sprzętu od kasetowego Walkmana WM-EX162, poprzez telefony, nagłośnienie, słuchawki, głośniki BT i do tej pory nie mogłem powiedzieć złego słowa. Szkoda, że w moich oczach tracicie swój wizerunek przez taką błahostkę idąc w zaparte gdy jest mnóstwo dowodów na to, że Wasz produkt jest wadliwy.

Pozdrawiam serdecznie
Coraz Bardziej Zawiedziony Klient

P.S.
Choćby nadchodzące XM4 były nie wiadomo jak dobre nie kupię ich, skoro Sony przez TRZY generacje nie potrafi rozwiązać problemu wad konstrukcyjnych w pałąku. Załączam pęknięcie moich słuchawek z innej perspektywy."

 

Załączam zdjęcia moich słuchawek. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, który w żadnym wypadku nie powstał z mojej winy.1.jpg2.jpg

36 ODPOW. 36
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

podaj proszę nr zgłoszenia lub numer seryjny urządzenia, abyśmy mogli zidentyfikować konkretny przypadek.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

Nr seryjny: 5284509

 

Być może to jeden z pierwszych wypustów i był obarczony wadą (kupiony niedługo po premierze).

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

@Ekspert_Sony czy udało się czegoś dowiedzieć?

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

@Ekspert_Sony prosiłbym o odpowiedź. W ciągu 2-3 dni spodziewam się drugiego dziecka i słuchawki będą mi niezbędne podczas pracy z domu.

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

sprawdziliśmy status Twojego zgłoszenia reklamacyjnego. Niestety, w tym wypadku nic nie możemy poradzić na decyzję. Więcej informacji możesz uzyskać kontaktując się z Supportem przez formularz: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics lub telefonicznie pod numerem: +48 223060694

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
dtwarog
Poszukiwacz

Dzień dobry

Posiadam ten sam model słuchawek, uszkodzony w identyczny sposób. Pęknięcie w moim egzemplarzu wygląda tak samo, mam wrażenie jakbym oglądał zdjęcie jego egzemplarza. Właśnie dostałem telefon z serwisu, poinformowano mnie, że mam zapłacić 357zł, przy serwisant nie był w stanie stwierdzić w jaki sposób mogło dojść do uszkodzenia. Jedno jest pewne - sony twierdzi że jest to moja wina. 

 

Jest nas już dwóch, z identyczną wadą. Pozdrawiam. 

profile.country.PL.title
cibronka
Użytkownik

@Ekspert_Sony- rozumiem, że Sony nadal się wypiera, że słuchawki nie posiadają wady fabrycznej. To przykre, że marka z takimi tradycjami działa jak działa. Szkoda, że zaufanie budowane latami burzone jest przez takie podejście do (stałego) klienta.

 

Odpowiedź serwisu mogła być tylko jedna - uszkodzenie mechaniczne, bo jakie inne mogłoby być? Podejrzewam, że aktualizacją oprogramowania raczej nie jest do rozwiązania 😉

Załączam odpowiedź serwisu.

IMG_3787.jpg

 

Ze swojej strony tylko dodam, że bardzo żałuję, że z mojego polecenia Wasz trefny produkt (XM3) kupiło 5 osób, z czego dwie spotkało identyczne pęknięcie.

Nie dziwi Was kolejny przypadek, o którym pisze użytkownik powyżej?

FCB.90
Nowicjusz

Dziękuję Panowie za informację, już chciałem kupować ten model, ale takie podejście firmy należy piętnować.

Osobiście - nigdy nie spotkałem się z prokonsumenckim podejściem ze strony firmy SONY i podkreślam, że jestem użytkownikiem sprzętu różnego rodzaju, który stopniowo zostaje wymieniany na produkty innych firm - m. in. ze względu na sytuację jak opisano w wątku.

Jeszcze raz - dziękuję.

profile.country.PL.title
marcgrab
Poszukiwacz

To ja dodam coś od siebie :slight_smile:

 

Odkąd mam te słuchawki (marzec 2019) - już 2 razy zgłaszałem reklamację dotyczącą pękającego pałąka. Za pierwszym razem z tytułu rękojmi do sklepu -> wymiana na nowy egzemplarz, następnie bezpośrednio do serwisu, gdzie "warunkowo" wymieniowo mi pałąk. Ciekawe co będzie gdy się to przydarzy 3 raz... Dla mnie to sprawa do miejskiego rzecznika konsumentów/UOKiK.