anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[poradnik] Instalacja aplikacji zewnętrznych (IPLA, Chrome itd.)

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

[poradnik] Instalacja aplikacji zewnętrznych (IPLA, Chrome itd.)

Napisałem tę treśc w odpowiedzi na jednego z postów, ale tam byłaby trudna do znalezienia, dlatego przeklejam ją jeszcze raz jako temat główny:

 

 

Robimy tak:

 

1. Na smartfonie albo tablecie instalujemy interesującą nas aplikację ze sklepu Google (np. Ipla)

2. Instalujemy również darmową aplikację Ultimate Backup Lite (potrzebny dostęp do roota)

3. Wskazujemy naszą aplikację na liście i wybieramy w opcjach UBL opcję "Backup", wskazując, gdzie chcemy zapisać plik z kopią programu. (Jeśli na telewizorze mamy już dostęp np. do Dropboxa, możemy zapisywać od razu w Dropboksie, jeśli nie, to na kartę SD)

4. We wskazanej lokalizacji zapisany zostanie plik .apk naszej aplikacji (jeśli zapisujemy na karcie SD będzie to ścieżka: Pamięć wewnętrzna > App_Manager > App_Backups > User_Apps ). Plik .apk kopiujemy na pendrive'a lub jak pisałem - na Dropboxa.

5. Na TV instalujemy dostępny w sklepie manager plików ES file explorer. Na nim wchodzimy na podpiętą pamięć USB i po prostu klikamy na skopiowany plik .apk. Jeśli wcześniej już włączyliśmy możliwość instalacji z zewnętrznych źródeł, po prostu rozpocznie się instalacja. Jeśli nie, zostaniemy poinformowani o konieczności takiego włączenia. Właśnie w ES file explorere możemy sobie dodać swoje konto Dropbox, co znacznie ułatwi transfer plików pomiędzy TV a innymi urządzeniami.

Zmiany dokonujemy tutaj: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Instalacja z nieznanych źródeł

 

6. Mamy już zainstalowaną aplikację, ale musimy się do niej jeszcze jakoś dostać (nie jest wyświetlana na ekranie domowym Android TV). Na telewizorze instalujemy więc kolejny program (launcher) o nazwie Sideload Launcher. Wyświetli on wszystkie zainstalowane aplikacje (w tym instalowane "ręcznie). 

7. Cieszymy się IPLĄ, albo np. przeglądarką Chrome Emotikon: Szczęśliwy

THE END

 

Jeśli nie mamy roota na telefonie, pliki .apk będziemy musieli znaleźć w inny sposób w sieci. 

Możemy też od razu zainstalować sklep Amazonu AppStore z aplikacjami, który pobierzemy sobie stąd:

 

*****

 

Świat aplikacji stoi przed nami otworem, tym bardziej, że w AppStore, w sekcji Underground mamy masę darmowych apek (te same są za kasę w Google Play). Oczywiście potrzebujemy konta na Amazonie. 

 

Powód edycji: plik zawierał link do strony służącej celom komercyjnym, co jest sprzeczne z zasadami Społeczności.

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Spróbowałem wg opisu, z tym że pliki apk wziąłem ze strony http://apk-dl.com. Po włączeniu instalacji w ES file wyświetla się okno do jakich rzeczy będzie miała aplikacja, potem niby instalator rusza ale po 5s wraca do ES file i nic się nie instaluję.

Oczywiście włączyłem instalowanie z obcych źródeł i nie ma żadnego komunikatu, że robię coś nie tak.

 

Spróbuje jeszcze z plikiem *.apk z innego źródla.

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

Może kwestia tego programu. Ja mam zainstalowanych wiele programów w ten sposób.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Działa, ale musiałem wziać apk z innego źródła.

 

Niestety pilot nie działa w aplikacjach więc włączam pilota na smartfonie żeby obsługiwać. Trzeba kupić w końcu klawiaturę logitecha z touchpadem...

KD65X8505C
Poszukiwacz

Dzięki za pomysł. Wykonane zgodnie z instrukcją i spoko - działa :thumbsup:

 

Poza wspomnianym ograniczeniem, związanym z koniecznością zewnętrznego sterowania myszką i wprowadzaniem tekstu, co załatwiam przez TV SideView Sony + tablet/fon, dochodzi brak prawidłowego odczytania typu urządzenia. 

Obszedłem sobie w ten sposób znany problem "HBO GO", ale niestety aplikacja widzi sprzęt jako urządzenie mobilne i rozdzielczość jest za niska - nie do oglądania. Może przy mniejszych TV jest ok, ale 65 zdecydowanie nie.

Dodatkowo, aplikacja "nie widzi" netu po kablu. Musi być przełączenie na WiFi. 

 

IPLA, w tej wersji, bez problemu.

 

Pozdrawiam.

 

 

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Z IPLĄ jest chyba taki problem, że nie ma wszystkich materiałów jakie można spotkać w wersji online na komputerze. Akurat sprawdzałem na Piekielnej Kuchni :wink:

qbol81
Poszukiwacz

EuGenewolfe dzięki za ten poradnik. To jest chyba jedyny sensowny temat na tym forum, gdzie można znaleźć rozwiązanie problemu. Wreszcie mam przeglądarkę z flash playerem. Wystarczy pobrać aplikację puffin.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Chyba nie da się wstawić bezpośrednio tu pliki apk więc przygotuje folder np chomika z apk i filmem (wizualizacja poradnika autora tematu). Jakieś sugestie?

hamer77
Użytkownik

Witam mam pytanko mianowicie jak odinstalować te zewnętrzne aplikacje ?

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Ustawienia, Aplikacje i tam po kliknięciu w daną apk jest odinstaluj.