anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

75XG9005 + Yamaha V685 błąd Dolby Digital+/Atmos z netfilixa

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

75XG9005 + Yamaha V685 błąd Dolby Digital+/Atmos z netfilixa

Mam następujący zestaw KD:

TV75XG95005 , ampli YAMAHA V685. oba z eARC, podłączone kablem HDMI high speed z ethernet 2.1

Problem jest z przesyłem Dolby Digital+ (DD+) z Netflixa app na TV na Ampli

W TV wyjście audio ustawione na DD+, CEC i obsługa HDMI włączona w obu rządzeniach.  Objawy są mega niestabilne, raz łączy raz nie. czasami słychać jakieś chrapy i migający na ampli napis Dolby atmos/DD+.   W netflixie ustawiona jest oryg ścieżka jeśli film jest w Dolby atmos.  Czasami gra , po przełączeniu na UPC i ponownie wejściu na netflix znowu problem, ale wogóle nie łączy albo łączy ale wyświetlacz na ampli miga, bardzo szybkie mrugnięcie pomiędzy dolby atmos/DD+ a DD pomaga kiedy wejsde szybkie menu TV i przełącze na głośniki TV (przełacza na fonię TV), a ponownie na głośniki kina, znowu załapuje i gra w DD+.   testowane 3 różne kable HDMI i objaw ten sam....

Natomiast kiedy w TV w ustawieniach wyjścia audio zmienię z DD+ na DD wszystko działa bezproblemowo.  Czyli DD+ coś nie trybi po eARC, albo kabel, abo soft w TV lub Ampli.   Czekam na upgrade softu w TV na PIE9 (ma być na dniach , tygodniach ?) Sony wspominało że coś tam majstrowali z błędami ARC i netflixem.  niestety nie mam innego źródła np. blu ray w DD+ do podłączenia. sporo oglądam netflixa i skoro mój nowy TV wspiera eARC i nowa Yamaha również , to co z tym DD+ się dzieje ??  ktoś miał podobny problem ??

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
rwalczak71
Poszukiwacz

mam to samo. objawy jak w opisie na 55XF9005

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

hej,

może się komuś przydać co do ustawień pomiędzy TV a ampli tak aby amplituner wspierał Dolby Atmos/DD+ z Netflixa i xBox'a

w TV wyłączamy eARC a na wyjściu audio ustawiamy Dolby Digital plus

w netflixie ustawiamy wersję językową dolby atmos (Wiedźmin wspiera nawet wersję polską atmosa)

w amplitunerze włączamy CEC, również w TV bravia sync ma być włączona  (musi być możliwość komunikacji)

teraz amplituner sam rozpoznaje i sam dekoduje dzwięki z atmosa w netflixa, DD np. canal+ (UPC), DD+/DTS/Atmos z Xbox czy zwykłe PMC (zwykły sygnał TV). jeśli na netflixie film nie jest z atmosem to ampli rozpoznaje samo DD+. jesli z atmosem to dekoduje Atmos/DD+

Miałem jeszcze problem z właściwym ustawieniem komunikacji Xbox->Ampli->TV w zakresie Dolby Vision i HDR10 wspierane przez Netflix na Xbox i gier w HDR10.

teraz Netflix na Xbox w pełni chodzi w Dolby Vision i Atmos, a gierki w HDR10 po prostu wymiatają dzwiękowo (Atmos) i graficznie w HDR10.

Sygnał leci z xboxa do Ampli i następnie po ARC do TV-ARC. ważne aby HDMI w TV było przestawione na "rozszerzone" które wspiera częstotliwości wspierajace HDR10.  Niestety przez takie ustawienie sygnał z tunera kablówki UPC wariował i należało go puścic niezależnie do innego niż ARC (u mnie HDMI3) HDMI w TV i tam pozostawić HDMI jako zwykłe.

W tej chwili mam wszystko elegancko ogarnięte w zakresie komunikacji w zakresie atmos/dd+/HDR10/vision

mój sprzęt to:

- TV 75XG9005

- Amplituner Yamaha v685

- Xbox one x

 

profile.country.PL.title
rwalczak71
Poszukiwacz

Super. Dzięki za info zobaczę jutro pewnie.

mam tylko pytanie. Musisz specjalnie puszczać to przez Xboxa ?

Bo ja wolałbym połączenie "normalne" TV + amplituner pozdr Robert 

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

nie nie muszę, napisałem o xboxie bo tam też była walka z ustawieniami związanymi ale z HDR10, atmos na xboxie od razu chodził.

ja netflixa oglądam z apki na TV ,

każdą fonię puszczam na ampli (netflix i reszta appek z TV), kablówka, xbox, Tidal i inne serwisy przez musiccast z telefonu na ampli. 

jedyna rzecz którą trzeba recznie to gramafon na winyle :slight_smile:

 

 

 

 

profile.country.PL.title
rwalczak71
Poszukiwacz

Ja tak jak pisałem mam podłączony Marantz NR1509 i musze teraz za każdym razem przełączać na system audio z głośnika TV bo sam nie rozpoznaje a wcześniej było ok. I nie mogę pilotem sterowac głośnością jak wcześniej nie wiem jak to się stało.

Jak przełącze na system audio to rozpoznaje mi DD ale bez + a wcześniej prawie za każdym razem było DD+ i sterowałem pilotem i nie musiałem przełączać. 

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

Wydaje mi się że straciłeś komunikację CEC inaczej zwana bracia sync. Możesz sprawdzić czy marantz jest widoczny zarejestrowany w urządzenia sync w TV. Jeśli nie zrób reset połączeń hdmi. Wyłącz w TV sterowanie bravia sync. Wyłącz pilotem TV i ampli. Wyciągnij przewody hdmi z gniazd. Wyciągnij wtyczki 230v na kilka minut. Później wsadz wtyczki podeonij przewody hdmi. Ustaw w tv bravia sync i CEC w ampli. Powinno pomóc. Później w tv wyłącz earc i ustaw wyjście fonii na Dolby digital plus. 

profile.country.PL.title
rwalczak71
Poszukiwacz

Witam. No właśnie nie jest widoczny a był. Zobacze pewnie jutro jak sprawy się maja ciekawe.

Dziekuje za wszystkie rady. Dam znać.

profile.country.PL.title
rwalczak71
Poszukiwacz

Witam. Masakra zrobiłem jak napisałeś i jest to samo. Mojego amplitunera nie ma w spisie TV Bravia sync. Wysyłam info z TV do niego a nie pokazuje się. Dodatkowo wydaje mi się że wyłączenie ARC nic nie dało objawy takie same.

Jestem załamany było i nie działa. Jak żyć :slight_smile:

profile.country.PL.title
mark3k3
Użytkownik

Na moim TV XF9005 i ampli Onkyo wszystko działa poprawnie. Onkyo prawidłowo rozpoznaje sygnał dolby Atmos i załacza wszyskie głosniki (7 szt) + wyswietla na wyswietlaczu ATMOS.