anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

75XG9005 + Yamaha V685 błąd Dolby Digital+/Atmos z netfilixa

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

75XG9005 + Yamaha V685 błąd Dolby Digital+/Atmos z netfilixa

Mam następujący zestaw KD:

TV75XG95005 , ampli YAMAHA V685. oba z eARC, podłączone kablem HDMI high speed z ethernet 2.1

Problem jest z przesyłem Dolby Digital+ (DD+) z Netflixa app na TV na Ampli

W TV wyjście audio ustawione na DD+, CEC i obsługa HDMI włączona w obu rządzeniach.  Objawy są mega niestabilne, raz łączy raz nie. czasami słychać jakieś chrapy i migający na ampli napis Dolby atmos/DD+.   W netflixie ustawiona jest oryg ścieżka jeśli film jest w Dolby atmos.  Czasami gra , po przełączeniu na UPC i ponownie wejściu na netflix znowu problem, ale wogóle nie łączy albo łączy ale wyświetlacz na ampli miga, bardzo szybkie mrugnięcie pomiędzy dolby atmos/DD+ a DD pomaga kiedy wejsde szybkie menu TV i przełącze na głośniki TV (przełacza na fonię TV), a ponownie na głośniki kina, znowu załapuje i gra w DD+.   testowane 3 różne kable HDMI i objaw ten sam....

Natomiast kiedy w TV w ustawieniach wyjścia audio zmienię z DD+ na DD wszystko działa bezproblemowo.  Czyli DD+ coś nie trybi po eARC, albo kabel, abo soft w TV lub Ampli.   Czekam na upgrade softu w TV na PIE9 (ma być na dniach , tygodniach ?) Sony wspominało że coś tam majstrowali z błędami ARC i netflixem.  niestety nie mam innego źródła np. blu ray w DD+ do podłączenia. sporo oglądam netflixa i skoro mój nowy TV wspiera eARC i nowa Yamaha również , to co z tym DD+ się dzieje ??  ktoś miał podobny problem ??

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
Lived-----
Użytkownik

Tak to wyglada

E2013D73-EE6B-49CD-841B-29479E1F6B64.jpeg

Aplikacja z TV włącza Dolby V

7B8311FE-DF97-4ED3-A412-8AFE32C85830.jpeg

A na Yamaha mogę skakać i nie Atmos

2BA0AF14-8C2D-4733-9E3E-0F91915149F0.jpeg

2234E4F7-B378-49FC-A582-125A1359B14D.jpeg

profile.country.PL.title
Lived-----
Użytkownik

Zrobiłem test wymieniając na chwile przewód łączący Yamahe z TV. Kabel już w testach. Teraz TOP audioquest cinnamon 3m 8-10k 48Gbps który kosztuje prawie 1000zł. 

 

To samo. Obraz sie włącza i wyłącza, wiec to kwestia kabla. 

Pomocy…