anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

809C 55 - Gorsza jakość obrazu po aktualizacji!!!

Witam!jak w temacie. Wydaje mi się, że po aktualizacji jakość obrau się pogorszyła!!! Potwierdzają to inni użytkownicy. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Czy tylko mi się wydaje ? Kupowałem ten tv głównie ze względu na mega jakość obrazu i do niedawna byłem bardzo zadowolony, ale jak coś się nie pojawi to chyba będę wzywał serwis!! Czy da się wrócić do poprzedniejch ustawień/wersji androida?

100 ODPOW. 100
profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Jestem upartą osobą i szukam najlepszych ustawień tv-wiec tak-chce sie na razie w to bawic :yahoo: sam juz nie wiem czy jest jakas poprawa...ale po co jest nauruchamianych tych aplikacji to nie mam pojecia.powylaczalem 2/3 i nic sie w dzialaniu androida nie zmienilo.a przeciez ciagna one pewnie troche ramu i spowalniaja dzialanie systemu-przynajmniej tak sadze... U mnie tez wystepuje problem ze "swieceniem" sie obrazu podczas wyswietlania napisow tzn obaz staje sie momentalnie jasniejszy.nie jest to jednak az tak uciazliwe

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Ja też jestem upartą osobą. I tak długo walczyłem z problemem rozjaśniania się obszarów ciemnych podczas wyświetlania napisów że udało mi się go skutecznie obniżyć. Po wielui próbach zacząłem ustawiać parametry wbrew logice i o dziwo efekt jest nawet znośny, żeby nie powiedzieć zadowalający (zależy od filmu).

Oto te ustawienia: Jasność 20/50, kontrast 50/50 Gamma 3/3, Poziom czerni 42/100, Dostosowanie czerni Duże, zaawansowane zwiększanie kontrastu średnie, Nasycenie 57-60/100, barwa ciepła, żywy kolor średni.

To są ustawienia do oglądania w nocy, na dzień i jasny dzień używam innych profili, gdzie te ustawienia potrafią być jeszcze bardziej "w drugą stronę" niż to co zaproponowało Sony w ustawieniach domyślnych profili Standardowy i Żywy. Acha i jeszcze jeden szczegół: w trybie bez filmu (np. w Netflix przed uruchomieniem filmu) należy WYŁĄCZYĆ czujnik światła, bo w trybie HDR ta opcja jest zablokowana,a odnoszę wrażenie, że ma wpływ na jasność obrazu HDR (chociaż zablokowanie opcji w HDR wskazuje że ustawienie jest ignorowane)

profile.country.PL.title
szafa_86PL
Poszukiwacz

A nie łatwiej po prostu wyłączyć „zaawansowane zwiększenie kontrastu”? Wtedy problem z rozjaśnieniem ekranu,podczas wyświetlania napisów nie bedzie się pojawiał .

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

no jasne że można, można nawet wyłączyć tv, albo go sprzedać, ale chyba nie o to chodzi. Chodzi o podzielenie się frustracjami związanymi z użytkowaniem sprzętu, którego producent ma w nosie zdanie klienta, któremu chodzi tylko i wyłącznie o sprzedanie produktu, nie wspominając o sztucznym programowym postarzaniu produktu ....

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Dobrze powiedziane:yahoo: a tak poza tym to bardzo ciekawe ustawienia obrazu, zwłaszcza jeśli chodzi o obniżenie jasności i podbicie czerni.

profile.country.PL.title
Michalkawa
Poszukiwacz

Witam,

Ja faktycznie mialem kiepski obraz po kilku aktualizacjiach, ale po tej aktualizacji i resecie tv znów wszystko jest ok.

Oto moje ustawienia:

reszta zdjęc na dysku google:

https://drive.google.com/open?id=1I-fQYjsxQCy3KhBXKS6gZy7R6rkJrPNI

IMG_20171119_195232.jpgIMG_20171119_195243.jpgIMG_20171119_195248.jpgIMG_20171119_195253.jpgIMG_20171119_195256.jpg

profile.country.PL.title
Slawko2911
Poszukiwacz

Hej. Czy znalazl juz ktos moze rozwiazanie odnosnie "obloku" podczas szybko poruszajacych sie obiektow?

To jest tak wnerwiajace szczegolnie poczas trybu football. Mnie osobiscie w zaden sposob nie udalo sie tego zniwelowac. Dramat tv za 3,5 klocka 

profile.country.PL.title
Slawko2911
Poszukiwacz

Dodam jeszcze ze masakrycznie widac ten efekt podczas gry w fife na ps4 w trybie football 😕

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

KOLEGO NIC Z TYM NIE ZROBISZ,TAKI TO JEST NIESTETY UROK MATRYC NIE TYLKO W TV SONY,WPISZ SOBIE NA FORUM,,CLOUDING'' I POCZYTAJ.

Kosecki
profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

No ale to chyba nie jest clouding?!!! Tez tak mam-pikseloza wokol pilkarzy, mnie to az tak nie drazni ale fajne to to nie jest