anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja 65XG8596 do android 9

profile.country.PL.title
Arczi7710
Poszukiwacz

Aktualizacja 65XG8596 do android 9

Witam wszystkich

Po aktualizacji TV  65XG8596 do android 9, został stary układ menu z androida 8.

Resetowałem, przywracałem do ustawień fabrycznych i układ menu jest z android 8. Czyściłem nawet cache z pamięci. 

Robiłem także aktualizacje z  pendrive, tu mam komunikat ze oprogramowanie jest aktualne.

Ktoś miał taki przypadek. Bo sytuacja dziwna.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

w tym wypadku sugeruję skontaktować się z Supportem przez formularz: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics lub telefonicznie pod numerem: +48 223060694

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Arczi7710 przekazałem sprawę do supportu - oto odpowiedź:


Nie każda aktualizacja zmienia wersję systemu Android. Ten model posiadał już system Android 9 Pie.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Arczi7710
Poszukiwacz

Witam

Nie rozumiem. Przecież android 9 ma zmieniony uklad menu. A u mnie jest stary uklad. Do tego TV dostałem z androidem 8. Więc aktualizacja byla przeprowadzana. Chyba ze dostałem TV z innego rynku. Ale nie qiem jak to sprawdzić. Chodź numer seryjny był dla mnie dziwny.

Zresztą zgłosiłem na gwarancji. Bo pojawily sie czerwone pixele. A w TV przed wymiana miałem czarne pixele. Jakosc TV sony bardzo spadła. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Arczi7710 ponownie skontaktowałem się z supportem - oto odpowiedź:


Proszę podaj dokładny numer aktualizacji.

Odnajdziesz go w pomocy technicznej telewizora - zweryfikujemy.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Kaza80
Użytkownik

Witam,   w nowej aktualizacji na xe9305 android 9 brak dolby atmos aplle tv co to ma być jakaś okrojona wersja? 

profile.country.PL.title
Arczi7710
Poszukiwacz

Witam

Wczoraj pojawiła sie nowa aktualizacja v6.4960 dla Naszych TV( https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xg85xx_x85xxg_u8g-series-55-65-75-85-/kd-65x...

Wcześniejszy nr. oprogramowania miałem v6,3632

Aktualizacje przeprowadziłem z poziomu USB. 

Po aktualizacji, wszystko ładnie chodzi, i w końcu pojawiło sie menu o które mi chodziło. Super. + dodatkowe opcje( mega przydatne)

Ale jest kilka błędów. 

Nie odtwarza filmów z youtuba. Klikam na film wciskam Play i nic. Jest tylko nie ruchomy obraz. Tak jakby wyświetlał zdjęcia. A pasek postępu odtwarzania filmu drga, wogóle sie nie przesuwa. I do tego nie mam aplikacji  Apple TV. ( która miała być dodana z ta aktualizacja)

Przy aktualizacji pilota przy 100% pokazuje komunikat iż aktualizacja nie została zakończona) bez tego nie mam dostępu do sterowania głosowego z pozycji menu.

profile.country.PL.title
Arczi7710
Poszukiwacz

Po zrestartowaniu TV i przywróceniu ustawien fabrycznych. Youtube zaczął normalnie filmy odtwarzać i pojawiła się aplikacja Apple TV.  Wychodzi na to ze po instalacji nowego oprogramowania trzeba zrobić reset TV i przywrócić ustawienia fabryczne. Oczywiscie nie u każdego bedzie to wymagane. Ale niestety problem ze sterowanie TV glosowo pozostał. Moge tylko wyszukiwać w Youtube. A w tej aktualizacji jest możliwość sterowania ustawieniami. Pilot oczywiscie zresetowalem i na nowo dodałem do TV. 

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Witam. Może dopiszę się tutaj:

Mój model to KD - 55XG8096. Ostatnio dostałem aktualizację do android 9  numerze v 6.7140. U mnie na głównej stronie (po naciśnięciu Home np.) pozostaje tak jak było w android 8. 

Pytanie czy tak powinno być? Czy powinno być inaczej?

 

profile.country.PL.title
Arczi7710
Poszukiwacz

Stanowczo nie powinno tak być. Ja miałem podobny przypadek. Po wymianie TV 65xgb8596 przez serwis na nowy. I po aktualizacji z andka 8 na androida 9 takze miałem uklad menu z androida 8. I dopiero aktualizacja z 26.11.2020 przywrocila wszystko do nowego układu.