anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja Android TV do OREO 8.x

profile.country.PL.title
Tomasz_Locwin
Poszukiwacz

Aktualizacja Android TV do OREO 8.x

Witam,

 

Mam pytanie kiedy Sony planuje aktualizacje Android TV np. dla KD-65XF9005 (XF90 model 2018) do wersji Oreo 8.x?

 

Pozdrawiam

Tomek

228 ODPOW. 228
profile.country.PL.title
mirenio
Poszukiwacz

Nie da się, mam to samo, wgrałem kodi i z niego odpalam, tam sie nic nie przycina, posiadam tv xf85

profile.country.US.title
Tomekson1
Poszukiwacz

Zainstalowałem Kodi, ale dalej mi tnie większość filmów Xvid. Filmy x264 są odtwarzane normalnie nawet na wbudowanym programie. To przycinanie to jakiś błąd w oprogramowaniu czy celowa zagrywka ? Dwa tygodnie temu oddałem Samsunga Nu80xx ,bo tam przestali wspierać kodeki xvid. 

profile.country.PL.title
Witold_SZ
Użytkownik

Wyłącz TV, a następnie wyciągnij wtyczkę z gniazdka. Jeśli nie pomoże, zrób reset do ustawień fabrycznych o powtórz powyższe. Instalacja zostawia sporo śmieci w pamięci, które destabilizują androida.

profile.country.US.title
Tomekson1
Poszukiwacz

Zrobiłem jak mówiłeś i nic nie pomogło. Tylko filmy x264 działały normalnie a Kodi nic u mnie nie zmienił. Próbowałem vlc, nova, archos i dopiero Mx Player odpala wszystkie filmy idealnie jak wcześniej było to na androidzie 7.0. Może komuś się przyda. 

Dziękuję za odpowiedzi .

profile.country.PL.title
Witold_SZ
Użytkownik

Spróbuj zainstalować Androida jeszcze raz - też były przypadki, ze pomogło.

profile.country.PL.title
adamkusk
Poszukiwacz

witam mam pytanie skad wziołes aktualizacje bo jak ja próbuję ściągnać ze strony to dochodzi do 1,7 gb i przerywa

 

profile.country.PL.title
jarixo
Użytkownik


@adamkusk  napisał(a):

witam mam pytanie skad wziołes aktualizacje bo jak ja próbuję ściągnać ze strony to dochodzi do 1,7 gb i przerywa

 


Jeśli wciąż nie udało Ci się pobrać aktualizacji to wieczorem jak wrócę do domu mogę plik wrzucić na dysk google i wkleje linkę.

tomekrus
Poszukiwacz

Wg mnie poprawili cos z obsługą CI+, u mnie na XF9005 często występowała pixelizacja na wybranych kanałach TV. UPC twierdziło że problem współpracy karty z TV Sony jest im znany, jednak dotąd nierozwiązany i proponowali wymianę na dekoder. Po aktualizacji wydaje się być wszystko ok.

profile.country.PL.title
JawkaM
Poszukiwacz

Cześć, kupiłem tydzień temu telewizor KD-65XF9005 wraz z soundbarem HT-XF9000 i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że nadal fabrycznie dostępny jest tam Android7.0 Nougat, podczas gdy na urządzeniu Xiaomi MiBox4 które też posiadam już od dawna jest 8.0 Oreo i .... trafiłem na to forum :).

Mam pytanie do tych którzy już zainstalowali Oreo w którymś ze swoich telewizorów i korzystają z HT-XF9000 lub innego podobnego wynalazku: czy dalej wszystko działa bez problemu?

 

Pobrałem wczoraj plik aktualizacji v6.5830, jednak wstrzymałem się jeszcze z aktualizacją po tym jak przeczytałem to: 

"UWAGA:Jeśli do reprodukcji dźwięku z telewizora używany jest zestaw kina domowego (głośnik w formie listwy, amplituner wielokanałowy itp.), firma Sony zdecydowanie zaleca, by nie instalować tej aktualizacji. W przypadku użycia obecnego pakietu z określonymi zestawami kina domowego zdarza się, że zestaw kina domowego przestaje reprodukować dźwięk, gdy telewizor zbyt długo pozostaje w trybie czuwania. Mimo istnienia doraźnych rozwiązań zalecamy, by zaczekać na następną aktualizację, która wyeliminuje ten problem."

 

profile.country.PL.title
radosuaf
Użytkownik

Poczekaj kilka dni, w USA jest już dostępna wersja (od 23 kwietnia) poprawiająca ten błąd:

https://www.sony.com/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/xbr-65x900f

 

Wersja europejska softu powinna pojawić się po kilku tygodniach.