anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja Android TV do OREO 8.x

profile.country.PL.title
Tomasz_Locwin
Poszukiwacz

Aktualizacja Android TV do OREO 8.x

Witam,

 

Mam pytanie kiedy Sony planuje aktualizacje Android TV np. dla KD-65XF9005 (XF90 model 2018) do wersji Oreo 8.x?

 

Pozdrawiam

Tomek

228 ODPOW. 228
profile.country.PL.title
jarixo
Użytkownik


@wojtekmarchewka  napisał(a):

Jedyna rzecz, którą zauważyłem to to, że faktycznie YouTube z HDR nie ustawia maksymalnej jasności ekranu, poza tym spoko.

To jest już od jakiegoś czasu i na androidzie 7. Co ciekawe jak pojawiło się HDR na YT w Tv Sony,  działało to poprawnie, po prawie dwóch tygodniach, jasność jest tak jak ustawiona dla zwykłej treści, ale samo HDR działa.


HDR działa na You Tube ale jak sobie sami przełączymy na tryb HDR10 i wprowadzimy odpowiednie ustawienia dla obrazu HDR. Sprawdziłem, jak mam ustawione na auto to HDR10 nie włącza się automatycznie, dopiero jak się na sztywno ustai HDR10 to się obraz zmienia, nie jest to więc tylko kwestia zwiększania jasności. TV rozpoznaje sygnał HDR co świadczy o wyświetlającej się ikonce na okienku z wstępnymi ustawieniami ale nie zmienia automatycznie żadnych ustawień, nie tylko jasności. Po powrocie do filmów w SDR trzeba znów wszystko ręcznie zmienić. Błąd koniecznie do poprawy.

profile.country.PL.title
stefek38
Użytkownik

Mam ustawione na automat HDR i normalnie wykrywa HDR  na You Tube.

profile.country.PL.title
jarixo
Użytkownik


@stefek38  napisał(a):

Mam ustawione na automat HDR i normalnie wykrywa HDR  na You Tube.


Ikonka HDR się pokazuje ale wejdź po włączeniu filmu HDR w ustawienia trybu HDR i sprawdź jak obraz wygląda w trybie AUTO jak wygląda w trybie HDR10 i jak wygląda w trybie WYŁĄCZONY. U mnie w na auto jest identyczny jak na  wyłączonym a zmienia się dopiero jak ustawie HDR10. Wniosek jest oczywisty.

profile.country.PL.title
stefek38
Użytkownik

To u mnie obraz na automat jest taki sam jak na HDR10 przy HLG i wyłączony jakosć spada ,sprawdz na tym https://www.youtube.com/watch?v=CsGzXsRMcrQ

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Ja też mam tak jak kolega jarixo, również na tych Avengersach - mimo, że na zakładce jest ikona HDR to załącza się ona dopiero po przełączeniu na HDR10.

profile.country.PL.title
jarixo
Użytkownik


@jajko6  napisał(a):

Ja też mam tak jak kolega jarixo, również na tych Avengersach - mimo, że na zakładce jest ikona HDR to załącza się ona dopiero po przełączeniu na HDR10.


Ja właśnie poświęciłem czas i zrobiłem reset do fabrycznych po aktualizacji ale w kwesti przełączania trybu HDR w You Tube nie pomogło. To czy przełącza czuy nie to może kwestia urządzenia, ja testuje na XF9005.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert


@robczak  napisał(a):

@Sony_Poland_Team  napisał(a):

@Artur-73  napisał(a):

Czy ktoś wie od czego to zależy że jedni już mają nową aktualizację a jedni jeszcze nie tak jak ja wciąż czekam...


Proces wdrażania nowej aktualizacji trwa nawet do kilku tygodni. Jeśli model Twojego telewizora nalezy do grupy modeli, które otrzymają aktualizację sugerujemy cierpliwie czekać.


Dzień dobry,

Najprawdopodobniej przerwałem aktualizację przez właczenie odbiornika(nie mozna było włączyć jakiejkolwiek funkcji TV, pokazało się inne-nowe menu, które znikło i jest stary układ)

Czy autoamtycznie zostanie wznowiona aktualizacja ? Czy należy przeprowadzić przez USB. Wyszukiwanie nowego oprogramowania z poziomu TV informuje, że jest najnowsze.


Cześć, support proponuje następujące kroki.

Witam,

 

zalecałbym sprawdzenie, którą wersję oprogramowania posiada Klient, jeżeli najnowszą (np. do systemu Android 8.0), to wtedy faktycznie dojdzie do  pewnych zmian w menu głównym. Jeżeli zainstalowana wersja w odbiorniku jest najnowszą dostępną (należy sprawdzić wersję oprogramowania w Pomocy), rekomenduję wyczyszczenie pamięci podręcznej, a następnie przeprowadzenie resetu do ustawień fabrycznych. 

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik


@jarixo  napisał(a):


Ja właśnie poświęciłem czas i zrobiłem reset do fabrycznych po aktualizacji ale w kwesti przełączania trybu HDR w You Tube nie pomogło. To czy przełącza czuy nie to może kwestia urządzenia, ja testuje na XF9005.

 

 

Ja mam XE9305 czyli dokładnie to samo.

Ciekawe co ma stefek35.


 

profile.country.PL.title
stefek38
Użytkownik

Mam Sony KD55A1

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Ja mam XE9005 i u mnie włącza się HDR automatycznie