anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android 6.0 gotowy do pobrania

profile.country.PL.title
Sebastian_Wroc_83
Użytkownik

Android 6.0 gotowy do pobrania

Witam,

 

Zgodnie z zapowiedziami Sony, pojawiła się aktualizacja oprogramowania. Proszę o opinie osób które dokonały aktualizacji.

126 ODPOW. 126
profile.country.PL.title
mgonera
Poszukiwacz

Zdażyło się znajomemu stracić cierpliwość i w czasie aktualizacji gdy telewizor się restartował ( a trzeba powiedzieć, że to trochę trwa) nie wytrzymał i zaczął coś klikać na pilocie a gdy tv nie reagował to jeszcze zasilanie sobie odpiął... skończyło się czekaniem na serwis. Nie było moim zamiarem zrzucanie winy na użytkownków ale takie sytuacje się zdażają.

Fakt jest taki, że na aktualizację od zapowiedzi czekaliśmy bardzo długo więc Sony miało czas na przygotowanie dobrego procesu aktualizacji oraz softu. Ale jak widać - nie udało się.

profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

Nie udało się to mało powiedziane. Dodatkowo SONY zamiata całą sprawę pod dywan, zawieszając aktualizację. Następnym problemem jest to, że użytkownicy zgodnie opisują, że jedynym rozwiązaniem jakie ma serwis jest wymiana płyty głównej w telewizorze. SONY powinno wydać jakieś oficjalne oświadczenie dotyczące problemu, a nie ogólnikową notę o wstrzymaniu aktualizacji z powodu problemów technicznych (swoją drogą to dość delikatne określenie przy zaistniałej sytuacji).

marc.k
Poszukiwacz

Jestem po wymianie płyty głownej, nadal Android 5.1 Cała procedura obyła się bez żadnych problemów, zgłoszenie naprawy dodałem przez neta (strona sony) w poniedziałek, w wtorek kontakt z serwisantem z Katowic który dziś czyli w czwartek na miejscu wymienił płytę głowną w 10min. Formalności brak, tylko zdjęcie rachunku zakupu, i tyle. Nie miałem okazji  rozmawiać z osobą z serwisu ponieważ w tym czasie nie było mnie w domu a więc nie wiem jaka jest skala problemów z 6.0 z jego punktu widzenia. Zastanawiem się tylko czy jak się pojawi automatyczna akyualizacja do 6 czy kliknąc OK. Pierwsza próba update - nieudana była wykonana za pomocą USB.

Mój model to  kdl-43w755c - oczywiście na gwarancji. 

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Panowie, ale jakiej oficjalnej noty oczekujecie od SONY tak z ciekawości zapytam? Czego brakuje? Nie żebym mocno bronił firmy i tej sytuacji, ale to jest problem dla każdego, zarówno dla użytkowników jak i firmy SONY. Ich celem na chwilę obecną jest znaleźć przyczynę i poprawić aktualizację, a w przypadku użytkowników którzy zrobili ręczną aktualizację, zapewnić im sprawny serwis. Jeśli serwis reaguje szybko (a sądząc po wielu postach, trudno zarzucić im cokolwiek), to czego jeszcze oczekujecie?

 

Sony poinformował wszystkich użytkowników, przez sieć, że będzie aktualizacja systemu, która wyjdzie automatycznie lub, można przeprowadzić ją ręcznie. Aktualizacje automatyczne zostały wstrzymane od razu po stwierdzeniu błędów, a ręczne, ściągnięte ze strony. Na tej samej stronie którą sony informowało o aktualizacji jest też info o jej wstrzymaniu. Co powinno zapalić żarówkę każdemu kto chce ją przeprowadzić (pobrał pliki wcześniej) że coś może być nie tak, a nawet jeśli przeoczył to, to kontaktuje się z serwisem i serwis reaguje. 

 

Sorka chłopaki i dziewczyny, pracuję w IT i to jest normalne postępowanie. Ja wiem że wszyscy się naczytali jak to SAMSUNG oficjalnie wycofuje, blokuje i robi wszystko aby odzyskać wybuchające telefony, no ale zastanówcie się trochę. Ulży komuś jak w komunikacie będzie info: hej, nie aktualizujcie telewizorów bo mogą się nie uruchomić. Znam nie jednego mechanika, który obiecywał mi że jak wydam 300 zł za nowe tłoczki to mi hamulce nie będą się zapiekać, a tym czasem nadal to robią, wystarczyło posmarować. Dajcie sobie na wstrzymanie, bo nakręcacie się sami, a nic z tego nie wynika. 

 

Problemem była by sytuacja w której aktualizacja dotyczyła by telewizorów nie objętych gwarancją, zapewne coś się znajdzie takiego z pierwszych wypustów. Ale i tu SONY samo podejmie decyzję jak to rozwiązać.

 

Aktualizacje ręczne są udostępniane dla tych którzy z jakiś powodów nie mogą tego zrobić automatycznie, to jest target docelowy. Automatyczne aktualizacje są udostępniane sukcesywnie, na kraj, na model, na region, i tak dalej, aby kontrolować sytuację i reagować. Dokładnie tak jak w telefonach. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Dodam że Thomson wszedł w Android Tv.

profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

WItam

 

8 marca br. złożyłem przez stronę internetową Centrum Serwisowego Mik z Radomia zgłoszenie naprawy gwarancyjnej.Status naprawy na ich stronie to Naprawa domowa (umówiona). 13 marca zadzwoniłem, żeby dowiedzieć się jak wygląda sytuacja, pani z recepcji poinformowała mnie, że czekają na części, które powinny zostać dostarczone do końca tygodnia (tj 17.03). Wczoraj (20.03) zadzwoniłem ponownie i powiedziano mi, żebym czekał na telefon od serwisanta jeszcze tego samego dnia. Niestety nikt do mnie nie zadzwonił. Dzisiaj (21.03) po raz trzeci zadzwoniłem do C.S. Mik, pani z którą rozmawiałem, poinformowała mnie znowu, że czekają na części.Tym razem poproszono mnie o kontakt w piątek (24.03) lub poniedziałek (27.03), kiedy to powinni dostać potrzebne części. 

 

Czy ktoś z was miał telewizor naprawiany przez MIK? Jak długo trwało wasze oczekiwanie na naprawę? 

 

Mam wrażenie, że jestem zwyczajnie zbywany.

profile.country.PL.title
olo_mistrzu
Użytkownik

Telewizor Sony KD-49X8308C. Android 6.0 pobrany w dniu premiery na tv sony. Zainstalowałem ją na pierwszym moim telewizorze, po czym telewizor został wymieniony na nowy z uwagi na wybrzuszenie na matrycy i nierówne podświetlenie. Dziś przyszedł nowy telewizor - bez przebiegu. Nie myśląc wiele sięgnąłem po pendrive ze ściągniętym wcześniej androidem i zainstalowałm go na nowym telewizorze. Podczas aktualizacji zajrzałem na forum i zamarłem czytając te posty .....  I wiecie co ? Działa tak samo dobrze jak na moim pierwszym telewizorze  :). Polecam aktualizację na telewizorach Sony KD-49X8308C. Nic nie odłączałem, miałem podpięte kino domowe, moduł Cl+ i kabel HDMI pod komputer. Na 2 telewizorach przebiegła bez żadnych problemów i śmiga aż miło. Mam aktualizację na penie, mogę zapodać na jakiś serwerek ;). Pozdro. Do admina - mój model tv jest rozwiązaniem waszego problemu ;)...