anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android TV - polecana klawiatura bezprzewodowa

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

Android TV - polecana klawiatura bezprzewodowa

Chciałem zapytać się bardziej doświadocznych osób, która klawiatura bezprzewodowa będzie dobra do telewizorów Sony Android TV (ja mam model KDL-50W805C)

 

Mam na uwadzę 3 modele:

1) Logitech K400 Plus

2) Logiteh K400

3) Microsoft All-in-One Media Keyboard

 

K400 jest mniejsza od K400 plus

ale w specyfikacji pisze, że K400 plus pracuje z systemem Android.

Czego nie ma w opisie K400.

Czy K400 (bez plusa) będzie współpracować z Android TV od Sony?

 

W przypadku klawaiatury Microsotfu jest informacja, że z Andoidem jest ograniczona funkcjonalność klawiatury. Czy ktoś wie na czym polega owo ograniczenie?

 

Zależy mi na tym aby działała klawiatura i touchpad.

 

 

 

48 ODPOW. 48
profile.country.PL.title
FaSON-71
Poszukiwacz

Tak bardziej z ciekawosci zapytałem do czego ją ,,przypiąłeś". Sony ma androida a ta klawiatura z pewnością lepiej lata pod MS Win. Do czego mi polskie znaki? Ja lubię pisać po polsku, ponadto są wyszukiwarki które nie tolerują omyłek i uproszczeń. Zbaczając lekko z tematu, a próbowałeś aktualizować swojego tv smarta do Android 6, bo jest już dostępny nowy soft? Ja już jestem po, i jestem na chwilę obecną spokojny i zadowolony.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Przedwczoraj zaktualizowałem. Mam mieszane uczucia. Piątka w tv chodziła mi nieżle chociaz testowałem ją tylko ok. miesiąca bo wtedy kupiłem ten telewizor. W szóstce nie zaobserwowałem istotnej poprawy funkcjonowania a w niektórych sytuacjach mam wrażenie że jest nieco gorzej np wielokrotne miganie obrazu przy przejsciach miedzy niektórymi funkcjami. Jest inna szata graficzne, inne pogrupowanie niektórych funkcji ale sam tv nie działa wyczuwalnie lepiej. W każdym razie tutaj to przejście nie wzbudziło we mnie takiego odczucia zadowolenia jak przejście z 5 na 6 w smartfonach :wink: No a co do samej klawiaturki MS, bo to jej powinien dotyczyć wątek, to jednak przy mojej "wielkiej łapie" klikając na niej mam nieco klaustofobiczne odczucia.

bartus885
Poszukiwacz

Hej, mam prosbę do FaSON-71 , poniewaz zakupiłem rownież klawiaturę All in one od Microsoft i nie mam oczywiście polskich znaków, mógłbyś pomoc w tej sprawie, byłbym bardzo wdzięczny;)

profile.country.PL.title
FaSON-71
Poszukiwacz

Wita sie FaSON-71.

Oczywiście, pomagam dzięki uprzejmości innych użytkowników którzy się napracowali żeby pomagać komuś takiemu jak my, za co z góry im podzięka.

Proszę po pierwsze obejrzyj sobie i poświęć chwilę a napewno to ogarniesz: https://youtu.be/6K21B1KIG8o

a następnie ściągnij na swój smartfon, tablet lub laptop stąd: https://sites.google.com/site/polishhardwarekbd/

plik o nazwie polishhardwarekeyboard.apk. najlepiej ten już rozpakowany.

Jak już to będziesz mieć, to zainstaluj na swoim TV aplikację o nazwie ES Eksplorator plików, który jest dostępny na Smart tv, bo zakładam że do niego ta łatka. To samo ściągasz i instalujesz na telefonie czy tablecie. Reszta czyli transfer i instalacja jakiegokolwiek pliku, jest jasno omówiona na powyższym filmie YouTuba. Na samym końcu, już po zainstalowaniu pliku w tv, pozostało Ci tylko przełączyć w ustawieniach klawiatury fizycznej polskie znaki (znajdziesz je tam gdzie dotychczas tego brakowało). W każdym razie u mnie działa, jak również po aktualizacji do nowszego softa androida tv, łatka klawiatury jest wciąż aktywna. Miłej zabawy.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Postanowiłem wznowić wątek bo będzie nam potrzebna druga klawiatura do W756c. Do tej pory używaliśmy MS All-In-One i mam nieco mieszane odczucia. Touchpad nie zawsze dobrze współpracuje z moimi paluszkami :wink: Czasem aby raz przwinąć w dół/górę musze kilkakrotnie przesuwać po nim palcami.No a przyciski pod touchpadem są trudno wyczuwalne w ciemnym pokoju.

Zastanawiam się nad Logitechem K400 Plus ale zauważyłęm dwa nieco różne wykonania tej klawiatury (inny układ klawiszy): białe i czarne. Kolorystycznie wolałbym czarną ale wydaje się być uboższą od białej.

Czy dotychczasowe wypowiedzi wychwalające Logitecha w tym wątku dotyczyły czarnej (zapewne starszej) czy bialej wersji?

A może ktoś ma porównanie pracy K400 Plus i AIO?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Zamów przez net obie i zwróć tą co nie pasuje Ci. Allegro oferuje przesyłki Allegro InPost a one i większości sprzedawców są darmowe + niezależnie czy jest płatna czy darmowa to zwrot jest darmowy, też InPostem. I przetestuj. eMag też ma darmową wysyłkę i zwrot. media Expert odbiór w sklepie, nie zwalnia to ich z 14 dniowego zwwrotu. I tak dalej. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dzięki za odpowiedź. Wiem że istnieje taka możliwośc ale myślałem że szybciej i łatwiej będzie poprosić o odpowiedź tutaj :slight_smile:

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

http://karczma.edu.pl/2017/klawiatura-myszka-czy-gamepad-co-warto-dokupic-do-telewizora-z-androidtv/

https://www.youtube.com/watch?v=au5NwPNuljY&t=25s

 

W mojej ocenie nie do końca zawierzałbym takim poradom. O ile jesteś w stanie uzyskać informacje techniczne dot. tego z czego, jak i gdzie jest zrobiona, to nie poczujesz jej pod palcami. Może też okazać się, że informacje będą błędne, bo jak sam widzisz są dwa wypusty tej klawiatury. Samsung też miał BT230 i drugą bardzo podobną ale jednak inną. Ja się tylko zastanawiam po co wszystkim tak bardzo są potrzebne polskie znaki na klawiaturze do telewizora? Co Wy tam referaty piszecie na telewizorze? :grin: 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Witam

Tak się złożyło że mam 2 telewizory 50W756c i 2 klawiatury bezprzewodowe (Logitech K400Plus i MS All-In-One).

Telewizry są prawie identycznie skonfigurowane a klawiarurkę MS mam od ok. 3-4 miesięcy dłużej więc teoretycznie zdążyłem się do niej bardziej porzyzwyczaić.

Może ktos waha się z wyborem klawiatury dlatego postanowiłem się podzielić swoimi odczuciami.

K400Plus z tego co pamiętam jest w dwóch niezupełnie identycznych wersjach: białej i czarnej. Gdyby nie względy praktyczne (białą powinna ulec szybciej zabrudzeniu) kupiłbym białą (układ klawiszy bardziej mi odpowiada) no ale OK mam czarną która jest modelem starszym. 

Porównując dwie czarne klawiatury (K400 i AIO) mam dosyć jednoznaczne odczucia: K400 jest subiektywnie lepsza. Bardziej "czuję" klawisze, generalnie jest przyjemniejsza w dotyku.

Współpraca telewizorem w przypadku obydwóćh jest  bardzo podobna. Nie mierzyłem z linijką w dloni. Momentami miałem wrażenie że co do zasięgu K400 jest odrobinę lepsza ale być może była to złudna autosugestia.

Na K400 początkowo raziły mnie kolorystycznie niedopasowane kreseczki ale teraz je doceniam. Jako że w większości używam klawiatur w nocy przy zgaszonym lub max przyciemnionym świetle te kreseczki świetnie wyznaczają linie odniesienia i nie celuję palcami po omacku  co od czasu do czasu zdarza się na AIO.

No i w zasadzie to byłoby na tyle :wink: Jeszcze raz podkreślam że to wyłącznie moje subiektywne odczucia być może mało istotne dla innych. Ale jeśli komuś te wywody pomogą to fajnie.