anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia KD-55XF8505 pilot przycisk TV

profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik

Bravia KD-55XF8505 pilot przycisk TV

Witam, mam takie może dziwne pytanie, czy przycisk TV na pilocie da się jakoś powiązać z np powrotem do wejście HDMI1 tam gdzie mam dekoder TV? Jakoś się kiedyś bawiłem i teraz jak wciskam przycisk TV to odpala mi się kanał strumieniowego przesyłania gdzie jest ustawiony Filmy Google Play. Kojarzę że przed zabawa wracałem tym przyciskiem właśnie do TV. Teraz cały wchodzę do jakichś reklam Filmów z Google Play. 

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Marcello78  Home-ustawienia-zewnętrzne wejścia-dostosuj przycisk

profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik

Nie mam takiej opcji w ustawieniach. W zewnętrznych wejściach mam: Zarządzaj wejściami

Ustawienia Bravia Sync

Format sygnału HDMI

Nic takiego jak dostosuj przycisk nie mam. 

 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Marcello78  acha ,wątek już był poruszany dla tego modelu poszukaj bo nie pamiętam czy ktoś to rozwiązał jesteś kolejną osobą ,która to pisze ,że brak takiej pozycji.

profile.country.PL.title
bodekbp
Poszukiwacz

Hej,

ja mam ten sam irytujący problem. Mój tv to 55xf9005 i też chciałbym dostosować przycisk TV na pilocie z konkretnym wejściem hdmi. Chyba teraz mało kto używa telewizji cyfrowej naziemnej. Rozwiązał ktoś już to? Wcześniej testowałem w domu model xe8596 i miał w menu opcję dostosowania przycisku TV do konkretnego wejścia zewnetrznego, tegoroczny model tej opcji już nie posiada.

Ktoś, coś? Może Sony Support coś podpowie i wyjaśni dlaczego zrezygnowano z tej możliwości?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, wg supportu "telewizor powinien zapytać o konfigurację tego przycisku po pierwszym jego wciśnięciu (do jakiego źródła ma zostać przypisany)".

Czy po wciśnięciu przycisku TV wyświetla się jakikolwiek komunikat lub zmienia się zródło, a jeśli tak to na jakie?

 

profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik

Tak po wciśnięciu przycisku następuje przełączenie źródła u mnie na strumieniowe przesylanie danych czy jakoś tak, problem w tym że nie ma opcji żeby to zmienić, a skoro jak twierdzi support przy pierwszym naciśnięciu jest jakieś pytanie, to wygląda teraz na to że nie możesz nigdy zmienić wybranej raz opcji? To jakiś absurd. Nie wiem czy u mnie był jakiś komunikat, być może nie jestem w stanie tego potwierdzić ani zaprzeczyć.

 

Pzdr

Marcin

profile.country.PL.title
bodekbp
Poszukiwacz

U mnie po pierwszym uruchomieniu -naciśnięciu przycisku TV, system nie informował o możliwości przypisania go do konkretnego źródła. Przywrócenie ustawień fabrycznych też nie przyniosło żadnego efektu. Teraz naciśnięcie TV na pilocie skutkuje przejściem do cyfrowej naziemnej, której nie oglądam.

Co support na to? Jakieś inne solucje?

pozdr.

profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik

Poniżej odpowiedz z supportu Sony w sprawie przycisku TV.

 

Nawiązując do korespondencji, pragnę Pana poinformować, iż niestety faktycznie wspomniana opcja została usunięta z menu urządzenia w tej wersji oprogramowania.

Jeśli zależy Panu na danej funkcji, to należy przywrócić ustawienia fabryczne w telewizorze i po pierwszym użyciu danego przycisku powinna pojawić się informacja o możliwości zaprogramowania go ponownie.

profile.country.PL.title
bodekbp
Poszukiwacz

Dzięki za wskazówki. Problem jednak w tym, że gdy przywracam ustawienia fabryczne to firmware się nie zmienia i pozostaje najnowszy.
Reset do ustawień fabrycznych dokonuję z menu Home-Ustawienia-Pamięć i Resetowanie- Przywracanie ustawień fabrycznych.
Po takim resecie i skonfigurowaniu telewizora, naciśnięcie przycisku TV na pilocie nie wywołuje procedury przypisania tegoż przycisku do konkretnego wejścia zew., tylko przełącza od razu do tv cyfrowej naziemnej.
W menu Ustawienia-Wejścia zewnętrzne nadal brak opcji Przypisz przycisk TV.
Problem pozostaje nierozwiązany.
Pozdr.
Bodekbp

Pozdr!