anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia KD-55XF8505 pilot przycisk TV

profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik

Bravia KD-55XF8505 pilot przycisk TV

Witam, mam takie może dziwne pytanie, czy przycisk TV na pilocie da się jakoś powiązać z np powrotem do wejście HDMI1 tam gdzie mam dekoder TV? Jakoś się kiedyś bawiłem i teraz jak wciskam przycisk TV to odpala mi się kanał strumieniowego przesyłania gdzie jest ustawiony Filmy Google Play. Kojarzę że przed zabawa wracałem tym przyciskiem właśnie do TV. Teraz cały wchodzę do jakichś reklam Filmów z Google Play. 

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik

@bodekbp

Hmm, pozwoliłem sobie zacytować Twoje próby w kolejnym mailu do Sony support, choć wcześniej też już pisałem że przywrócenie TV tez nie pomaga. Zobaczymy co Sony na to. 

Pozdrawiam

MARCIN

profile.country.PL.title
bodekbp
Poszukiwacz

Marcello78

dzięki za zainteresowanie tematem.

 Chętnie poczekam na odpowiedź Sony.

profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik


@bodekbp  napisał(a):

Marcello78

dzięki za zainteresowanie tematem.

 Chętnie poczekam na odpowiedź Sony.


Niestety support Sony jakby nie przyjmował do wiadomości że reset do ustawień fabrycznych nic nie daje i odpisali jak nizej:

Nie mniej jednak prosimy o wykonanie resetu do nastawień fabrycznych.W razie dalszych kłopotów prosimy o kontakt zwrotny. 

Wypróbuję na moim egzemplarzu bo jeszcze tego nie robiłem i zobaczymy co będzie. Dam znać czy w moim przypadku rozwiąże to problem.

Pozdrawiam Marcin

profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik

Informuję że u mnie się udało. Co prawda nie ma nadal żadnej opcji w ustawieniach TV dotyczacej przycisku, ale po resecie do ustawień fabrycznych udało się przypisać guzior TV do HDMI1. 

Wyglada to tak: po restarcie oczywiście wszystko ustawiamy etc.

Dalej wciskamy przycisk TV pojawia się z dołu Menu telewizora, wybrałem tam zlacze HDMI1 na którym mam dekoder TV. Pierwsza próba użycia chyba się nie powiodła bo jak wcisnąłem krótko przycisk TV to znowu pojawiło się od razu menu telewizora wybrałem więc ponownie HDMI1. Kolejne krótkie wciśnięcie przycisku spowodowało już przejście do sygnału z dekodera po np oglądaniu Netflixa. Natomiast nie działa to np na powrót z innego złącza HDMI na wybrane HDMI1. 

A no i system oczywiście nie zadaje żadnego pytania co do przypisania przycisku, w sumie trzeba to raczej robić na czują, bo jak kto się bawi na początku i z menu telewizora wychodzącym po dłuższym przytrzymaniu przycisku TV wybierze sobie inną opcję to pewnie mu się przypisze do guziora i znowu konieczny będzie reset do ustawień fabrycznych.

 

Pozdrawiam

Marcin

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto stanowisko supportu w kwestii przycisku:

Opcję konfiguracji przycisku TV posiadają jedynie modele z serii XF80, AF9 oraz ZF9. Funkcja nie jest dostępna w pozostałych seriach z roku 2018, czyli XF75, XF83, XF85, XF87, XF90 oraz AF8.

Aktualnie nie mamy informacji, czy funkcja zostanie wprowadzona we wszystkich modelach w późniejszym terminie.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Marcello78
Użytkownik


@djrychu  napisał(a):

Witam,

 

Oto stanowisko supportu w kwestii przycisku:

Opcję konfiguracji przycisku TV posiadają jedynie modele z serii XF80, AF9 oraz ZF9. Funkcja nie jest dostępna w pozostałych seriach z roku 2018, czyli XF75, XF83, XF85, XF87, XF90 oraz AF8.

Aktualnie nie mamy informacji, czy funkcja zostanie wprowadzona we wszystkich modelach w późniejszym terminie.

Pozdrawiam


Znaczy się zależy kogo się trafi po stronie supportu 😉. W każdym razie u mnie zadziałało przywrócenie TV w tryb fabryczny i teraz przycisk TV mam skonfigurowany ze złączem z którym chciałem. 

Pozdrawiam

Marcin

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Marcello78 informacja którę wkleiłem to według supportu oficjalna informacja od inżynierów. Temat został przez nich zweryfikowany.

 

Pozdrawiam