anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy warto kupić telewizor OLED?

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Czy warto kupić telewizor OLED?

Jeden z moich telewizorów Sony jest już dość leciwy. Ma już za sobą około 12 lat bezawaryjnej pracy. Choć obraz jest tak samo dobry jak w dniu zakupu, to jednak z powodu dość znacznego wieku telewizora, zastanawiam się nad wymianą telewizora na nowy. Dużo słyszałem o idealnym obrazie jaki oferuje technologia OLED i planowałem wymianę swojego starego LCDeka na jakiś smart TV z matrycą OLED. Planowałem kupno telewizora OLED do czasu aż przeczytałem ten post a konkretnie tłumaczenie powodu dla którego powstał opisywany tam problem przez @

Community Team
.  Zaniepokoiło mnie takie tłumaczenie:
 
"Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi
poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych"
Czyli mam rozumieć, że  jeśli  kupię telewizor OLED Sony i będę oglądał na nim przez 6 godzin dziennie (bo tak lubię),
program informacyjny  gdzie są wyświetlane paski informacyjne, to mam spodziewać się, że po roku będę musiał
wymienić na własny koszt matrycę w telewizorze, ponieważ jest to niezgodne z przeznaczeniem użytkowanie odbiornika TV?
Dziwne, bo na moim starym Sony oglądam jakie chcę  programy i nic mu się nie dzieje?
Czy obecnie technologia OLED jest naprawdę aż tak mało trwała?
45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
19560523
Poszukiwacz

Witam,

Od ponad roku posiadam tv Sony 65 cali AG8 / czyli OLED / .

Telewizor gra ok. 5-7 godzin dziennie ,na róznych programach i wszystko jest ok.

Jakość obrazu ,dzwięk bez zastrzeżeń , zapewne są przypadki wypalania się  matrycy ale z tego co czytałem przed kupnem są to sporadyczne przypadki spowodowane stosowaniem tych telewizorów do celów reklamowych gdzie jedna scena puszczana jest w kółko przez kilkanaście godzin dziennie.

Jak to w zyciu bywa  ,można mieć pecha ,ale dotyczy to całego sprzętu rtv wszystkich marek.

U mnie jest wszystko ok. i polecam kupno takiego telewizora ....

profile.country.PL.title
Bodzio.Cark7
Użytkownik

Ja mam inne zdanie na temat Oledów,gdyż szczególnie nie nadają się w telewizorach.Nikt jeszcze nie opracował takiej technologii,żeby się nie wypalały.Taki telewizor świeci po kilka a nawet kilkanaście godzin dziennie.Masz przykład na telefonach Oled,gdzie nie są tak intesywnie ekrany eksploatowane a i tak się wypalają.3 mięsiące temy przegryzałem ten temat i kupiłem Led Sony KD-55XH9505 i obraz jest zajebiaszczy łącznie z czernią.Polecam i 12lat spokoju

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

@Bodzio.Cark7Czym różni się LED od OLED? Czy LED to nie jest zwykły LCD, który posiada podświetlenie LED?

profile.country.PL.title
lars_79
Użytkownik

@gienek_pa 

Przeczytaj artykuł z linku, wyjaśnia chyba wszystko:

https://android.com.pl/artykuly/377660-technologie-ekranow-i-ich-roznice-oled-amoled-poled-lcd-micro... 

a odnośnie OLED to tak jak pisał @Bodzio.Cark7 w telewizorach moim zdaniem w dłuższym czasie słabo się sprawdza. W pierwszym poście podałeś link do posta o problemach z OLED - na końcu wątku są moje wpisy odnośnie różnic pomiędzy LED i OLED (rok temu sam stałem przed dylematem co kupić - wybrałem LCD z podświetleniem LED)

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Jeżeli pilnie nie musisz kupować nowego tv, bo stary jeszcze działa to bym się wstrzymał z zakupem czegokolwiek. W tym roku mają wejść na rynek telewizory z technoogią mini LED. To może wiele zmienić. Fakt, że na początku mogą być drogie ale z czasem stanieją. Oledy, czytając opinie na internecie, są jednak sporym ryzykiem i potencjalnym bólem głowy dla użytkownika...

profile.country.PL.title
lars_79
Użytkownik

Telewizory MiniLED już są w sprzedaży - np. modele TCL (jeden z największych producentów tv na świecie) - niestety ta technologia też ma wady, a dokładnie bardzo słabe kąty widzenia.

Artykuł na stronie HDTV 

https://hdtvpolska.com/tcl-x10-miniled-qled-test-nowa-konkurencja-dla-oled-tv-pierwszy-telewizor-w-t... 

Rozwiązaniem wszystkich problemów lub połączeniem jakości obrazu z OLED i trwałości LCD mogą być dopiero matryce MicroLED - ale to pieśń przyszłości, aktualnie jest chyba tylko jeden tv Samsung'a na rynku z ceną około pół miliona złotych :slight_smile:

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Chyba by mnie musiało poj..ć, żeby trzymać TV 12 lat. 4-5 lat i nowy model. Powielany urban legend o wypaleniach przez ludzi, którzy nigdy nie mieli tego TV lub ich nań nie stać.

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Frustrat, nie doczekanie w najbliższym czasie (chodzi oczywiście o micro led bo te mini to sobie można w d.. wsadzić). W taki sposób to nigdy TV nie kupisz.

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Wiadomo, że warto tylko trzeba oglądać z głową, a nie TVN 24 przez 6 godzin dziennie lub inne info. Po cóz zresztą do takiego g... jak widomosci taki telewizor ?